REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

most

 kaspar

15.09.2003 13:51

gdzie jest przewidywana trasa nowego mostu?

# Alf-

15.09.2003 14:10

Przedłużenie ulicy Obrazkowej

# poinformowany

15.09.2003 16:25

Pierwotna trasa mostu przebiegała przez fabrykę domów. Następnie przesunięto ją bliżej domów naszego osiedla, gdyż trasa pierwotna przebiegała przez miejsce pochówku pięciu Żydów, którzy zginęli podczas wojny. Ponieważ religia żydowska nie pozwala ich ekshumować-trasę przesunięto bliżej osiedla. Cmentarzyk ten zaznaczony jest na planie budowy mostu, który nie udostępniono mieszkańcom Tarchomina. Tym samym ww. korekta trasy spowoduje bardzo duże dolegliwości dla naszych mieszkańców. Zauważcie Państwo, że trasę i most mozna z powodzeniem poprowadzić w korytarzu, na którym znajduje się fabryka domów. Niestety względy dziwnej polityki przeważyły. Prawdopodobnie pierwotną trasę mostu oprotestował Związek Żydów w Polsce i to u samego Kwaśniewskiego. Jeszcze jest czas aby temu przeciwdziałać. Zbudowanie mostu przy samym osiedlu jest świnia podłożoną jego mieszkańcom.

REKLAMA

# Thomas

15.09.2003 18:32

Widziałem plan przebiegu trasy mostu. Trasa będzie przebiegać tuż obok ulicy Picassa , Wittiga , Porajów , Obrazkowej. Wspaniale ! Ci debile co projektowali tą trasę zagwarantowali mieszkańcom tych ulic 24h spalin i hałasu. A ktoś pamiętał o terenach zielonych nad Wisłą ? Most będzie przechodził w takim miejscu gdzie pełno ptaków , owadów , drzew.

# Thomas

15.09.2003 18:43

Dodam też przy okazji , że już mi teraz szkoda mieszkańców ulicy Obrazkowej którzy wybudowali naprawdę ładne domy.

# jaqbek

15.09.2003 18:54

Witajcie!
Ten most był w planach zagospodarowania miasta już od wielu lat!
Nie rozumiem dlaczego teraz zaczął sie problem? Jak wiadomo w trakcie ustalania przebiegu mostu można zgłaszać swoje protesty(tzn. było to jakieś kilkanaście lat temu). Wszyscy którzy się sprowadzają w ten rejon mogą sobie sprawdzić plan zagospodarowania przestrzennego (ja tak zrobiłem przed wyborem- zrezygnowałem z mieszkania przy Światowida, gdyż w niedługim czasie droga zostanie przebudowana na 2-jezdniową 4-pasmową i zostanie połączona z Modlińską-na południu). Niektórzy na to nie patrzą i później są problemy :-( !!!
To że trasa zostanie przesunięta o kilkanaście metrów to może się zawsze zdarzyć z wielu powodów nie tylko mogiły Żydowskie (zkręty na trasie siekierkowskiej sa, ponieważ na ówczesnej zaplanowanej przestrzeni został wybudowany Kościół-notabene jest On samowolą budowlaną)
Drodzy sąsiedzi bądzcie bardziej uważni !
pozdrawiam

REKLAMA

# Marcin

15.09.2003 19:58

Witam!
Faktycznie wiele nieporozumień i ostrych słów możnaby uniknąć gdybyśmy tylko chcieli. W chwili obecnej poziom zabezpieczeń przeciw nadmiernym hałasom jest chyba w naszym mieście na tyle wysoki, że można spokojnie przyjąć z radością informacje o nowych inwestycjach drogowych :)
Oczywiście, jeżeli po drugiej stronie siedzą ludzie, którzy projektują z głową i wg. przyjętych norm branżowych.
Moje okna wychodzą na ul Światowida ale nie będę biadolił na rozbudowę tej ulicy bo sam wybrałem swój los :) Jeżeli będę tutaj jeszcze mieszkał to przyjmę nowy stan rzeczy z pokorą - kolega Jaqbek wielokrotnie informował mnie o planach odnośnie ulicy Światowida :)

