REKLAMA

bck hip hop 1bck hip hop 2bck hip hop 0
Bielany

różne »

 

Jest woda! Na Młocinach znów mogą się kąpać

  14 lutego 2014

alt='Jest woda! Na Młocinach znów mogą się kąpać'
Mieszkańcy, którzy nie mieli wody

Po 16 dniach bez wody mieszkańcy sześciu domów przy ul. Dankowickiej znów mogą się kąpać. Po interwencji "Echa" i ogólnej ofensywie medialnej MPWiK przywróciło im dopływ wody. Co najmniej na kilka miesięcy.

REKLAMA

refleks chlodnictwo praca 1 2refleks chlodnictwo praca 1 0

23 stycznia woda została zamknięta i nie pomagały żadne interwencje. Z przyczyn, które niedawno w "Echu" opisywaliśmy, MPWiK uznało, że mimo wnoszonych regularnych opłat mieszkańcy do sieci wodociągowej podłączeni są nielegalnie i trzeba ich odłączyć. W środku zimy pobierali wodę ze studni oligoceńskiej. Młociny bez wody. 40 lat kąpali się nielegalnie Młociny bez wody. 40 lat kąpali się nielegalnie
Sześć domów przy ul. Dankowickiej na Młocinach z dnia na dzień zostało pozbawionych wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji po prostu ją odłączyło. Dlaczego? Domy były podłączone nielegalnie. Podobno. Chociaż za wodę mieszkańcy płacili regularnie.
Ze względu na warunki atmosferyczne uznano, że nie należy im się nawet beczkowóz.

Ulica Jamki, pod którą przebiega sporna rura, należy do dewelopera, który nie chciał wpuścić na swój teren ekipy remontowej. Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce i zawiadomili media.

- Wysłaliśmy też maila do pani prezydent, która po wizycie na Młocinach w ubiegłym roku obiecała pomoc w nagłych przypadkach. I trzeba przyznać - jak wysłaliśmy tego maila, to natychmiast przyjechała ekipa - mówi jedna z mieszkanek, Katarzyna Chmielarczyk.

- Ciekawe, że można to było zrobić kilka lat temu. Można było w lecie, można było na wiosnę. A cała afera wydarzyła się w środku zimy - mówi Zbigniew Klukowski, przewodniczący rady Samorządu Mieszkańców Młocin. Zwraca także uwagę, że taka sytuacja to pogwałcenie podstawowych praw człowieka. W uzasadnionych przypadkach można mieszkańcom odłączyć gaz czy ciepłą wodę. Odłączyć wodę w ogóle - to niedopuszczalne. A tu tak właśnie się stało.

Woda przy Dankowickiej została podłączona tymczasowo. Do czerwca mieszkańcy będą musieli zająć się stworzeniem przyłączy kanalizacyjnych.

- To w tej chwili mało istotne. Najważniejsze, że w końcu mamy wodę - cieszy się Katarzyna Chmielarczyk.

mac

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 1refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

less mess wwa 2less mess wwa 0

REKLAMA

biedronka 047 2biedronka 047 0

REKLAMA

bck ladies 3bck ladies 0

REKLAMA

bck osiecka 1bck osiecka 2bck osiecka 0

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

bck koncert retro 31 maja 3bck koncert retro 31 maja 0

REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

bck open stage 2026 3bck open stage 2026 0

REKLAMA

bck niebrzydkie kaczatka 1bck niebrzydkie kaczatka 2bck niebrzydkie kaczatka 0

REKLAMA

REKLAMA

san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 1san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 2san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 0