REKLAMA

Białołęka

kultura »

 

Liceum na Tarchominie z pokaźnym filmowym CV. Jakie produkcje tam gościły?

  26 kwietnia 2023

alt='Liceum na Tarchominie z pokaźnym filmowym CV. Jakie produkcje tam gościły?'
DB

Filmowcy przyzwyczaili już mieszkańców Warszawy do swojej stałej obecności w przestrzeni miasta. Swoje niemałe zasługi dla polskiej kinomatografii ma także Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta na Tarchominie, które regularnie odwiedzane jest przez filmowców...

REKLAMA

W 2022 roku producenci aż 576 razy występowali do warszawskiego ratusza o zezwolenie na realizację zdjęć. Między innymi w sierpniu na Tarchominie realizowane były zdjęcia do produkcji Netflixa "Miłość do kwadratu jeszcze raz". Jest to komedia romantyczna przedstawiająca związek znanego dziennikarza i twardo stąpającej po ziemi nauczycielki. Warszawski ranking liceów. "Herbert" ostro w dół Warszawski ranking liceów. "Herbert" ostro w dół
W tegorocznym rankingu warszawskich liceów miesięcznika "Perspektywy" CV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta na Tarchominie zanotowało spadek aż o piętnaście pozycji.
Mężczyzna przeżywa ciężkie chwile, gdy jego wybranka podejmuje się nowej pracy. Co ciekawe, scenarzyści wybrali na miejsce akcji... Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta przy ulicy Van Gogha 1.

Pokaźne filmowe CV liceum na Tarchominie

Liceum na Tarchominie uważnym kinomanom kojarzyć się powinno z wieloma znanymi polskimi produkcjami. Postanowiliśmy zebrać garść informacji na temat tego ile razy szkoła służyła jako miejsce akcji dla filmowców, a dorobek wcale nie jest skromny. Od 2009 roku filmowcy odwiedzili szkołę przy okazji 26 przeróżnych przedsięwzięć. Najsłynniejszymi z nich jest z całą pewnością obyczajowy serial "Londyńczycy", nagrywany w latach 2008-2009 przez TVP oraz TVN-owski serial "Teraz albo nigdy!" kręcony w tych samych latach m.in. z Mateuszem Damięckim, Rafałem Królikowskim, Katarzyną Maciąg, Agatą Buzek i Martą Żmudą Trzebiatowską. Liceum na Tarchominie było też częścią scenerii w komedii pt. "Ciacho" z plejadą polskich gwiazd - Martą Żmudą-Trzebiatowską, Tomaszem Karolakiem i Pawłem Małaszyńskim na czele. Potem był thriller "Sala samobójców", z 2011 roku, w reżyserii Jana Komasy.

Zapraszamy na zakupy

Seriale i reklamy w liceum na Białołęce

W szkole zostało nakręconych kilka seriali jak: "Zwykły Bohater", "Szkoła życia", "39 i pół", "Strażacy", "Zachowaj spokój" oraz seriali paradokumentalnych. Były też zdjęcia do reklamy np. Vicardu, Cerutinu, radia RMF FM, Wedla, Danona i PKP. Ostatnio szkoła służyła jako plan filmowy do wspomnianej już produkcji Netflixa, ale też filmu kryminalnego "Plan lekcji" z Piotrem Witkowskim na czele.

REKLAMA

Co liceum na Białołęce z tego ma?

Jak się okazuje filmowcy w żaden sposób nie przeszkadzają uczniom i nauczycielom. Realizacja zdjęć do filmów odbywa się bowiem w weekendy oraz w okresie ferii i wakacji - tak, aby nie zakłócać pracy szkoły. Dochód z wynajmu wnoszony jest na szkolny rachunek i wydatkowany głównie na doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne i materiały edukacyjne. Obecnie pomieszczenia w Liceum Ogólnokształcącym w weekendy wynajęte są na wyłączność Wyższej Szkole Bankowej, więc możliwości najmu dla ekip filmowych zostały znacząco ograniczone.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# sadfd

28.04.2023 12:10

Fajnie, tylko szkoda, że i tam posadzili tujki.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break