REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Annopol, Port Żerań, Wisła, Marywilska - w co zainwestować?
REKLAMA

REKLAMA

Annopol, Port Żerań, Wisła, Marywilska - w co zainwestować?

Lokalny Program Rewitalizacji to dla dzielnicy duża szansa na zmiany. Białołęka zgłosiła cztery miejsca, które już w najbliższych latach mogą zyskać nowe oblicze. A wszystko dzięki Zintegrowanemu Programowi Rewitalizacji.

REKLAMA
- Początek był dwa lata temu, gdy jako przewodnicząca komisji polityki społecznej zgłosiłam do zarządu kilka stref m.in. teren starych koszar wojskowych przy ul. Przykoszarowej w rejonie Annopolu, osiedle mieszkaniowe obok zakładu karnego, cmentarz ewangelicki, ul. Leśnej Polanki i rejon betoniarni na ul. Białołęckiej jako tereny, które powinny zostać zmienione - mówi radna Agnieszka Borowska. Później wybrano 11 miejsc, a z nich cztery priorytetowe.

Port Żerański

Pierwszym z nich jest teren Portu Żerańskiego. Tam ma być wprowadzona "rewitalizacja poprzez sport" ze względu na naturalne możliwości, jakie oferuje ten teren. - Planowane byłoby utworzenie portu z obiektami rekreacji wodnej otwartych dla szerszej publiczności, tak aby powstało miejsce unikalne w całej Warszawie z porządną przystanią, z możliwością cumowania dla statków wycieczkowych ze Starego Miasta, Serocka. W porcie powinno znaleźć się miejsce na siedzibę białołęckich klubów sportowych oraz na edukację o hydrologii, ochronie przyrody i informacja turystyczna - wymienia Agnieszka Borowska i dodaje, że potrzebne są też ścieżki turystyczno-sportowe.

Annopol

Zmiany przydałyby się też na Annopolu. Tutaj potrzebna jest rewitalizacja przez rozwój przedsiębiorczości.

- Z uwagi na otoczenie terenu (duża liczba firm) powinno tu powstać centrum przedsiębiorczości, tym bardziej że we wschodniej Białołęce jest mało miejsc pracy. Zaproponowałam zagospodarowanie terenu poprzez utworzenie centrum ze specjalizacją rozwijania umiejętności społecznych m.in. gier zespołowych. Na przykładzie np. Londynu widać, że takie połączenie się sprawdza. Tam, żeby dostać pracę, jednym z warunków jest tzw. team player na rozmowie rekrutacyjnej. Przydałoby się uruchomienie tramwaju wodnego. Do tego udostępnienie brzegu Wisły na drobne usługi gastronomiczne, kawiarenki itp. czy utworzenie deptaków, ścieżek rowerowych, miejsc na ogniska. Kwestia umiejętności współpracy jest bardzo ważna. W związku z tym, teren powinien być wyposażony w budynek - biuro oraz zaplecze sportowe i park z areną. Trzeba też poprawić komunikację, zmodernizować infrastrukturę ulic Przykoszarowa - Szlachecka - mówi Agnieszka Borowska. Do zrobienia jest oczywiście znacznie więcej. Potrzebne jest poprawienie dostępności komunikacyjnej, wykonanie nawierzchni dróg. Zdaniem radnej trzeba też pomyśleć o wybudowaniu domu kultury dla dzieci, młodzieży i osób starszych, którzy mogliby spędzać swój wolny czas, uczestnicząc w kołach zainteresowań w tzw. Akademii XXI wieku.

Centrum Marywilska

To nie wszystkie pomysły. Kolejnym z nich jest odnowienie terenu Centrum Marywilska. Tam radni chcą m.in. rozwinąć budownictwo wielorodzinne - budynki komunalne, stworzyć rynek jako miejsce spotkań, ulokować jednostkę naukowo-badawczą. Założenia przygotowywanego projektu to także: zwiększenie dostępności komunikacji miejskiej oraz ogólnodostępnych placów (zieleni, boisk, ławeczek) w celu integracji mieszkańców i poprawy ich warunków życia.

Świderska

Świderska to kolejne miejsce, któremu przydałoby się inne, nowe oblicze. Radni jako priorytet wskazują tam rekultywację magazynu odpadów, trzeba też wprowadzić zabudowę wielorodzinną kaskadową. Plan zakłada też częściową regulację terenów zieleni wzdłuż Wisły i otwarcie ich dla mieszkańców.

