REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


08.02.2018 15:15 #lideksynubeka
Bufeciarska ekipa nie radzi sobie z niczym za wyjątkiem jumania kamienic. Kużwa,podroż na Pragie z trzema przesiadkami.!!
Brak 10 stoi na przeszkodzie. W mieście o miliardowym budżecie. Rozkradli wszystko?
08.02.2018 16:30 Babiczanin
501 i 506 za 189 i 523? Dojazd do miejsc, w które niedługo dotrze metro za jedyne porządne połączenie z Mordorem i jedyną linię do Śródmieścia na Starym Bemowie? Co za idiotyczny pomysł, a w dodatku Włochy, Mordor, Ochota i Saska Kępa chyba by nas za to poćwiartowały.

Żeby przywrócić 501 i 506 powinno się, jeśli już, skasować 105 i 109. Wymagałoby to tylko korekty trasy 506, żeby mimo wszystko jeździło przez Grzybowską, bo zostawianie tam tylko linii 102 co 20 minut to jakiś żart. Mimo wszystko lepsze, jak dla mnie, są 105 i 109, bo nie stoją w korkach na Wisłostradzie (przy której prawie nie ma żadnych ważnych punktów), Bródnie (gdzie dojedzie metro) czy na Sobieskiego (gdzie za parę lat dotrze tramwaj, w tym pewnie jakiś z Górczewskiej).

Przesiadki są uciążliwe, ale stanie godzinami w korku tym bardziej. Jak można zachęcić do komunikacji miejskiej kogokolwiek innego, niż emerytów, jeśli utrudnia im się punktualny dojazd do pracy i szkoły?
08.02.2018 18:19 #Czaro
Metro? Za 5 lat i to jak dobrze pójdzie..
08.02.2018 19:56 #Sunlex
Pomysł raczej nieaktualny.
Jeździłem często 506 od Hali Wola na Powiśle. Wtedy jechało się szybko - w godz. szczytu ok. 30 minut. Teraz ta sama trasa, to by było 40-50 min. Dużo więcej samochodów, zwężenia, korki. 109 nie utyka w korkach na Górczewskiej. Traci czas na Kasprzaka, a tamtędy jechałby przywrócony 506.
Likwidacja 189? Przecież jest zapakowany na maksa na Łopuszańskiej/Marynarskiej. 523 od Ratusza Bemowo też jest pełny. 109 i 105 nikt nie ruszy. Jeżdżą wypełnione. 109 często jest pełny już od pętli OsG.

Wiem, że Człuchowska i okolice mają problem ze sprawnym dojazdem do centrum. Niestety, tęskniąc za 506 mieszkańcy Jelonek przespali bardzo ważną rzecz. Powinni stanąć na głowie, żeby doprowadzić do budowy linii tramwajowej na Człuchowskiej. Wszystkie tramwaje zamiast do pętli Os.Górczewska powinny jechać Człuchowską do nowej pętli na Chrzanowie gdzieś w pobliżu stacji metra. Teraz jest już za późno. Lada moment skończy się zbieranie ofert na budowę ostatniego odcinka metra z węzłem przesiadkowym autobusowo-tramwajowym Os. Górczewska (stacja Lazurowa).
Zmiany w układzie linii autobusowych nastąpią za 2 lata, kiedy metro dotrze do Księcia Janusza. Może wtedy będzie szansa na coś w rodzaju 506, ale raczej będzie to dojazdówka do metra, niż powrót do starej trasy.
08.02.2018 20:37 #pagaj
a dlaczego zamaist skróconych kursów 105 nie może jeździć 406 , a zamiast co drugiej 109 przedłużone 501 ?
I dlaczego nadal żadna linia nie jeździ do Ursusa/Włoch Nowolazurową ? Po co i 194 i 716 stoją w korku na Dźwigowej ?
REKLAMA
08.02.2018 21:26 #Observator
Z tego co się orientuję, to petycja miała dotyczyć poparcia dla planu inżyniera, genialnego w swojej prostocie i jednocześnie realizującego wszystkie postulaty mieszkańców Bemowa i Jelonek. Dodatkowo tańszego niż rozwiązania mało kompetentnego ZTM. Natomiast Pani chciała zabłysnąć i przedstawiła propozycję skazaną na porażkę. Braaawo. Zatem czekamy na kolejną petycję odnoszącą się do planu inżyniera.
09.02.2018 13:38 #Pro Bemowianka
Bu ha ha ..."Nawet połączenia z Nowego Bemowa do Śródmieścia są nieporównywalnie lepsze."
Przepraszam takie stwierdzenie jest nieprawdziwe. Wręcz śmieszne. Świadczące o bardzo pro Jelonkowskim spojrzeniu na dzielnicę.
Może w końcu podzielić tą dzielnice na Bemowo i Jelonki. Interesy tych obydwu obszarów są różne.
09.02.2018 20:25 #pagaj
#Pro Bemowianka napisał(a) 09.02.2018 13:38

