REKLAMA

Bemowo

inwestycje »

 

Horrendalnie wzrosły koszty rozbudowy hali przy Obrońców Tobruku

  18 kwietnia 2024

alt='Horrendalnie wzrosły koszty rozbudowy hali przy Obrońców Tobruku'
TuStolica.pl

Rozbudowywana hala bemowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji miała być gotowa pod koniec ubiegłego roku. Tak się jednak nie stało, a plotki głoszą, że wykonawca miał zejść z placu budowy z powodu dużego błędu w specyfikacji przetargowej. Co się dzieje w hali przy Obrońców Tobruku 40?

REKLAMA

Ponad miesiąc temu do naszej redakcji dotarły niepokojące sygnały, jakoby wykonawca rozbudowy hali sportowej przy Obrońców Tobruku 40 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji planował opuszczenie placu budowy, bo z powodu błędu w dokumentacji technicznej przetargu znacząco wzrosły koszty prac.

OSiR Bemowo - rozbudowa hali sportowej

Powodem zejścia robotników z placu budowy miał być błąd w podanej wysokości hali o ponad dwa metry, co istotnie miało wpłynąć na ostateczną cenę inwestycji. O ile wzrosły koszty rozbudowy? Czy bemowski OSiR próbuje dogadać się z wybranym wykonawcą, czy jednak będą trwały poszukiwania nowego? Zadaliśmy dyrekcji OSiR kilka pytań. Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to! Wizyta w warszawskim zoo nie dla wszystkich? Sprawdźmy to!
Niektóre miejsca reklamują się jako dostępne dla wszystkich, a później okazuje się, że brakuje w nich toalet dla niepełnosprawnych, przewodników z językiem migowym czy udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi. Sprawdźmy, jak to wygląda w warszawskim zoo.
Na odpowiedź czekaliśmy ponad dwa tygodnie.

- Nie jest prawdą, że wykonawca zszedł z placu budowy. Prace są cały czas kontynuowane - zapewnia dyrektor bemowskiego OSiR-u Grzegorza Surówka, który jednak nie zaprzecza, że pojawiły się spore problemy wynikające z kontraktu.

Jak wyjaśnia, renegocjacje umowy są związane z koniecznością zapewnienia odpowiedniej odporności przeciwpożarowej, nie zaś ze zmian parametrów wysokości hali (będzie ona miała około 10,3 m).

- Konieczność robót dodatkowych wynikła po wykonaniu rozbiórek i ocenie stanu ścian i fundamentów, i z tego powodu nie dało się przewidzieć wszystkich okoliczności. Czasami się tak dzieje w przypadku modernizacji czy remontów istniejących budynków, a tak było właśnie w przypadku tej inwestycji - wyjaśnia dyrektor.

Kup bilet

Kosztowne prace dodatkowe

Okazało się, że w budynku trzeba było wykonać dodatkowe prace polegające m.in. na wzmocnieniu konstrukcji, co wynikało ze stanu budynku. Z uwagi na niezbędne zmiany koszt rozbudowy znacząco wzrośnie: z 3 mln zł do 5,5 mln zł.

- Osiągnięto wstępne porozumienie z wykonawcą związane z rozszerzeniem zakresu prac - wyjaśnia dyrektor Surówka i dodaje, że pierwotnie hala miała być zmodernizowana do 13 grudnia. Co warte podkreślenia, prowadzone prace budowlane nie przeszkadzają w normalnym jej funkcjonowaniu. Nadal odbywają się w niej mecze oraz inne imprezy masowe.

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

# z Obrońców Tobruku

18.04.2024 22:55

Przepraszam ale za co takie pieniądze? Ta hala to nic szczególnego a ciągle pieniądze są ładowane w reanimację poperlowskiego trupa. Kto odpowiada za to marnotrawstwo?

# Krzysiek Bemowo

24.04.2024 20:15

Mieszkam po sąsiedzku z tą halą i ciągle coś tam niby robią ale efekty jak widać marne i za duże te koszty jak się czyta. Słabo to wygląda. I jeszcze to lodowisko w zimie - zróbcie coś z tym towarzystwem co przyjeżdża z całej okolicy, prostactwo się awanturuje tak że normalni ludzie boją się tam chodzić, niech to lodowisko będzie tylko dla mieszkańców Bemowa
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA