REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Czy S7 musi "wjeżdżać" przez Łomianki do Warszawy?

Tunele na Bemowie i Chomiczówce? "Bandyckie zamiary"
REKLAMA

Trasa S7 przejdzie przez gęsto zaludnione tereny Bemowa i Chomiczówki dwoma tunelami, podobnymi do tego pod Centrum Nauki Kopernik.
źródło: Wikipedia/Cezary Piwowarski


REKLAMA

Tunele na Bemowie i Chomiczówce? "Bandyckie zamiary"

Trasa szybkiego ruchu łącząca Gdańsk i Kraków przebiegnie w tunelach obok bloków Nowego Bemowa i Chomiczówki. Najważniejszy dokument potrzebny do jej budowy został już wydany.

REKLAMA

NIE dla trasy S7. "Tragedia dla Bemowa"
NIE dla trasy S7. "Tragedia dla Bemowa" S8 już jest, czas na S7. W centrum naszej dzielnicy ma powstać gigantyczny węzeł tras szybkiego ruchu.
czytaj
Według zapowiedzi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad trasa S7 pomiędzy Kiełpinem koło Łomianek a trasą S8 powstanie do roku 2025. Droga będzie miała po 3-4 pasy ruchu w każdym kierunku. Planowany odcinek będzie mieć prawie 13 km długości i w początkowej części przebiega po istniejącym śladzie Kolejowej w Łomiankach.

Następnie za węzłem "Kolejowa" droga odbije na południe, w kierunku Kanału Młocińskiego, gdzie pobiegnie po nasypie. Dalej samochody pojadą między Kampinoskim Parkiem Narodowym a Cmentarzem Północnym. W pobliżu południowego skraju cmentarza powstanie tzw. węzeł zespolony "Wólka Węglowa / Janickiego".

Czy to ma sens?

Taki przebieg S7 był planowany wiele lat temu, gdy nie było mowy o obwodnicy Warszawy czy autostradzie A2, a sama stolica wyglądała zupełnie inaczej. Decyzja o budowie trasy w takim kształcie budzi szereg pytań. Czy droga z Gdańska do Krakowa powinna w ogóle biec przez Warszawę? Prosta linia łącząca te miasta jest po drugiej, zachodniej stronie Puszczy Kampinoskiej i przecina Włocławek. Czy jest sens budować trasę, gdy GDDKiA planuje "wielką obwodnicę" na wysokości Wyszogrodu i Modlina? Czy ostatecznie nie okaże się, że jedyną funkcją S7 jest przejęcie ciężkiego ruchu z Łomianek i bielańskiego odcinka Wisłostrady?

- Tego typu trasy powinny przebiegać daleko poza granicami miasta - uważa nasz czytelnik. - Mieszkańcy Bielan powinni zjednoczyć siły z Bemowem i wspólnie oprotestować takie bandyckie zamiary budowy trasy. S7 powinna przebiegać po zachodniej stronie Puszczy Kampinoskiej i łączyć się z autostradą A2.

Na dole auta...

Według założeń GDDKiA trasa S7 przejdzie przez gęsto zaludnione tereny Bemowa i Chomiczówki dwoma tunelami, podobnymi do tego pod Centrum Nauki Kopernik

- Za Arkuszową planowana droga schodzi do tunelu o długości kilometra [obok Chomiczówki - red.] i kolejnego o długości 1123 m [na Nowym Bemowie], a następnie wznosi się ponad teren nad drogą S8 - informuje GDDKiA.

Pomiędzy tunelami powstanie węzeł drogowy łączący S7 z przedłużonymi ulicami Żołnierzy Wyklętych i Maczka. Zbudowane zostaną również wiadukty, przejścia podziemne, kładki pieszo-rowerowe, ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt i ogrodzenie trasy, uniemożliwiające wejście na jezdnię np. dzikom i łosiom.

...na górze zieleń?

27 kwietnia Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała tzw. decyzję środowiskową, uznawaną za najtrudniejszy do zdobycia dokument przy inwestycjach drogowych. Póki co jest jeszcze za wcześnie, by powiedzieć, jak będzie wyglądać zagospodarowanie terenu nad tunelami. Według zapowiedzi GDDKiA będzie to "zieleń", ale konkrety poznamy dopiero na etapie prac nad projektem.

- Jesienią planujemy ogłosić przetarg na koncepcję programową wraz z pełnym rozpoznaniem geologicznym, aby na początku przyszłego roku móc podpisać umowę na jej wykonanie - zapowiada inwestor. - Następnie, po otrzymaniu dokumentacji koniecznej do ogłoszenia postępowania przetargowego na projekt i budowę trasy, w latach 2020-21 chcemy wyłonić wykonawcę i podpisać z nim umowę, aby móc udostępnić ekspresowy wylot ze stolicy w stronę Trójmiasta w latach 2024-2025.

Będą odwołania

- Ta decyzja oznacza budowę drogi ekspresowej przez środek osiedli mieszkaniowych, w bliskim sąsiedztwie szkół - mówi burmistrz Bemowa Michał Grodzki. - Jej budowa to też częściowa likwidacja bemowskiego lotniska, nie wspominając już o istniejącej zieleni oraz zabytkach, w tym dawnej wieży kontroli lotów przy Wolfkego. Wylot z tunelu będzie znajdował się tuż nad głowami dzieci ze szkoły przy Andriollego, która dziś ma piękny teren z placami zabaw, bieżnią i boiskami, otoczony lasem. Zamienić się to może w kłębowisko spalin, potok TIR-ów i samochodów.

- Jako stronie postępowania administracyjnego pozostaje nam złożyć odwołanie od wydanej decyzji - dodaje Sebastian Tyszczuk z Kukiz'15. - Największe obawy związane są ze skażeniem powietrza spalinami w związku z przekroczeniem norm przy wylotach z projektowanych tuneli. Inwestor nie ukrywa, że skażenia zostaną znacząco przekroczone oraz że obejmą sąsiadujący z trasą teren zamieszkania. W bezpośrednim otoczeniu tych wylotów znajdują się szkoły podstawowe. Naszym zdaniem rezerwa pod S7 powinna posłużyć budowie lokalnej ulicy, łączącej Radiową z Połczyńską a sama trasa powinna ominąć Łomianki, Bielany i Bemowo.

(dg)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo

Tunele na Bemowie i Chomiczówce? "Bandyckie zamiary"

Tunele na Bemowie i Chomiczówce? "Bandyckie zamiary"

10.05.2018 12:24 #Gielo
Bardzo dobry pomysl ! jako mieszkaniec Bemowa popieram, potrzeba nam takiego wyjazdu na północ, a dzieci z androlliego niech sie przeniosa na wies jak im nie pasuje to stolica Polski a nie Radom...
10.05.2018 12:46 Taltos
Budować, budować, budować. W tej chwili kierunek północny jest najgorzej skomunikowany z Warszawą. Powstanie super wylotówka nad morze i Mazury - służąca głwinie warszawiakom i ludziom pracującym w Wawie. A Bemowo JEST peryferyjną dzielnicą Warszawy i nic dziwnego, że prowadzą przez nią wylotówki z miasta. Tak jak przez Ursus, Białołękę, Ursynów, Wawer, Wesołą, Włochy itd.
10.05.2018 13:19 #wwwwak
a co nas kufffa interesują słoje z mazur itp.
Bemowo ma swój urok i niech tak zostanie !!! Nie chcemy tej trasy i zrobimy wszystko żeby budowa nigdy nie ruszyła z miejsca.
Już S8 generuje wystarczająco dużo hałasu i spalin w powietrzu, nawet słoje się duszą...

Nie dla tej trasy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10.05.2018 14:16 #Geniu
Taltos napisał 10.05.2018 12:46

Budować, budować, budować. W tej chwili kierunek północny jest najgorzej skomunikowany z Warszawą. Powstanie super wylotówka nad morze i Mazury - służąca głwinie warszawiakom i ludziom pracującym w Wawie. A Bemowo JEST peryferyjną dzielnicą Warszawy i nic dziwnego, że prowadzą przez nią wylotówki z miasta. Tak jak przez Ursus, Białołękę, Ursynów, Wawer, Wesołą, Włochy itd.
Bo Bemowiacy muszą CODZIENNIE wyjeżdżać nad morze i na Mazury?Bemowaicy chcą żyć w ciszy i oddychać czystym powietrzem.Widziałeś ten węzeł przy Rosy Bailly?Tylko nie wciskaj kitu , że mieszkańcy tych bloków SM Wola kupili mieszkania taniej i niech teraz płaczą .
10.05.2018 14:43 Taltos
A Bemowiacy to pępek świata jest? Nie wyjeżdżacie poza miasto, nie jeździcie do innych dzielnic? To może zwęzimy Górczewską, Maczka, Powstańców, skoro samochody Wam przeszkadzają? Mieszkacie w peryferyjnej dzielnicy w Warszawie, a przez taką MUSZĄ iść trasy komunikujące stolicę z resztą kraju i pozwalające mieszkańcom Warszawy przejechać z dzielnicy do dzielnicy BEZ przejeżdżania przez ścisłe centrum miasta. Skoro na północy jest Kampinos i Wisła, to i pole manewru ograniczone, a kierunek północny jest dziś najgorzej skomunikowany ze stolicą. Plany nowej wylotówki na Gdańsk są znane od lat, pas terenu zarezerwowany również.
PS. Trasa S8 idzie nie tylko przez Bemowo... A są jeszcze S2, S7, S79, powstanie S17. Samochody z WB po nich nie jeżdżą?

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


więcej
REKLAMA

 REKLAMA
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
oprawki-50%

Ogłoszenia drobne

Finanse
 Witam Pan / Pani I oferuje pozyczke miedzy szczególnie bardzo powazna i bardzo szybka. Aby uregulowac swoje zycie, potrzebujesz pieniedzy, utknales, nie masz dostepu do kredytu bankowego lub nie masz przychylnosci banku, potrzebujesz finansowania na budowe, projektu nieruchomosciowego, stworzenia wlasnego Wlasna firma, wróc do swojej osobistej dzialalnosci, chcesz zrealizowac i potrzebujesz funduszy. Skontaktuj sie ze mna, aby uzyskac wiecej informacji. e-mail: sio.milena@gmail.com Nazwisko Pretor: SIO MILENA NATHALIE Whatsapp: 0022967536384

GIEŁDA SĄSIADÓW - TANIO KUPIĘ
 Kupię stare klisze z bajkami dla dzieci. Tel. 600-951-238

Zdrowie i Uroda
 Profesjonaly I skuteczny masaż kręgosłupa W swojej terapii podchodzę zawsze indywidualnie i holistycznie do każdego pacjenta Pomagam w chorobach m.in., bóle kręgosłupa, rwa kulszowa, rwa udowa -bóle miednicy, bóle biodra, bóle barku oferuje też masaże : klasyczne,sportowe,po porodzie,lecznicze www.vitamasaz.pl Wizyty domowe 7 dni w tygodniu ZAPRASZAM NA MÓJ PROFIL W SERWISIE ZNANYLEKARZ.PL https://www.znanylekarz.pl/tadeusz-trzonkowski/specjalista-medycyny-naturalnej/warszawa rezerwacja 530 878 844 Dyplomowany terapeuta manualny

Lokal użytkowy sprzedam
 Pilna i niezawodna oferta kredytowa Jesteśmy stowarzyszeniem inwestorów prywatnych. Oferujemy kredyty indywidualne lub komercyjne o wartości od 10 000 do 50 000 000 euro na poziomie 2% z maksymalnym okresem spłaty 25 lat. Skontaktuj się z nami przez e-mail: kimdescamper@gmail.com


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
Sezonowa wyprzedaż w DUKA do -70% na wybrane produkty
REKLAMA