Bu ha ha ..."Nawet połączenia z Nowego Bemowa do Śródmieścia są nieporównywalnie lepsze."
Przepraszam takie stwierdzenie jest nieprawdziwe. Wręcz śmieszne. Świadczące o bardzo pro Jelonkowskim spojrzeniu na dzielnicę.
Może w końcu podzielić tą dzielnice na Bemowo i Jelonki. Interesy tych obydwu obszarów są różne.
Jestem za - Bemowo przyłączyć do Bielan , Jelonki do Woli , ratusz wynająć skarbówce na urząd dla "Bemowa".
S8 zwana rzeką skutecznie podzieliła dzielnicę.
12.02.2018 22:28 #darq
@Sunlex
W projekcie planu miejscowego jest nadal dopuszczony tramwaj na Człuchowskiej. Węzeł przesiadkowy przy Górczewskiej nie będzie budowany wraz z metrem, ma tylko powstać projekt.
A 105 jak najbardziej do ruszenia (np. co drugi kurs), szczególnie odbijanie na Grzybowską jest średnio potrzebne Jelonkom, które zostały ograbione z komunikacji ze Śródmieścim Południowym i tego najbardziej brakuje. Wystarczy pobserwować przy rondzie Daszyńskiego, ile osób jedzie dalej w 109 czy 171 (albo przesiada się do nich ze 105). Jak otworzą metro przy Księcia Janusza i zetną te linie, będzie kolejna odsłona batalii pt. "ZTM wie lepiej co dla ciebie dobre".

@pagaj
Mnóstwo linii jeździ do Ursusa/Włoch Nowolazurową, tyle że są to same kursy zjazdowe. Jak widać skręt w lewo w Ryżową jest czasowo bardziej opłacalny, niż przebijanie się Dźwigową. Ale żeby puścić tamtędy 489 (na wzór 401), co to to nie, przecież stanęłoby w korkach i zresztą na pewno nikt tego nie potrzebuje. Beton w ZTM nie do ruszenia.
13.02.2018 22:23 #Sunlex
@darq
Może w przyszłości powstanie linia tramwajowa na Człuchowskiej. Jednak projektowanie węzła przesiadkowego autobusowo-tramwajowego przy stacji Lazurowa + budowa wejść do metra, a później wykonywanie nowego projektu, likwidacja linii tramwajowej i wycinanie torów tramwajowych z tego węzła nie ma sensu. Czy wejście do metra, planowane teraz pośrodku pętli tramwajowej z dużą pustą przestrzenią podziemną, będzie w tym miejscu optymalne? Gdyby nie było pętli tramwajowej, możliwe, że układ pętli autobusowej z parkingiem P&R wyglądałby inaczej. Raczej spodziewam się, że po wykonaniu projektu węzła będzie on realizowany.

Zgadzam się co do potrzeby połączenia Jelonek ze Śródmieściem Południowym/Mokotowem - widzę ile osób przesiada się na Dw. Centralnym ze 109 w 131 - zdecydowanie przydałby się 501 lub jego odpowiednik. Co do 105, to może zamiast 506 wystarczyłby co drugi kurs 105 (np. te na Browarną) jadący Człuchowską? To może być bardziej realne. Jednak znając tempo wykonywania analiz/wprowadzania zmian przez ZTM nie spodziewam się żadnych zmian. Uznają, że nie warto nic zmieniać, bo za parę miesięcy zaczną konsultacje w sprawie organizacji ruchu w czasie budowy kolejnego/kolejnych odcinków metra.
15.02.2018 12:00 #darq
Linia na Człuchowskiej nie musi wykluczać pozostawienia torów na Górczewskiej. Tramwaje na Człuchowskiej najbardziej by się przydały w kierunku Woli i Śródmieścia (Górczewska będzie miała to z grubsza obsłużone metrem), za to te z Górczewskiej mogłyby jeździć w stronę Bielan.
Ten co drugi kurs 105 jadący Człuchowską to mogłoby być właśnie owo 501, a obsługę Grzybowskiej można zrobić po staremu, w każdym razie bez tak ścisłego powiązania z Jelonkami.
15.02.2018 13:59 Babiczanin
Przecież przez pół wieku Grzybowską jeździła linia 106, która to przecież poruszała się po Grzybowskiej, a którą tak po prostu wycięto. Obsługa "po staremu" była z grubsza związana z niemiłosiernie pokręconą trasą linii 155, która nie wróci, a nawet gdyby mogła, nie byłby to zbyt dobry pomysł. Obsługa Śródmieścia Południowego jest jednak równie ważna.

