REKLAMA

Białołęka

budżet obywatelski »

 

Bluszcz na ekranach akustycznych? Pomysł wraca

  17 kwietnia 2023

alt='Bluszcz na ekranach akustycznych? Pomysł wraca'
źródło: Dzielnica Białołęka

Ekrany akustyczne na trasie mostu Marii Skłodowskiej-Curie oraz Modlińskiej wyglądają równie nieciekawie, jak w większości miejsc w Polsce. Jest pomysł, aby to zmienić.

REKLAMA

Michał Salamon w ramach przyszłorocznego ogólnomiejskiego budżetu obywatelskiego złożył projekt, który zakłada posadzenie różnych odmian roślin pnących na ekranach akustycznych i wiaduktach trasy mostu Skłodowskiej-Curie od Zgrupowania AK "Kampinos" do Modlińskiej, włącznie z ekranami przy tej ulicy.

Rośliny na ekranach akustycznych

- Rośliny spowodują zamaskowanie graffiti szpecących otoczenie oraz przeciwdziałanie powstawaniu nowych bazgrołów. Ponadto rośliny odbijają, rozpraszają i pochłaniają fale dźwiękowe. Pomazali ekran akustyczny. Grozi za to więzienie Pomazali ekran akustyczny. Grozi za to więzienie
W niedzielę po południu dwaj młodzi mężczyźni bazgrali sprejem po ekranie dźwiękochłonnym na terenie Choszczówki. Zostali zauważeni przez mieszkańców, którzy powiadomili strażników miejskich.
Oprócz tego wpływają na jakość powietrza podnosząc jego wilgotność, zmniejszając dobowe wahania temperatury i przyspieszają cyrkulację. Pełnią też rolę filtra biologicznego, zatrzymują, bowiem pyły osiadające na liściach i pochłaniają niektóre zanieczyszczenia gazowe - przekonuje autor projektu wycenionego na milion złotych. Jak sam przyznał w rozmowie z naszą redakcją, kwota jaką zaproponował raczej jest zawyżona, jednak na etapie oceny formalno-prawnej jego projektu, urzędnicy będą mogli ją skorygować.

Kup bilet

Dzikie wino porasta ekrany w okolicy przystanku na Świderskiej

Warto przypomnieć, że dzikie wino na trasie mostu było już sadzone w ramach budżetu obywatelskiego właśnie Michała Salomona. Rośliny zasadzono na przystanku tramwajowym Świderska na Tarchominie, ale zupełnie się nie przyjęły. W rezultacie ekran jest pokryty rachitycznymi gałązkami i wygląda teraz jeszcze gorzej, niż przed obsadzeniem go dzikim winem. W Warszawie można jednak znaleźć przykłady naprawdę zielonych ekranów. Znajdują się np. w al. Wilanowskiej albo przy trasie Armii Krajowej (S8) obok Cmentarza Wojskowego, ale są to ekrany zupełnie innego typu, wyposażone w donice.

REKLAMA

Budżet obywatelski w Warszawie

Zanim projekt Michała Salamona trafi pod czerwcowe głosowanie mieszkańców, muszą sprawdzić go urzędnicy. Przy dwóch pozytywnych ocenach bluszcz powinien być sadzony na ekranach trasy mostu Skłodowskiej-Curie już w przyszłym roku.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (4)

# Joseph

17.04.2023 20:00

panel fotowoltaiczne - zysk dla budzetu miasta - tancze oswietlenie.

# XYZ

20.04.2023 08:50

Dajcie spokoj z bluszczami. Do zmiany jest organizacja ruchu! Prawy pas tylko do prawoskretu, a srodkowy do lewoskretu i jazdy prosto. Przez obecna organizacje ruchu tworza sie niepotrzebne zatory.

# Michal

20.04.2023 15:06

I bardzo dobrze. To powinno być zrobione

REKLAMA

# suweren

27.04.2023 14:25

Głupi pomysł. Pod bluszczem wszystko będzie gniło, śmieci, owady, ekrany będą do wymiany po dwóch latach.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break