- Przydałoby się uruchomienie tramwaju wodnego, co znacznie uatrakcyjniłoby teren. Do tego udostępnienie brzegu Wisły na drobne usługi gastronomiczne, kawiarenki itp. czy utworzenie deptaków, ścieżek rowerowych, miejsc na ogniska - to wszystko mogłoby służyć całym rodzinom. Istotne jest wprowadzenie spójnych detali urbanistycznych, a tu plusem jest duża ilość zieleni - mówi radna Borowska i podkreśla, że niezbędne jest również stworzenie centrum animacji kulturalnej, z którym mieszkańcy będą naturalnie się utożsamiali. Powinien powstać park z zielenią urządzoną, rzeźbami użytkowymi, deptakiem, miejscem spotkań, miniamfiteatrem, molo nad brzegiem Wisły.

AS


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka

Annopol, Port Żerań, Wisła, Marywilska - w co zainwestować?

11.10.2013 13:28 #aa11
bzdury!
11.10.2013 13:33 #Radna P
Radna Borowska chyba nie widzi co dzieje się w dzielnicy "Trzeba też poprawić komunikację, zmodernizować infrastrukturę ulic Przykoszarowa - Szlachecka - mówi Agnieszka Borowska."
komunikacja rozwija się trochę dalej : Włodkowica, Szlachecka itp.
11.10.2013 15:48 #kris
Jestem za parkiem i rekreacjami przy Świderskiej
11.10.2013 18:38 #ktos
a ja bym się zapytała tych z Zielonego Mazowsza, oni przecież wiedzą najlepiej...
12.10.2013 07:19 #obserwer
Kiedyś słyszałem o budowie toru wodnego, wioślarskiego czyli o zagospodarowaniu kanałku Żerańskiego od Modlińskiej do zakrętu na Serock.
Widziałem nawet plany a na nich przystań, tor wodny, zaplecze hotelowo-sportowe.
Usłyszałem nawet, że to zostanie zbudowane do końca 2006 lub 2007 roku.
Oczywiście nie uwierzyłem tym co to mówili i jak widać miałem rację.
Cieszę się, że w końcu radni zaczynają myśleć co nieco dalej do przodu niż na 4 lata swojej kadencji odnośnie rozwoju dzielnicy.
Do tej pory były to plany krótkowzroczne.
A tych z Zielonego Mazowsza wysłałbym na Zielony Przylądek!!!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Gastronomia
 Naturalna lemoniada z miodem - Beelemon Marka Beelemon powstała z myślą o zwalczaniu złych nawyków żywieniowych. Przez produkcję naszej lemoniady chcemy pokazać że zdrowe napoje też mogą być wyśmienite. Nasza lemoniada tworzona jest przez profesjonalistów którzy używają wyłącznie trzech naturalnych składników do jej produkcji. Lemoniada beelemon składa się wyłącznie z: Krystalicznie czystej wody Pysznego i zdrowego miodu Świeżych i soczystych cytryn Cała słodycz z naszego napoju pochodzi wyłącznie z miodu - nie używamy cukru do produkcji lemoniady beelemon. Napój beelemon nie posiada żadnych konserwantów dla tego warto go skosztować i przekonać się samemu że istnieje realna alternatywa dla niezdrowych i kalorycznych napojów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy na stronie https://beelemon.pl/

Dom i ogród
 24KM Kosiarka,Traktorek,Pług Do Śniegu !3w1! 24KM Głównym przeznaczeniem urządzenia jest koszenie trawników i odgarnianie śniegu, ale z powodzeniem może być używane jako ciągnik do ciągnięcia przyczepki i małego pługa do orania ziemi itp. Urządzenie zbudowane jest z niektórych elementów Fiata 126P, z których główne to: silnik, skrzynia biegów, fotel, kierownica ze wskaźnikami, pedały, piasty, koła. Agregat tnący zamontowany jest między osiami co czyni konstrukcje bardzo zwrotną. Wysokość koszenia jest regulowana. Agregat drobno mieli skoszoną trawę, która staje się naturalnym nawozem i nie ma potrzeby jej zbierania. Do pracy z pługiem śnieżnym nie są nawet konieczne opony zimowe a montaż pługu to kilka minut pracy. www.kosiarki-kk.pl tel. 663 569 185

Turystyka
 We produce real documents such as registered passport and fake passport online at the best rate. Our expert team cares about everything while making document and that look 100% real and you can be used everywhere. To gain access to the chip in your passport, you need to scan the document using the camera of the Smartphone. For more details visit our website. https://fidelitydocuments.com/services/buy-passports Email: info@fidelitydocuments.com Call or Whatsapp: +1 (516)261-2460

Administrowanie nieruchomościami
 Oferta pożyczki na Twoje projekty. Jestem osobą fizyczną, która chce udzielać pożyczek (od 5000 do 25 000 000 EUR) każdemu, kto jest w stanie spełnić warunki mojej oferty. Odsetki wynoszą 2% rocznie. Jestem w stanie zadowolić moich klientów w ciągu maksymalnie 48 godzin. E-mail: kimdescamper@gmail.com


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Helloprint Polska

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA