REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

kronika policyjna

 

Dramat na przejściu dla pieszych. Ranne dwie nastolatki

  21 kwietnia 2023

Dramat na przejściu dla pieszych. Ranne dwie nastolatki
źródło: SM

Kierowca forda, nie zważając na czerwone światło, wjechał wieczorem na przejście dla pieszych na Białołęce i potrącił dwie nastolatki. Poważnie rannym pomocy przedmedycznej udzielili strażnicy miejscy, którzy nadjechali chwilę później. Obie poszkodowane są w szpitalach.

REKLAMA

Kilka minut po godzinie 23 strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego patrolowali ulicę Modlińską, jadąc w stronę Pragi. Dojeżdżając do przejścia dla pieszych, funkcjonariusze zauważyli grupę ludzi stojących na ulicy nad leżącą kobietą, a za nią czarnego forda. Strażnicy natychmiast zatrzymali radiowóz. Pijany kierowca potrącił kobietę. Jechał po chodniku bez prawa jazdy Pijany kierowca potrącił kobietę. Jechał po chodniku bez prawa jazdy
Spowodowanie wypadku, jazda w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień, kierowanie gróźb karalnych wobec policjanta działając w recydywie i usiłowanie wręczenia łapówki - to zarzuty, jakie usłyszał 40-letni kierowca renaulta. Mężczyzna został zatrzymany na warszawskiej Białołęce przez policjanta w cywilu.
Leżąca na ziemi wystraszona, młoda dziewczyna miała zakrwawioną głowę i krzyczała z bólu. Chwilę po wypadku na miejscu zjawiła się jej matka. Nieopodal na trawniku siedziała druga nastolatka, która uskarżała się na ból głowy i nóg.

Nie zauważył czerwonego światła

Z relacji świadków wynikało, że nastolatki w towarzystwie kolegi przechodziły przez przejście dla pieszych, na zielonym świetle. Nagle uderzył w nie ford. Kierowcą był 21-letni mężczyzna, który tłumaczył, że jadąc środkowym pasem nie zauważył czerwonego światła, hamujących na sąsiednich pasach samochodów i dziewczyn na przejściu. W wyniku uderzenia obie nastolatki upadły i uderzyły głowami o asfalt. Strażnicy natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe i policję, a sami zaczęli udzielać poszkodowanym pomocy przedmedycznej. Wezwany drugi patrol straży miejskiej pomógł zabezpieczyć miejsce zdarzenia.

Wstąp do księgarni

Nastolatka nie czuła nóg, bolały ją biodra i głowa

- Ciężej poszkodowana powtarzała, że nie czuje nóg, bolą ją biodra i głowa. Doznała obrażeń twarzy - powiedziała strażniczka, która zajęła się nastolatką do przyjazdu karetki.

Funkcjonariusz zaopiekował się drugą ranną. Ona również uskarżała się na silny ból nóg i głowy. Została okryta kocem termicznym i opatrzona. Wezwane pogotowie, pod eskortą straży miejskiej, przewiozło obie nastolatki do szpitali.

Kierowca był trzeźwy

Kierowca forda był wystraszony, ale badanie wykazało, że był trzeźwy. Po wypadku starał się pomóc poszkodowanej nastolatce, podkładając jej pod głowę własną kurtkę. Okoliczności wypadku zbadają odpowiednie służby.

(jok)

.
 

Komentarze (2)

# Tępiciel absurdów

21.04.2023 16:47

"Kierowca forda był wystraszony, ale badanie wykazało, że był trzeźwy."
Natomiast autor artykułu chyba nie był zbyt trzeźwy, skoro niewystraszony.

# Kierowca

21.04.2023 21:47

Szkoda że nikt nie zauważył ludzi którzy udzielali pomocy zanim przyjechał patrol Straży Miejskiej... A to trzeba nagłaśniać, że ludzie chcą i pomagają zupełnie bezinteresownie.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA