REKLAMA

Bielany

kronika policyjna »

 

Seniorka z Bielan straciła 160 tys. złotych

  25 kwietnia 2024

alt='Seniorka z Bielan straciła 160 tys. złotych'
źródło: KSP

160 tysięcy złotych straciła seniorka z Bielan, która uwierzyła w historię oszusta podającego się za pracownika banku. Rozmówca twierdził, że chce ochronić ją przed grupą przestępczą, która napada na seniorów w ich mieszkaniach. Bez wahania przekazała pieniądze nieznajomemu mężczyźnie.

REKLAMA

- 87-letnia seniorka uwierzyła mężczyźnie, który miał "chronić jej pieniądze". Uwierzyła w wyssaną z palca historyjkę i przekazała oszustom oszczędności swojego życia w kwocie 160 tysięcy złotych - informuje a zarazem przestrzega przed oszustami podinspektor Elwira Kozłowska.

Zadzwonił i po chwili odebrał pieniądze

Z akt sprawy wynika, że mężczyzna zadzwonił do 87-latki i przedstawił się jako pracownik banku. Znał jej nazwisko. Poinformował ją, że pieniądze, które ma w domu są zagrożone i musi je przekazać mężczyźnie z banku, który do niej przyjdzie, w przeciwnym razie może być włamanie do jej mieszkania i kradzież oszczędności. A te seniorka uzbierała niemałe. Oczywiście wszystko miało się odbywać z udziałem policji. Mężczyzna kazał kobiecie spakować gotówkę i przekazać "pracownikowi banku". Chwilę po rozmowie w mieszkaniu pokrzywdzonej zjawił się mężczyzna, który odebrał od seniorki 160 tysięcy złotych. Dopiero po pewnym czasie 87-latka zorientowała się, że padła ofiarą oszustów.

Kup bilet

Rozmawiajmy z seniorami

- Nie zapominajmy, że oszuści ogarnięci chęcią zdobycia pieniędzy nie cofną się przed żadnym sposobem ich zdobycia i bardzo często żerują na uczuciach starszych, wrażliwych osób. Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób, nie przekazywać obcym pieniędzy, ani nie przelewać pieniędzy na podane konta. Jeśli ktoś informuje nas o jakimś wydarzeniu w rodzinie, prosimy zadzwonić i potwierdzić taką informację. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję, ale najpierw zakończyć poprzednią rozmowę - radzi podinspektor Elwira Kozłowska. Przypomina, żeby ostrzegać naszych seniorów przed oszustwami, żeby przypominać im o weryfikowaniu telefonicznych informacji dotyczących pieniędzy lub podpisywania umów przez telefon.

JR

 

REKLAMA

Komentarze (5)

# PanKleks

01.05.2024 12:26

No proszę. Wnuczęta spłacają kredyty całe życie a dziadkowie kitrają w skarpecie setki tysięcy złotych.
A podobno polski emeryt jest biedny.
Mamy najbogatszych emerytów w Europie którzy oddają cały swój hajs podrabianym wnuczkom.
Teatr i cyrk.

# Kolo

02.05.2024 13:49

Wnuczeta to niech biorą się do roboty, oszczędzają i mniej konsumują - to będą mieć kasę. I niech liczą na siebie, a nie na spadek i że ktoś im coś da. Komuniści próbują ludziom w głowach mieszać, że nie warto niczego mieć na własność. Problem w tym że ci sami komuniści niczego nie wytwarzając chce położyć łapę na nie swój majątek. Ale czego oczekiwać po komunustach, marksistach i wszelkiej maści lewakach. Oni zasadniczo praca się nie kalaja.

# PanKleks

02.05.2024 18:45

Grunt to prawacki hipokryta złodziej. Ukradnie a potem się pomodli z pierwszego rzędu w Kościele.
Albo ten sk...ysyn który ciągnął za sobą psa lub ten ktory naparzał dla sportu żone a potem wystepował na kościelnej ambonie.
Katolik, patriota, złodziej, damski bokser tak po katolicku.

REKLAMA

# zyga

13.05.2024 21:52

Hipokryci są wszędzie np taki Tusk wziął nawet ślub kościelny przed wyborami a tuż po nich opluwał kościół i z kolesiami z po okradł społeczeństwo z zebranych funduszy emerytalnych.
Więc nie wylewaj żalu lewacki gnojku tylko na pis.

# Żygi

25.05.2024 16:34

#zyga napisał(a) 13.05.2024 21:52
Hipokryci są wszędzie np taki Tusk wziął nawet ślub kościelny przed wyborami a tuż po nich opluwał kościół i z kolesiami z po okradł społeczeństwo z zebranych funduszy emerytalnych.
Więc nie wylewaj żalu lewacki gnojku tylko na pis.
Debilku zobacz sobie zapisy na kontach ZUS.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe