REKLAMA

Bielany

komunikacja »

 

Kłótnia o P+R Wawrzyszew: "Zabrali tubylcom, oddali przyjezdnym"

  18 lutego 2014

alt='Kłótnia o P+R Wawrzyszew: "Zabrali tubylcom, oddali przyjezdnym"'

Nowy parking park&ride przy stacji metra Wawrzyszew, z którego dumne są władze dzielnicy, to zmora mieszkańców bloków przy ul. Kasprowicza. - Zabrali nam miejsca do parkowania. I oddali przyjezdnym - mówią bez ogródek.

REKLAMA

Parking na 80 samochodów stanął w styczniu. Auta zostawiają tam dojeżdżający do metra pasażerowie, którzy jadą do centrum Warszawy do pracy. Miały to pomóc w odblokowaniu okolicznych uliczek. Park&ride zatka Kasprowicza? Przedstawiciel SISKOM: nieprawda Park&ride zatka Kasprowicza? Przedstawiciel SISKOM: nieprawda
Przy stacji metra Wawrzyszew został otwarty parking przesiadkowy dla 80 samochodów. - Myśleliśmy o tym od dawna - mówi wiceburmistrz Grzegorz Pietruczuk. - Teraz to już w ogóle nam zablokują dzielnicę - twierdzi część mieszkańców, zwłaszcza z pobliskiego Wrzeciona.
Nic nie pomogło, bo teraz zamiast przyjeżdżających blokują je głównie rdzenni mieszkańcy, dla których zwyczajnie brakuje miejsca, a którzy przez ostatnie lata parkowali właśnie na terenie zajętym obecnie pod P&R.

- W ciągu dnia wolne miejsce nie zdarza się wcześniej niż po godz. 17, kiedy przyjezdni wracają z pracy. Luźniej jest wieczorami, ale ponieważ pomiędzy 2.30 a 4.30 nie można parkować, to na noc nie zostawimy auta. To kompletnie bez sensu. A nasze boczne uliczki, zwłaszcza Frygijska, i tak są kompletnie zablokowane. Do tego stopnia, że auta stoją na chodnikach, na ulicy, na której nie przejadą obok siebie dwa samochody. Straż miejska wlepia mandaty tym, którzy parkują na podwórkach. A gdzie mają to robić? - lokatorzy są bardzo rozżaleni.

- Mamy parking prawie pod oknami, który może kosztować 100 zł dziennie. Tyle bowiem trzeba zapłacić, jeżeli zostawi się tam samochód w nieuprawnionych godzinach. To oznacza 3 tys. miesięcznie! Najdroższy parking w stolicy - mówi pani Katarzyna, prowadząca wspólnotę mieszkaniową przy Kasprowicza 74. Można byłoby wydzielić dla nas chociaż kilkanaście miejsc. Albo moglibyśmy się wymieniać z tymi przyjeżdżającymi do metra. Wyrobiono by nam nalepki, że jesteśmy stąd. W nocy parking jest prawie pusty, to moglibyśmy parkować przez całą noc, a np. rano o oznaczonej godzinie zwalniać te miejsca - proponuje jeden z mieszkańców.

- Kiedyś przyjechał do mnie wnuczek i musiał zapłacić te 100 zł. Gdzie miał zaparkować, jak wszystkie miejsca w okolicy są zajęte, co do jednego? - żali się jedna ze zgromadzonych.

My powinniśmy tam parkować!

Zdaniem mieszkańców miejsce pod parking wybrano wadliwie. Powinien stanąć dalej, w kierunku stacji Bielany, gdzie jest pas zieleni i wolna przestrzeń.

Na terenie obecnego park&ride mieszkańcy przez kilkadziesiąt lat parkowali za darmo. Bywało, że tonęli w błocie, ale ze względów ekonomicznych woleliby, aby wróciło tamto rozwiązanie.

- Można byłoby wydzielić dla nas chociaż kilkanaście miejsc. Albo moglibyśmy się wymieniać z tymi przyjeżdżającymi do metra. Wyrobiono by nam nalepki, że jesteśmy stąd. W nocy parking jest prawie pusty, to moglibyśmy parkować przez całą noc, a np. rano o oznaczonej godzinie zwalniać te miejsca - proponuje jeden z mieszkańców.