Linia tramwajowa z Człuchowskiej zaś przecież nie musi oznaczać wycofania tramwajów z węzła przesiadkowego na Górczewskiej - sądzę, że tory zmieściłyby się w pasie dzielącym jezdnie ulicy Lazurowej, a nawet jeśli nie, można by je rozlokować tak, jak w alei Waszyngtona, co zajmuje mniej miejsca. Oszczędziłoby to rozdwojenia węzłów tramwajowych, jak również miejsca na pętlę, które można wykorzystać na milion różnych lepszych sposobów.
16.02.2018 15:42 #Czytelnik
Przecież podział 105 na 105 przez Lazurową i 501 przez Człuchowską lub odwrotnie to element planu inżyniera sprzed kilku ładnych lat. Może zamiast wymyślać glupoty, ktoś w końcu opublikuje ten plan w całości?
19.02.2018 16:39 #Bemowian
Właśnie po co ta nowolazurowa jak z factory,czy PKP ursus nie ma żadnego autobusu na Bemowo.

 16/2018 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo


treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

Jak chcesz autoryzować ten wpis?nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
CHCESZ 400 ZŁ NA ZAKUPY NA ALLEGRO? ZAŁÓŻ KARTĘ
ŁAPIE CIĘ GŁÓD? ZAMÓW PIZZĘ

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Kupię części
 Kupię stare motocykle-części 505-529-328

Usługi stolarskie
 Dzień dobry Chcielibyśmy zaprosić Państwa do współpracy z naszą firmą. Zajmujemy się realizacją mebli. Nasze meble wykonywane są na indywidualne zamówienie. Do każdego zamówienia możemy wykonać projekt i wizualizacje. Do produkcji używamy: płyt laminowanych, fornirów, drewna, płyt mdf na nasze meble dajmy 24 miesiące gwarancji, a na niektóre okucia, które stosujemy producent daje nawet dożywotnią gwarancje. Zadzwoń, zapytaj -wyjaśnimy, doradzimy i pomożemy zaprojektować meble które będą praktyczne, funkcjonalne, dopasowane do indywidualnych wymagań i zarazem nie powtarzalne. Zapraszamy na naszą stronę http://WWW.meblenazamowienie.com Kontakt : Tel. 691 709 760 biuro@meblenazamowienie.com

Fauna i flora
 Ornitolog Warszawa - http://www.ornitolog.net.pl/ Profesjonalnie, szybko, w oparciu o moje doświadczenie i kwalifikacje oferuje Państwu w przystępnych cenach : - ekspertyzy przyrodnicze , ekspertyza przyrodnicza dla rolników ( ornitologiczne, botaniczne) w ramach PROW 2007-2013 - monitoring ornitologiczny pod elektrownie wiatrowe - nadzór ornitologiczny - opinie ornitologiczne - ekspertyzy ornitologiczne pod wszelkiego rodzaju inwestycje - oceny oddziaływania rozmaitych inwestycji na ptaki - opinia ornitologiczna wycinka drzew Kontakt: http://www.ornitolog.net.pl/warszawa/ Telefon: 661-810-882 ul. Świerkowa 4 05-504 Złotokłos Email: artur_kolinski@wp.pl http://www.ornitolog.net.pl/ ekspertyza przyrodnicza warszawa ,opinie ornitologiczne ,opinie ornitologiczne warszawa , ekspertyza ornitologiczna koszt, nadzory ornitologiczne,opinia ornitologiczna warszawa,opinie chiropterologiczne,opinia ornitologiczna wycinka drzew,ornitolog warszawa

Dom i ogród
 Naprawa Okien PCV 796-698-555


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.