# Maro

16.09.2003 09:35

O tym, ze trasa mostu Północnego ma byc w drodze ul. Obrazkowej wiadomo od 20 lat. Wszelkie tego typu przedsiewziecia obarczone są raczej trudnościami zwiazanymi z nie zawsze wyjaśnionymi problemami własności ziemi (brak właściciela, albo własciciel za granicą i nie można z tym nic zrobić itp). To, że Modlińska jest kompletnie zatkana prawie juz cały dzień - wszyscy wiedzą i czują. Most jest bardzo potrzebny. Popatrzcie co sie dzieje z autostradami w Polsce - wszyscy ponosimy skutki ich braku, ale gdy tylko pojawi się projekt natychmiast jest oprotestowywany - bo nikt nie chce mieszkać w jej pobliżu lub obok obwodnicy. Najłatwiej protestować - trudniej znależć dobre rozwiązanie. Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził !!!

# aga

17.09.2003 09:25

Przyglądałam się dzisiaj Obrazkowej i chyba nie da się jej poszerzyć ze względu na słup wysokiego napięcia.

REKLAMA

# xxx

17.09.2003 09:35

Dla naszych inżynierów z PO to pestka. Ogłoszą przetarg, wemą 2,7% za inwestora zastępczego i przestawią słup.

# Poinformowany

17.09.2003 12:08

Maro nikt nie neguje potrzeby istnienia mostu. Z całą pewnością jest to potrzebna inwestycja i to w trybie natychmiastowym. Spójrz na to jednak z innej strony, do zagospopdarowania rozciaga się pas gruntu od fabryki domów do Modlińskiej. Niekoniecznie most trzeba prowadzić od ul. Obrazkowej. Mozna trasę mostu poprowadzić przez fabrykę domów do wylotu ul. Płochocińskiej. Wtedy odbierać on będzie ruch z ul. Modlińskiej i Płochocińskiej.

# aborygen

17.09.2003 12:30

Do Płochocimskej ciekawe jak? Tam są stare domy i nowe pobudowane niedawno przez ludzi, którzy tak jak ja wybrali ten teren bo nie planowano tu żadnej inwestycji. Jeżeli nie zadaliście sobie trudu by sprawdzić co za 20 lat będzie pod waszym blokiem to miejcie pretensje do siebie. Czystym chamstwem jest proponowanie innej lokalizacji jako receptę na własne niedbalstwo i to kosztem innych bardziej zapobiegliwych.

REKLAMA

# Basia

18.09.2003 08:45

Do poinformowanego: jeszcze popatrz na drugą stronę Wisły. Każdy most na dwa końce :)

# jack73

18.09.2003 12:47

i tak nie wybuduja tego mostu szybko

 m0n1ka

13.10.2003 13:38

No właśnie, skoro już o tym rozmawiamy - czy ktoś z Was słyszał, jaki był efekt rozważań władz miasta (a moze jeszcze nie było, bo nic nigdzie nie znalazłam) czy budować Most Północny czy w Wilanowie?

REKLAMA

 banan

20.10.2003 12:48

Ja kiedyś coś słyszałem o moście pólnocnym w ciągu ulicy obrazkowej. Według mnie jest to lokalizacja ok, tym bardziej że po drugiej stronie Wisły jest ulica(dane po zerknięciu na plan miasta), którą można by poszeżyć i wydłużyć do Wybrzeża Gdyńskiego. Poza tym słyszałem o ponyśle, aby był on mostem wielopoziomowym(2) jak m. Gdański a dołe miało by jeździś druga linia metra kiedyś w przyszłości. Ale nie odpowiadam za wierygodność tych informacji.Pozdrawiam
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024