REKLAMA

Mokotów

budżet obywatelski

 

Bezpłatne lodowisko na Mokotowie w ramach budżetu obywatelskiego

  13 września 2023

Bezpłatne lodowisko na Mokotowie w ramach budżetu obywatelskiego
Fot. DB

Bezpłatne lodowisko na Mokotowie. Czy to możliwe? Oczywiście, że tak! Z pomocą mieszkańcom przyszedł budżet obywatelski, który zakłada utworzenie bezpłatnej ślizgawki na terenie szkoły podstawowej przy Spartańskiej 4. Kiedy i co konkretnie powstanie?

REKLAMA

- W najbliższej okolicy w okresie zimowym są bardzo ograniczone możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu, nie mówiąc już o takich miejscach jak lodowisko. Na Mokotowie jest jedno na Stegnach, ale jest płatne i otwarte w określonych przedziałach czasowych, nawet w weekendy - zauważa autorka projektu, który został pozytywnie przyjęty przez mieszkańców głosujących nad budżetem obywatelskim Mokotowa.

Bezpłatna ślizgawka na Mokotowie

Projekt za 480 tys. Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie! Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie!
Damskie perfumy są dzisiaj nieodłącznym elementem codziennych stylizacji na uczelnie, do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi. Równie ważnym jak dobrze dobrane dodatki, biżuteria, odpowiedni makijaż czy fryzura.
zł zakłada wynajęcie i rozstawienie na terenie szkoły podstawowej przy Spartańskiej 4 syntetycznego lodowiska o wymiarach 30x15 m wraz z niezbędnym wyposażeniem (ostrzałki do łyżew, maszyna do konserwacji lodowiska, sprzęt niezbędny do konserwacji i higienizacji łyżew).

W ramach budżetu obywatelskiego lodowisko będzie czynne od października do grudnia 2024 roku (od poniedziałku do piątku w godzinach od 17:30 do 20:30, w soboty od 10:00 do 20:00 i w niedziele od 10.00 do 18.00). Co po 1 stycznia - na razie nie wiadomo.

Do obsługi lodowiska zostaną zatrudnione osoby, których zadaniem będzie obsługa techniczna obiektu w tym jego otwieranie i zamykanie, udostępnianie sprzętu (kaski, łyżwy, jeździki dla dzieci) i jego konserwacja oraz informowanie o regulaminie i pilnowanie jego przestrzegania.

Kup bilet

Co oprócz lodowiska przy Spartańskiej?

Projekt zakłada też zakup zadaszenia lodowiska oraz zakup około 200-metrów lampek, które rozświetlą obiekt. W projekcie uwzględniono również zakup trybun na około 30-40 osób, na których mogłyby usiąść osoby oczekujące na swoją kolej, bądź osoby, które chcą odpocząć przed lub po jeździe czy zjeść lub napić się. Autorka projektu sugeruje też ustawienie ławek wzdłuż band aby można było na nich zmienić buty na łyżwy i odwrotnie. Przy lodowisku pojawić się też ma kontener w którym bezpiecznie przechowywane będą łyżwy do wynajęcia, jeździki typu pingwinek a także kaski. Przewidziano też kontener na szatnie na powieszenie kurtek i worków z butami.

(db)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

REKLAMA

REKLAMA