REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Puls Warszawy

obyczaje

 

Totalna demolka nad Wisłą. Sześć toalet zniszczonych i okradzionych

  19 stycznia 2023

Totalna demolka nad Wisłą. Sześć toalet zniszczonych i okradzionych
źródło: ZZW

Wandale wzięli na cel automatyczne toalety stojące na warszawskim Podzamczu, Mariensztacie i Powiślu. Dwie są tak zniszczone, że trzeba je zamknąć, a z pięciu skradziono pieniądze. Zarząd Zieleni apeluje o pomoc w odnalezieniu sprawców. Poszukuje ich także policja.

REKLAMA

Do dewastacji toalet nad Wisłą doszło w sobotnią noc 14/15 stycznia, ale odpowiedzialny za nie Zarząd Zieleni poinformował o zniszczeniach dopiero w środę.

Zdewastowane toalety w Warszawie

"Z pięciu toalet skradziono pieniądze. Dwie, na Bulwarze Jana Karskiego i przy ul. W Warszawie jest... za jasno? Rzecznik praw obywatelskich interweniuje W Warszawie jest... za jasno? Rzecznik praw obywatelskich interweniuje
Rzecznik praw obywatelskich Marcin Wiącek uważa, że w Warszawie występuje zanieczyszczenie "świetlne". Innymi słowy: jego zdaniem w mieście jest wieczorami i nocami zbyt jasno, co rzekomo szkodzi zdrowiu ludzi i zwierząt. Rzecznik pyta między innymi o nowe ledowe latarnie, które masowo montuje Zarząd Dróg Miejskich.

Rozlicz PIT w Warszawie, wygraj samochód. Ratusz błaga o pieniądze Rozlicz PIT w Warszawie, wygraj samochód
Słynący z promowania komunikacji miejskiej warszawski samorząd oferuje samochód jako główną nagrodę w loterii dla osób, które rozliczą w mieście podatek dochodowy.
Boleść, ze względu na bardzo poważne uszkodzenia zostały tymczasowo wyłączone z użytkowania. Zniszczone zostały toalety: w parku Pole Mokotowskie przy ul. Batorego i al. Niepodległości (zniszczono drzwi pomieszczeń technicznych), w parku Na Książęcem przy ul. Książęcej, w Multimedialnym Parku Fontann na ul. Kościelnej (przy schodach drewnianych) oraz przy ul. Boleść, na Bulwarze Jana Karskiego na wysokości ul. Sanguszki" - podsumowują urzędnicy.

Automatyczne toalety bywały już niszczone wewnątrz, ale dewastacja i kradzież na taką skalę wydarzyła się po raz pierwszy. Sprawą zajmuje się policja. W niedzielę urzędnicy dokonali oględzin zniszczonych toalet i zabezpieczyli dwie najbardziej zniszczone. Obecnie szacują straty oraz czas potrzebny na naprawę zniszczonych elementów. Osoby, które były świadkami dewastacji i kradzieży, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 19-115.

REKLAMA

Automatyczne toalety w Warszawie

Owalne toalety wykończone płytkami ceramicznymi z charakterystycznym "serduszkiem" na drzwiach stają się od 2017 roku nowym znakiem rozpoznawczym parków i skwerów. Pierwszych dziewiętnaście stanęło nad Wisłą i w najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscach, takich jak parking przy Zamku Królewskim, skwer przed muzeum Polin czy Łazienki Północne. Do 2019 roku stanąć miało ich w sumie 49, ale do dziś powstało zaledwie 30.

"Wewnątrz owalnego pawilonu zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Wszystko podporządkowano zachowaniu maksymalnej higieny i komfortu użytkowania. Stąd m.in. automatycznie otwierane i zamykane drzwi, samoistnie zmywana podłoga, każdorazowo myta i dezynfekowana muszla klozetowa, a także sensory, które samoczynnie uruchomią dozownik mydła, suszarkę, a także wodę w kranie umywalki. Dodatkowo we wnętrzu znalazł się szeroki i trwały przewijak dla niemowląt, a na zewnątrz kranik do mycia rąk. Automatyka toalet powiadomi również o awarii czy kończącym się papierze w dozowniku. Serwisanci będą mieli godzinę na uzupełnienie braków. Ponadto toalety będą minimum raz dziennie, rutynowo doglądane przez pracowników firmy serwisującej urządzenia" - zachwalał pięć lat temu warszawski ratusz.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze (9)

# asdry

19.01.2023 12:13

Ręce opadają.

# Tubylec

19.01.2023 14:29

Zdąrzyli zniszczyć siedem jedenj nocy, więc zajeło im to trochę czasu. To co robiła Policja wówczas? Spała? Czy miała ważniejsze sprawy na głowie jak wożenie nastolatek do lasu?

# Kej Kej

19.01.2023 18:38

Aż mnie zatkało... Miasto inwestuje, by mieszkańcom i przyjezdnym było miło, bezpiecznie, wygodnie, estetycznie, itp., a takie łajzy, znajduchy, nieroby zamiast zarobić własne pieniądze to bezrefleksyjnie niszczą coś, co służyło wszystkim.

REKLAMA

# Chris

19.01.2023 18:47

Policja ? A od czego w tym mieście jest straż "wiejska" ? A to że siedzą tam bezdomni cały czas to nie napisano. W końcu to jest bardzo drogie mienie miejskie, z którego nie można korzystać, a straz wiejska M.St. Wawy poluje tylko na mandaty zamiast to monitorwać i robić porządek

# nnn

19.01.2023 22:13

Dla dresa nie ma większej podniety niż rozwalenie toalety.

# Stąd

19.01.2023 22:23

Przez nikogo niepokojeni wandale zdemolowali tylko siedem toalet, bo nocy im brakło.

# Wredny Kocur

20.01.2023 10:04

Prosta sprawa - płatność tylko kartą. :)

# Dyscyplinn

20.01.2023 16:09

Sprawcom spodobało się hasło "Róbta co chceta". No więc gorliwie robili...

# assfdsfgetwewg

22.01.2023 18:25

#Dyscyplinn napisał(a) 20.01.2023 16:09
Sprawcom spodobało się hasło "Róbta co chceta". No więc gorliwie robili...
A wam się usrało na to durne hasło sprzed 30 lat i będziecie je bezzębnymi zaślinionymi ustami masturbować aż do zafajdanej grobowej deski, ech.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA