REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# aa11

11.10.2013 13:28

bzdury!

# Radna P

11.10.2013 13:33

Radna Borowska chyba nie widzi co dzieje się w dzielnicy "Trzeba też poprawić komunikację, zmodernizować infrastrukturę ulic Przykoszarowa - Szlachecka - mówi Agnieszka Borowska."
komunikacja rozwija się trochę dalej : Włodkowica, Szlachecka itp.

# kris

11.10.2013 15:48

Jestem za parkiem i rekreacjami przy Świderskiej

REKLAMA

# ktos

11.10.2013 18:38

a ja bym się zapytała tych z Zielonego Mazowsza, oni przecież wiedzą najlepiej...

# obserwer

12.10.2013 07:19

Kiedyś słyszałem o budowie toru wodnego, wioślarskiego czyli o zagospodarowaniu kanałku Żerańskiego od Modlińskiej do zakrętu na Serock.
Widziałem nawet plany a na nich przystań, tor wodny, zaplecze hotelowo-sportowe.
Usłyszałem nawet, że to zostanie zbudowane do końca 2006 lub 2007 roku.
Oczywiście nie uwierzyłem tym co to mówili i jak widać miałem rację.
Cieszę się, że w końcu radni zaczynają myśleć co nieco dalej do przodu niż na 4 lata swojej kadencji odnośnie rozwoju dzielnicy.
Do tej pory były to plany krótkowzroczne.
A tych z Zielonego Mazowsza wysłałbym na Zielony Przylądek!!!

# MarekB

12.10.2013 09:11

Jest to tak piekna wizja, że pewnikiem nieprawdziwa. Pisać mozna wiele bo i papier wiele wytrzyma.
Wiec plany piekne, szczególnie przypadł mi do gustu Port Żerański zbudowany jeszcze chyba w czasie Planu 6 letniego za tow. Bolesława Bieruta i tak sobie to trwa do dziś.
Pieniedzy na te piekne zmiany oczywiscie nie ma bo tu chodzi o duze pieniądze ale za małe pieniadze mozna przynajmniej postawic pomnik Tow. Bierutowi - za ten port, tak przecudny w swej krasie

REKLAMA

# Romek observ.

12.10.2013 09:43

#MarekB napisał(a) 12.10.2013 09:11
Jest to tak piekna wizja, że pewnikiem nieprawdziwa. Pisać mozna wiele bo i papier wiele wytrzyma.
Wiec plany piekne, szczególnie przypadł mi do gustu Port Żerański zbudowany jeszcze chyba w czasie Planu 6 letniego za tow. Bolesława Bieruta i tak sobie to trwa do dziś.
Pieniedzy na te piekne zmiany oczywiscie nie ma bo tu chodzi o duze pieniądze ale za małe pieniadze mozna przynajmniej postawic pomnik Tow. Bierutowi - za ten port, tak przecudny w swej krasie

W nowej siedmiolatce UE Warszawa ma być znacznie lepiej potraktowana niż do tej pory, więc szanse na realizację tych programów są. Trzeba tylko tego pilnować i chwała Panu, że jest taka pani Borowska, która trzyma rękę na pulsie

# mfa

14.10.2013 00:47

plany zagospodarowania przy ul Swiderskiej ? A co z roszczeniami prawnymi bylych wlascicieli terenu?

# fauka

14.10.2013 00:49

plany zagospodarowania przy ul Swiderskiej ? A co z roszczeniami prawnymi bylych wlascicieli terenu , ktorych przymusowo wywlaszczono w latach 70-tych?

REKLAMA

# arszawianka

14.10.2013 00:50

plany zagospodarowania przy ul Swiderskiej ? A co z roszczeniami prawnymi bylych wlascicieli terenu , ktorych przymusowo wywlaszczono w latach 70-tych?

# argentina

14.10.2013 00:52

moze najpierw miasto ureguluje sprawy wlasnosci terenu przy ZSwiderskiej , a potem bedzie snuc plany

# tyna

14.10.2013 00:54

plany zagospodarowania przy ul Swiderskiej ? A co z roszczeniami prawnymi bylych wlascicieli terenu , ktorych przymusowo wywlaszczono w latach 70-tych?

REKLAMA

# bialoleka plus

14.10.2013 16:21

uwazam ze ta Pani duzo mowi ale efektow jak zawsze nie bedzie

 antyurzędnik

14.10.2013 19:08

Już jeden z burmistrzów snuł wodolotne plany i ... już nie jest burmistrzem. Słyszałem też o planach utworzenia metra, tramwaju, plaży nad Wisła itd.
Im bardziej nierealny pomysł i bardziej idiotyczny tym bardziej chwytliwy przed wyborami.
Dostaliśmy już za chore pieniądze wieżę dla jerzyków, którą najmniej chyba cenią jerzyki.
Dostaliśmy też Czajkę, której nie chcieliśmy.
Kikut tramwaju również dostaliśmy dwa lata po billboardach o tym informujących.
Nie dostaliśmy metra, porządnej szkoły średniej, porządnego aquaparku, szpitala.
Może warto byłoby, aby szanowni radni i potencjalni radni zajmowali się tym o co najbardziej upominają się mieszkańcy, a nie znajdowali tematów zastępczych?
Może warto zapytać każdego z mieszkańców czego najbardziej im brak na Białołęce.

# obserwer

16.10.2013 13:12

"Może warto zapytać każdego z mieszkańców czego najbardziej im brak na Białołęce."
Myślę, że pytanie każdego mieszkańca czego mu najbardziej brakuje nie jest dobre.
Dlatego wracam do dzielnicowej komisji dialogu społecznego, na której organizacje III sektora zgłaszają rozmaite pomysły.
Potrzebny jest tylko normalny dialog pomiędzy radnymi, zarządem dzielnicy a reprezentantami mieszkańców.
Kiedyś były samorządowe rady osiedlowe powołane z mocy ustawy samorządowej.
Na zebraniach tych rad ludzie zgłaszali wiele problemów i inicjatyw.
Jak widać niewiele z tego zostało wykorzystane i wykonane.
Myślę, że problem komunikacji pomiędzy wyborcami a wybranymi jest największą bolączką samorządu czyli ogółu mieszkańców danego terenu w tym przypadku Białołęki.
Niestety nie ma algorytmu na to aby sprawdzić który z kandydatów na radnego po wybraniu dotrzyma składanych obietnic i będzie składał wnioski z jakimi zgłaszali się do niego w czasie kampanii wyborczej mieszkańcy.
A poza tym zgodnie z obowiązującym w tym kraju prawem RADNY NIE MA OBOWIĄZKU REALIZOWANIA TEGO Z CZYM ZGŁASZAJĄ SIĘ DO NIEGO MIESZKAŃCY chociaż ma obowiązek dbania o dobro wspólnoty.
art. 23 ustawy o samorządzie gminnym
Radny obowiązany jest kierować się dobrem wspólnoty samorządowej gminy. Radny utrzymuje stałą więź z mieszkańcami oraz ich organizacjami, a w szcze-gólności przyjmuje zgłaszane przez mieszkańców gminy postulaty i przedstawia je organom gminy do rozpatrzenia, nie jest jednak związany instrukcjami wyborców!!!
Dlatego wszystkie postulaty, wnioski i propozycje wyborców każdy radny może uznać za instrukcje a tymi nie jest już w żaden sposób związany!!! To znaczy nie musi za nimi chodzić. Wystarczy że je przedstawi organom!!!
Owszem radni wypełniają arkusze interwencyjne. Tylko ile z tych interwencji odnosi właściwy i oczekiwany przez wyborców skutek???
Oczywiście przed wyborami nasi radni zaczną się chwalić w celach reelekcji ale wiadomo, że rada dzielnicy (w odróżnieniu od rady Gminy 1994-2002) nie może zbyt wiele.
Nota bene jak czytuję punkty porządku obrad rady dzielnicy to chyba najczęściej radni zmieniają lub nadają nazwy ulicom (co i tak musi zatwierdzić jeszcze rada miasta).
Są także sprawy budżetu a w zasadzie zmian w załączniku do budżetu bo i tak o kasie Białołęki decyduje rada miasta!!!
Można mnożyć inwestycje nie trafione, które po latach wymagają naprawy, modernizacji czy remontów kapitalnych bo kiedy je projektowano i wykonywano kierowano się minimalizmem i oszczędnościami!!!
Teraz kiedy mamy coraz mniej wolnych terenów trzeba je bardzo mądrze zagospodarować. Nie można już nic zmarnować. Trzeba budować z myślą o potomnych a nie zmyślą o kolejnej kadencji!!!
I tu jest ogromne pole do działania dla Pani Borowskiej, Panów Korowaja, Roszaka i Tumasza.

REKLAMA

# Nakrętka

16.10.2013 18:22

Port Żerański miał być przebudowany w 1998!
Na Żeraniu miał być parking P&R!
Jak dojechać do tych proponowanych cudów z ZB?
Miała być przebudowana Marywilska, Płochocińska! Co zostało z obietnic pani HGW?
Jeżeli poważnie nie zajmiecie się drogami wszyscy utkną na dziurawych i ciasnych ulicach ZB.

 antyurzędnik

21.10.2013 22:24

Pytanie każdego z mieszkańców może być dokonane za pomocą ankiet internetowych i głosowania za kilkoma propozycjami wydatkowania pieniędzy. Co więcej może warto też upubliczniać w internetowych wydaniach lokalnych gazet w "strawnej formie" niektóre inwestycje, koszty pomysłów radnych ( patrz: wieżowiec dla jerzyków), czy przetargi na usługi lub dostawy. Jeśli byłyby ogólnie dostępne ( bez tysiąca słów odwołujących się do innych pism i regulaminów) z pewnością więcej mieszkańców włączyłoby się w "życie dzielnicy".
Dyskusja na forum rady zgromadzi kilkanaście osób i to zazwyczaj tych, którzy mają dużo czasu,albo są zainteresowani bardzo konkretnym tematem ( najczęściej będą chcieli przeciwko niemu protestować). "Normalni ludzie" od rana do wieczora zarabiają w prywatnych firmach i nie są w stanie uczestniczyć w spotkaniach.

# TRiddle

22.10.2013 08:32

@antyurzędnik
Pełna zgoda. Ludzie jednak się nie zaangażują, bo im się po prosu nie chce, a społeczeństwo obywatelskie to termin u nas obcy.
Poza tym potrzeba zawsze kogoś, kto będzie stał w opozycji do władzy i wytykał błędy. Gazetaecho ma możliwości, ale ich nie wykorzystuje.
Oprócz ankiet trzeba też dać możliwość wypowiadania się wszystkim mieszkańcom. Może jest ktoś, kto ma fajne pomysły, ale starczy mu czasu i zapału na napisanie jednego artykułu na pół roku. Dobre i to, ale nie ma gdzie pisać. Może być kącik, blog czy co tam jeszcze. Byle to miało jakiś układ i porządek.

REKLAMA

# realista

22.10.2013 13:10

@ antyurzędnik
@ TRiddle
Informuję, że jest gdzie pisać.
Na stronie urzędu jest możliwość zadania pytania burmistrzowi!!! Można w ten sposób składać swoje pomysły!!!
Na stronie urzędu są też informacje o działaniu zarządu i rady!!!
Zgadzam się, że warto aby te informacje były bardziej szczegółowe.
Oczywiście trzeba mieć CZAS aby być społecznym obywatelem.
A co do inwestycji to wszystkie są nam potrzebne i wszystkie trzeba zaplanować tak aby mogły być zrealizowane.

# TRiddle

22.10.2013 14:05

@realista
Mi nie chodzi o pytania na które w większości znam odpowiedź, a o dyskusje i możliwość podzielnia się pomysłami.
Od pomysłów są mieszkańcy, bo mają one odzwierciedlać potrzeby społeczeństwa. Te pomysły powinny być zbierane, opiniowane i uchwalane przez radnych, a burmistrz jest od ich wykonania.
Nie wiem czemu u nas jest na odwrót.
A co do kontaktu z burmistrzem to po wysłaniu wiadomości dostałem taki oto komunikat:
This is an automatically generated Delivery Status Notification.
Delivery to the following recipients failed.

 antyurzędnik

22.10.2013 17:27

Jeśli chodzi o kontakt ze strony- próbowałem chyba trzy razy- anie razu nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.
Jedna z nich dotyczyła parkingu dla urzędników i kosztów z tym związanych.
Poniżej zamieszczam link do ciekawego artykułu, który mówi o absurdalnym wydawaniu naszych pieniędzy. Może Echo zajęło by się takim wykazem umów z Białołęki?
http://prawo.vagla.pl/node/10025

REKLAMA

# realista

23.10.2013 14:50

@TRiddle
skoro znasz odpowiedzi na większość pytań to zacznij pytać o to na co nie znasz
Zgłaszanie pomysłów też jest możliwe ale skoro ludzie nie mają czasu i nie są społeczeństwem obywatelskim to przedstawiciele samorządu (radni, zarząd) robią co chcą
A na serio
aby zgłosić jakiś pomysł i podyskutować o nim proponuję przychodzić na komisje rady dzielnicy i sesje (wstęp wolny) o ile oczywiście ma się czas, ciekawe pomysły i na tyle stanowczości i zdecydowania że się tam pójdzie i powie co leży na wątrobie
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024