- Zarząd Dróg Miejskich rozpocznie niedługo budowę takich samych parkingów w pobliżu końcowej stacji metra - Młociny. Wszystkich problemów to nie rozwiąże, ale może chociaż częściowo pomoże. Zdaję sobie sprawę, że przy Kasprowicza nie ma gdzie parkować. Te boczne uliczki projektowano 50 lat temu, nie są przystosowane aż do tylu samochodów. Wystąpię do ZDM z prośbą, by mieszkańcy dostali jakieś zaświadczenia uprawniające do tego, by mogli trzymać auta na parkingu przy stacji Wawrzyszew przez całą noc - obiecuje wiceburmistrz Grzegorz Pietruczuk.

mac

.
 

REKLAMA

Komentarze (22)

# nie

18.02.2014 15:40

A kogo obchodzą jacyś napadliwi mieszkańcy Bielan? Jak im nie pasuje, to zawsze pozostają rowery...

# R17

18.02.2014 22:33

Dokładnie. Kogo obchodzą mieszkańcy Warszawy skoro przyjezdni muszą gdzieś zostawić auta. Wstyd dla władz dzielnicy. Gdyby tam zieleń zrobili kosztem parkingu ok do zaakceptowania dla mnie. Ale wyrzucać swoich aby zrobić miejsce komuś to jednak nie jest w porządku.

# Mieszkaniec Bielan

19.02.2014 02:11

Wstyd? Jak na razie burmistrz i wiceburmistrz są zachwyceni z tego rozwiązania. I będziemy mieli drugie takie paskudztwo, tyle że przy stacji Młociny.
Natomiast opisany w tekście pomysł mieszkańców, żeby zbudować parking bliżej Starych Bielan, jest koszmarnym nieporozumieniem. Naszym celem powinno być doprowadzenie do likwidacji tych dziwnych pseudo-parkingów tylko-dla-przyjezdnych, a nie do budowania "dalej, byle nie u mnie".

REKLAMA

# Bobo

19.02.2014 08:25

Brawo!!!Burmistrzu, radni ,niebawem wybory , podziękujemy wam za te parkingi!!!

# Jasio

19.02.2014 09:33

"W nocy parking jest prawie pusty, to moglibyśmy parkować przez całą noc, a np. rano o oznaczonej godzinie zwalniać te miejsca - proponuje jeden z mieszkańców. "
Hehe, jasne. Już widzę, jak rano wszyscy karnie odjeżdżają... ;-)

# Kamyk

19.02.2014 09:41

#nie napisał(a) 18.02.2014 15:40
A kogo obchodzą jacyś napadliwi mieszkańcy Bielan? Jak im nie pasuje, to zawsze pozostają rowery...
Co za bzdury wypisujesz,jakoś mało kumaty jesteś.Chodzi o to że mieszkańcy Bielan nie maja gdzie parkować SAMOCHODÓW a tY tu z jakimiś rowerami wyjeżdżasz.

REKLAMA

# eRDe

19.02.2014 16:19

#Bobo napisał(a) 19.02.2014 08:25
Brawo!!!Burmistrzu

Też się podpiszę pod gratulacjami dla burmistrza i jego towarzystwa.
Mam nadzieję że tę koalicję wyborcy pogonią w najbliższych wyborach.

# nie

19.02.2014 16:23

#Kamyk napisał(a) 19.02.2014 09:41
Co za bzdury wypisujesz,jakoś mało kumaty jesteś.Chodzi o to że mieszkańcy Bielan nie maja gdzie parkować SAMOCHODÓW a tY tu z jakimiś rowerami wyjeżdżasz.
Nie każdy musi ładować się do samochodu, przecież macie metro. Jeszcze Wam mało?

# zbielan

19.02.2014 16:25

#nie napisał(a) 19.02.2014 16:23

Nie każdy musi ładować się do samochodu, przecież macie metro. Jeszcze Wam mało?

A wy do metra możecie dojechać autobusem lub tramwajem, czemu ładujecie się do samochodu?

REKLAMA

# Pawlik

19.02.2014 18:07

#Jasio napisał(a) 19.02.2014 09:33
"W nocy parking jest prawie pusty, to moglibyśmy parkować przez całą noc, a np. rano o oznaczonej godzinie zwalniać te miejsca - proponuje jeden z mieszkańców. "
Hehe, jasne. Już widzę, jak rano wszyscy karnie odjeżdżają... ;-)

rano mieszkancy jada autami do pracy nie wszyscy mogą jechać metrem

# Mieszkaniec Bielan

19.02.2014 22:15

#zbielan napisał(a) 19.02.2014 16:25

"Nie każdy musi ładować się do samochodu, przecież macie metro. Jeszcze Wam mało?"
A wy do metra możecie dojechać autobusem lub tramwajem, czemu ładujecie się do samochodu?

To raz. A dwa, że jednak mieszkańcy są u siebie. Gdzie mają parkować auto, jeżeli takowe posiadają?
Jeżeli już chce się szukać dziury w całym, to trzeba to robić z głową, a najlepiej i z kulturą.

 rustika

20.02.2014 13:26

Moim zdaniem należy wysiedlić wszystkich tubylców z okolic metra. Pani Haniu -co Pani na to? Nie jest to pierwsze takie parszywe posunięcie władz w stosunku do warszawiaków, na rzecz przyjezdnych!! To już nawet nie jest farsa. Władze gminy tez mają wiele za uszami np. nie reagują ZUPEŁNIE na karygodne zachowanie przyjezdnych pod metrem Młociny. Gołym okiem widać: poniszczone okoliczne trawniki-przez parkowanie, "porozjeżdżane"(suchą nogą nie przejdziesz) okoliczne podwórka, chodniki, ścieżki,śmietnisko wokół, pod śmietnikami i altanami (nie mają kluczy) na odpady. Tak czują się bezkarni, że na zwróconą uwagę odpowiadają ordynarnie , często wulgarnie, lu po prostu ostentacyjnie wjeżdżają na trawnik lub pod samo okno z ironicznym uśmiechem na twarzy! Miałam nadzieję, że parking pod metrem Wawrzyszew rozwiąże choć częściowo problem, ale tak się nie stało, za to powstał (i słusznie) nowy konflikt z mieszkańcami, którzy zwyczajnie w świecie zawadzają.

REKLAMA

# Ciekawski

24.02.2014 23:38

A czy pod metro Wawrzyszew wróci stacja Veturilo. po remontach miała wrócić...

# peter z Bielan

06.03.2014 12:59

Obnecna sytuacja jest taka,że miejscowi nie mają gdzie parkować, bo przyjezdni
( czesto bardzo słabi kierowcy) skutecznie im to uniemożliwiają. Dewatują chodniki, trawniki, zaśmiecają okolicę botak im wygodniej. Ciekaw jestem cobędzie jak miejscowi się wkurzą i wezmą sprawy w swoje ręce skoro władze dzielnicy ich olewają.Oj ! Nie chciałbym być wtedy w skórze tych wszystkich przyjezdnych
.

# Jakub Madrjas

10.03.2014 18:23

ostrzegałem

# George K22

10.03.2014 18:41

#Jakub Madrjas napisał(a) 10.03.2014 18:23
ostrzegałem

Co nie znaczy, że ma pan rację. Tych parkingów powinno byc znacznie więcej pomiedzy pierwszymi trzema stacjami

# Uśśśśś

27.04.2014 21:04

Zróbmy akcje protestacyjną na tym parkingu - transparenty, ulotki, itp. - to jedyne co może pomóc...

# uduk

08.09.2014 00:34

Trzeba było dodać więcej "pachołków" blokujących parkowanie wokół bazaru - każdy pachołek około stówy - a samochody tarasują przejazd czyniąc okoliczne ulice całkowicie nieprzejezdne Brawo - wszystkie zmiany ostatnio na Wawrzyszewie jakby pijany projektował.

# nick

06.04.2015 10:06

Bobo,i co?"Podziękowaliście im"?

# ziulek

01.10.2015 07:55

Na szczęście rdzenni "małolaci" z tamtejszych okolić skutecznie niszczą auta przyjezdnych słoików z łomianek
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break