REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

wypadki

 

Pijany kierowca potrącił kobietę. Jechał po chodniku bez prawa jazdy

  16 stycznia 2023

Pijany kierowca potrącił kobietę. Jechał po chodniku bez prawa jazdy
źródło: KSP

Spowodowanie wypadku, jazda w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień, kierowanie gróźb karalnych wobec policjanta działając w recydywie i usiłowanie wręczenia łapówki - to zarzuty, jakie usłyszał 40-letni kierowca renaulta. Mężczyzna został zatrzymany na warszawskiej Białołęce przez policjanta w cywilu.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę około godziny 17.00. Wysłani na Ornecką policjanci z praskiej komendy zastali na miejscu ranną kobietę oraz dwóch świadków. Nowy Rok powitał z przytupem. Z kokainą w kieszeni zdemolował drzwi Nowy Rok powitał z przytupem. Z kokainą w kieszeni zdemolował drzwi
Wtargnął na cudzą posesję, dobijał się do drzwi i próbował dostać się do domu. Mężczyzna, którego zatrzymali po pościgu policjanci z komisariatu na Tarchominie, był pijany i miał przy sobie kokainę. 26-latek dopuścił się trzech przestępstw, za które może mu grozić pięć lat więzienia.
Obaj byli funkcjonariuszami Komendy Stołecznej Policji. Wypadek na Orneckiej

Według świadków kobieta została potrącona przez kierowcę renaulta, gdy szła chodnikiem. Jeden z nich pomagał rannej, a drugi uniemożliwił sprawcy ucieczkę.

"39-latek, który wysiadł z renaulta był bardzo zdenerwowany. Czuć było od niego silny zapach alkoholu. Był agresywny wobec pilnującego go mężczyzny, wyzywał go, groził mu, by wymusić możliwość oddalenia się z miejsca. Kiedy to nie pomogło, zaproponował mężczyźnie 2 tys. zł. Potem podobną propozycję skierował też do pokrzywdzonej. Przyznał się, że w przeszłości był karany i obawiał się konsekwencji za dzisiejsze zdarzenie" - relacjonuje Komenda Stołeczna Policji.

Chciał przekupić policję

Na miejsce wezwano karetkę i patrol policji. Ponieważ kobieta doznała poważnego urazu nogi, ratownicy podjęli decyzję o przetransportowaniu jej do szpitala. Jej życiu i zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Równolegle funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy renaulta. Pierwsze badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Weryfikacja jego danych wykazała również, że nie ma prawa jazdy. Policjanci zatrzymali go. Świadkowie i pokrzywdzona zostali przesłuchani przez policjantów z komisariatu na Bródnie. Następnie materiały tej sprawy trafiły do policjantów z północnopraskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.

REKLAMA

Zwyzywał policjanta

W piątek funkcjonariusze doprowadzili 40-latka na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która wszczęła śledztwo w tej sprawie. Tam zatrzymany usłyszał zarzuty dotyczące kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, spowodowania wypadku drogowego, kierowania groźby karalnej i używania słów powszechnie uznanych za obelżywe wobec interweniującego policjanta i obietnicy udzielenia mu korzyści majątkowej w kwocie 2 tys. zł działając w warunkach recydywy. Sąd poparł wniosek prokuratora i tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze (9)

# jedwabiak

16.01.2023 12:56

ciekawe, ciekawe.... czasami jeżdzę Ornecką i nie kojarzę by tam były chodniki...
no i super się złożyło że akurat dwóch świadków zdarzenia to funkcjonariusze ze Stołecznej...

# abc

16.01.2023 13:04

Jest chodnik, ale tylko na kawałku

# Z Szamocina

16.01.2023 13:48

Przypominam, że ratusz Białołęki odmawia montażu progów tam gdzie są chodniki. Ratusz twierdzi, że nie ma powodu montować progów tam, gdzie piesi są bezpieczni. Tego bezpieczeństwa pieszych dowodzi opisany wypadek.

REKLAMA

# Aka

16.01.2023 13:56

W Polsce nie przyjął się koncept chodnika dla pieszych.

# Gjhgu

17.01.2023 11:00

A co z tego czy są czy nie ma? Pijak potrącił pieszą. A w realiach mógł przejechać dziecko. Bardzo dobrze, do paki go śmiecia.

# Madbutcher

17.01.2023 11:46

Jak to jechał bez prawa jazdy? Samochodem??? Do tej pory myślałem, że fakt nieposiadania prawa jazdy fizycznie uniemożliwia prowadzenie pojazdu - dlatego właśnie pijakom i piratom drogowym się je odbiera. A tu się okazuje, że jednak się da. Jestem w ciężkim szoku...

REKLAMA

# nnn

18.01.2023 11:44

Czy aby jechać po chodniku potrzebne jest prawo jazdy?

# Z Marcelina

20.01.2023 14:09

#Z Szamocina: ratusz chyba nie jest konsekwentny w swoich odmowach, bo na Boreckej dopiero co dodali wysokie progi, które nota-bene uniemożliwiły poprowadzenie tamtędy objazdu dla autobusu 176 na czas naprawy wiaduktu na Marywilskiej...

 magda.wisnia

23.01.2023 10:31

Co ludzie mają w głowach ?

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA