REKLAMA

Puls Warszawy

kultura »

 

Dlaczego duże kina wciąż są zamknięte?

  8 lutego 2021

alt='Dlaczego duże kina wciąż są zamknięte?'

Największe sieci kinowe nie wierzą, że zakaz działalności został zdjęty na stałe a dystrybutorzy obawiają się wprowadzać na ekrany premiery.

REKLAMA

Stan epidemii trwa już jedenasty miesiąc. Decyzją rządu w piątek 12 lutego kina będą mogły wznowić działalność pod warunkiem, że połowa miejsc w salach pozostanie pusta a widzowie będą oglądać filmy w maseczkach na twarzy. Największe sieci nie zamierzają korzystać z nowych przepisów.

Kina wciąż zamknięte

- Otwarcie kin w sytuacji możliwego ich ponownego zamknięcia z uwagi na zmienną sytuację epidemiczną spowodowałoby nieodwracalne szkody dla wszystkich podmiotów działających na rynku - czytamy w wymownym oświadczeniu Cinema City. - Dystrybutorzy potrzebują czasu na przygotowanie i wprowadzanie filmów do dystrybucji, w tym na prawidłowe przeprowadzenie kampanii marketingowych, a kina na dostosowanie swoich powierzchni do wszelkich wymogów sanitarnych. Dla biznesu kinowego bardzo istotna jest również możliwość konsumpcji w salach kinowych.

Kino Helios Blue City informuje, że "potrzebuje czasu" na przygotowanie do ponownego otwarcia i wkrótce poinformuje o jego dacie. Z kolei na stronie Mutlikina wciąż jest przypięty komunikat ze stycznia, w którym czytamy, że "na wspólne spotkanie przed wielkim ekranem przyjdzie nam jeszcze troszkę zaczekać".

Kup bilet

Kinowe premiery 2021

Z względu na obowiązujące w wielu krajach rządowe zakazy dystrybutorzy nieustannie przekładają najgłośniejsze premiery kinowe. W tym roku na ekrany teoretycznie powinny wejść m.in. "Matrix 4", "Nie czas umierać" (ostatni film z Danielem Craigiem w roli Jamesa Bonda), "Top Gun: Maverick", "Mission: Impossible 7", "Szybcy i wściekli 9", "Czarna Wdowa", "King's Man: Pierwsza misja" i ekranizacja bestsellerowej powieści science-fiction "Diuna". Kiedy zobaczymy je w Polsce? Na razie nikt nie jest w stanie powiedzieć.

Póki co kinowe życie będzie koncentrować się w małych, studyjnych salach. Na 28 lutego dystrybutorzy zaplanowali premierę nominowanych do Złotych Globów filmów "Obiecująca. Młoda. Kobieta" Emerald Fennell i "Palm Springs" Maxa Barbakowa. W marcu zobaczymy m.in. "Na rauszu" Thomasa Vinterberga i "Nomadland" Chloé Zhao.

(dg)

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# crmdesigner

28.05.2021 13:29

Kina są zamknięte, bo wytwórniom nie opłaca się sprzedawać filmów do multipleksów w tych czasach. https://crmdesigner.pl/ biletów ledwo ruszą, a tu już trzeba będzie wszystko odwoływać z powodu kolejnych obostrzeń. Potem zwrot kasy i tyle. Wszystkie wytwórnie nic nie zarobią na największych hitach, na które wydali grube miliony. Ciekawe jak długo ta historia będzie się jeszcze powtarzać - druga fala, trzecia fala, ... , czterdziesta trzecia fala i tak w kółko.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe