REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Puls Warszawy

samorząd

 

Rozlicz PIT w Warszawie, wygraj samochód. Ratusz błaga o pieniądze

  16 stycznia 2023

Rozlicz PIT w Warszawie, wygraj samochód. Ratusz błaga o pieniądze
źródło: Pixabay

Słynący z promowania komunikacji miejskiej warszawski samorząd oferuje samochód jako główną nagrodę w loterii dla osób, które rozliczą w mieście podatek dochodowy.

REKLAMA

" W tym roku dla ratusza liczy się każda złotówka, bo dziura budżetowa ma sięgnąć gigantycznej kwoty 4,1 mld zł.

Dlaczego warto rozliczyć PIT w stolicy? Środki z podatków pomagają rozwijać miasto. Gigantyczna dziura budżetowa w Warszawie. Najwięcej na metro, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i kładkę na Pragę Gigantyczna dziura budżetowa Warszawy w 2023 roku
Po jedenastu godzinach obrad Rada Warszawy przyjęła budżet samorządu na kolejny rok oraz prognozę finansową na lata 2023-2050. Dziura budżetowa w 2023 roku sięgnie gigantycznej kwoty 4,1 mld zł. Warszawski samorząd wciąż nie poradził sobie z problemami finansowymi sprzed stanu epidemii i coraz głośniej odmawia zaciskania pasa.
Nowe szkoły, autobusy, wsparcie dla rodzin i potrzebujących - to tylko część zadań, na które można przeznaczyć fundusze. W tym roku mieszkańcy mają jeszcze jeden powód, by rozliczyć się w Warszawie. W loterii PIT organizowanej przez miasto można wygrać samochód i inne atrakcyjne nagrody" - w taki sposób ratusz apeluje o rozliczanie podatku dochodowego za 2022 rok właśnie w Warszawie.

PIT 2022 w Warszawie

Samorząd co roku zachęca mieszkańców do rozliczania się w Warszawie, ale jeszcze nigdy nie organizował loterii. Aby wziąć w niej udział, nie trzeba być zameldowanym w mieście. Wystarczy wskazać Warszawę jako miejsce zamieszkania w deklaracji podatkowej PIT za 2022 rok oraz najpóźniej 31 maja wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.placpitwwarszawie.pl. Każdy uczestnik ma szansę na wygranie samochodu hybrydowego, roweru elektrycznego albo smartwatcha.

REKLAMA

Po co rozliczać się w Warszawie?

Według różnych szacunków w Warszawie mieszka od dwóch do prawie trzech milionów osób, ale PIT rozlicza w mieście tylko półtora miliona. Gdyby rozliczyli się wszyscy mieszkańcy, ratuszowi być może udałoby się zmniejszyć dziurę budżetową.

Za miniony rok z fiskusem trzeba rozliczyć się najpóźniej do 2 maja.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze (2)

# Kej Kej

16.01.2023 15:27

Mnóstwo osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że rozliczają się de facto w innym miejscu. Teraz zresztą, gdy Urząd Skarbowy może rozliczyć nas "za nas", to tym bardziej niezauważalne. Bo nie wystarczy wskazać w rozliczeniu Warszawę, ale należy złożyć w urzędzie osobny formularz, by móc zaznaczyć, że mieszkamy tu i tu chcemy się rozliczać. Na tym formularzu musi być też kwota odliczeń z poprzedniego roku rozliczeniowego. Więc nie jest to tak proste, jak wynika z artykułu. Ale warto się potrudzić. Korzysta się z dobrodziejstw miasta, więc dajmy miastu też coś z naszej strony.

# kris

18.01.2023 17:34

Gdyby Trzaskowski nie wyrzucał pieniędzy na walkę z kierowcami, to nie miałby problemów z budżetem. On naprawdę robi wszystko żeby następne wybory wygrał ktoś z PIS-u...
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA