REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Koniec z parkującymi wzdłuż Topolowej

# karolj

27.09.2003 09:41

Witam
OOO, ogrodzenie osiedla od strony ul.Tolpolowej, wkońcu będzie można pozbyć się ty beznadziejnie parkujących samochodów wzdłuż Topolowej, jako że chodnik gdzie teraz stoją auta będzie jedynym chodnikiem dla pieszych. Super, wkońcu zrobisię troszkę bezpieczniej, a wspólnotę tegoż osiedla bedzie można poprosic grzecznie o umycie plam po olejach na chodnikach. Wkońcu Topolowa będzie ludzko wyglądac, a nie jak dotąd.
Bo co jakiś czas trójkąty nie pomagają... chociaz zakaz stoi jak wół.
pzdr
Karol

# jotes

27.09.2003 10:27

Niepoprawny OPTYMISTA !!!

# martyna

27.09.2003 12:11

Ooj tak Karolu, chyba przedwcześnie i naiwnie się cieszysz, niestety... Nie znasz kierowców? Co ich obchodzą piesi?!

REKLAMA

# Marcin

27.09.2003 18:16

oj Martyna :)
jestem zarówno pieszym jak i kierowcą a nawet czasem rowerzystą i wierz mi, że wszystkie trzy "stany" są dla mnie ważne i istotne :)
nie popadajmy w skrajności!

# karolj

27.09.2003 18:19

Dzis bylem ponownie świadkiem, jak koles z czarnej Corsy, wjezdzal tak szybko na chodnik na wysokosci klatki, ze niezauwazyl ojca z dzieckiem idacego chodnikiem, total...!!!
Wyjsciem bedzie brak furtki na Topolową przy klatce i wystarczy, zaden kierowca nie stanie, bo bedzie mial biedny za daleko zeby caly plot obchodzic do okola.
Ale ja mam nadzieje ze to sie szybko zmieni.
Druga sprawa, to dzis zauwazylem, ze bardzo smiesznie wyglada ogrodzenie przy Topolowej po obu stronach jezdni.
pzdr

# martyna

27.09.2003 18:33

Marcinie, jeśli to prawda, to chciałabym spotykać tylko takich kierowców jak Ty :))). Częściej bywam pieszą niż kierowcą i nie mogę niestety się pozbyć wrażenia, że większość kierowców to chamy:(((...

REKLAMA

# jaqbek

27.09.2003 18:42

większość tak, ale nie wszyscy.
Marcinek do takowych napewno nie należy.
Odnosnie złego zachowania kierowców-to jest ogólnopolska znieczulica na wszystko-jedzie po trawniku, niech jedzie cham jeden, ale nikt ale to nikr nie zwróci mu uwagi. Ktoś stojąc na światłach, w korku wyrzuca pety za samochód-i nic...czy to jest normalne? Jest korek na moście grota i większośc pcha się pasami awaryjnymi aby do przodu...a gdyby nikt sie nie wpychał to ruch byłby płynniejszy a i nerwów byśmy mniej tracili. Śpieszy się komuś? To niech wyjedzie 15 minut wcześniej. itd itd .....
Mam nadzieję że tacy kierowcy jak marcinek no i może ja :-) i inni zmenia te złe zwyczaje.
Pozdrawiam

 cezar

27.09.2003 22:34

Korków mozna by uniknąć wsiadajac na ROWER - ale nie wszyscy sa wstanie to zrobic,ale sa i tacy co maja... ale niestety tego NIE robia a szkoda,bo autobusy tez juz bywaja przepelnione.
Wczoraj Była Masa Krytyczna i mimo tego ze było prawie 700 rowerzystow na miescie nie bylo widocznych korków (zazwyczaj jechalismy 2 lub 3 pasami)... wniosek sami wyciagnijcie!
Natomist jesli chodzi o kierowców stawiajacych 'blachosmrody' na trawnikach,moga spodziewac sie adekwatnej nalepki na samochodzie: "JESTEM BURAKIEM PARKUJĘ NA TRAWNIKACH'. (nie powiem, Nie ktorzy kierowcy sa wyrozumiali dla rowerzystow korzystajacych z tych samych dróg,ale jest ich niestety MAŁO).
Pozdrawiam zroweryzowanych i zmotoryzowanych !

# winnetou

28.09.2003 13:01

Jak można zapominać o rumakach- sorry Cezar ale nawet Twój welocyped się do nich nie umywa.

REKLAMA

# jotes

28.09.2003 16:34

Poruszacie bardzo ciekawe tematy, ale mam małe pytanie co sądzić o kierowcy który wczoraj wieczorem zaparkował swój samochód na TRAWNIKU od stony Światowida i co takiemu można zrobić ??

# Alf-

28.09.2003 22:15

W całym tym wątku mało kto zauważa, że powodem tego złego parkowania przy Światowida i Topolowej jest idiotyczny projekt (nie wiem czyj, ale czapka z głowy), architekta który w okolicy, w której znajduja się dziesiątki sklepów i olbrzymie osiedla nie pomyslał o bezpiecznych zatokach do parkowania. A mogłoby być inaczej, popatrzcie jak to fajnie zrobiono na Mysliborskiej koło poczty.

# martyna

29.09.2003 09:31

Ja myślę, że nawet zatoki są niepotrzebne. Przecież Światowida jest na tyle szeroka, że bez problemu mogliby znieść ten głupi zakaz parkowania wzdłuż niej...

REKLAMA

# Paweł

29.09.2003 10:07

Nie ma problrmu. Pieszy nie będzie zwracał uwagi na samochody i co nie który się przyrysuje i już. Nie będzie problemu.

# jogi

29.09.2003 11:04

..........a dlaczego samochody parkuja wzdłuz Topolowej???przeciez są parkingi? ale nie. bo przeciez "musze widziec moje auto z okna, a najlepiej jakby wjechac nim do klatki.......

# matka z dzieckiem

29.09.2003 11:35

W kwestii parkowania na Topolowej, to prawo jest po stronie pieszych.
Tam jest zakaz parkowania (a nawet zatrzymywania się) i wystarczy zadzwonić so strażt miejskiej, aby wysłała wozik z żółtymi skarpetami na koła, w końcu 300 zł za złe parkowanie rzadko leży na ulicy...

REKLAMA

# Ork

29.09.2003 12:05

Problem w tym, że ani straż miejska, ani policja specjalnie się nie interesują nieprawidłowym parkowaniem przy Światowida i Topolowej. Z samych mandatów możnaby nieźle podreperować budżet dzielnicy, ale władze mają w d... przestrzeganie i egzekwowanie prawa.

# jogi

29.09.2003 14:12

............."najlepsi" sa kierowcy, którzy wjeżdzają przez trawnik od strony Światowida...miedzy Zabka a fryzjerem...wsioki poprzyjezdzali ze wsi i jezdza jak chcą!!!!bo normalni ludzi tak nie jeżdzą!może czas najwyższy coś z tym zrobić!

# karolj

29.09.2003 14:33

Niestety straż miejska zwala na policje i odwrotnie, może ze dwa razy zakladali hurtem motylki. Ale jak ludziki od samochodow z porysowanymi calymi bokami gwoździem, zaczna dzwonic hurtem na policje to wtedy cos z tego wyniknie....
A przy zabce to proponuje brame i juz.
pzdr

REKLAMA

# teraz polska

29.09.2003 16:18

A ja tam moim poldkiem z pomidorami będę jeździł po trawniku kiedy chcę. Czy chodnik to jest ta trochę podwyższona droga? A dlaczego ona jest tak wysoko, moje alufelgi mi się niszczą, gdy zmieniam pas na dolny, ten asfaltowy

# jotes

30.09.2003 20:31

I tu masz rację " TERAZ TACY SĄ POLACY "

# Mama z Książkowej

01.10.2003 19:03

Jogi, ty to musisz być dopiero niezłym wsiokiem. Trzeba czasami myśleć co się mówi i pisze. Ludzie ze wsi są bardziej kulturalni i wychowani niż ci co się uważają za wielkich "warszawiaków".
Co do znaku zakazu to Kodeks Drogowym informuje, że każde skrzyżowanie odwołuje znaki zakazu i straż miejska nic nie może zrobić. Na pewno to parkowanie jest uciążliwe dla wszystkich nie tylko dla pieszych, ale budując takie blokowisko nie zapewniono ludziom odpowiedniej liczby miejsc parkingowych.

REKLAMA

# Jogi

01.10.2003 20:21

Mamcia, bez urazy ale taka jest prawda.....wystarczy popatrzeć na rejestracje i gdzie te swoje autka stawiaja i jak jezdza....a co do miejsc parkingowych to jest dużyyyy garaż wielopoziomowy. Pozdrawiam

# Mama z Książkowej

01.10.2003 21:00

Ciekawe jaką ty masz rejestrację??? Nie wielu ludzi stać na wyłożenie 10 tys. z kieszeni. Chyba, że mógłbyś zostać moim sponsorem....

# jotes

02.10.2003 00:38

Mama z Książkowej
Temat parkowania i garażu był na tym Forum wielokrotnie poruszny, wielu z nas było zmuszonych do zakupu miejsca w garażu ale nie wszyscy mają samochody, wystarczy poszukać ogłoszenia -wynajmę miejsce w garażu tanio, przeważnie po kosztach ochrony to tylko 30 zł. Ochrona wynajmuje miejsca po około 50 zł miesięcznie, czy za tę kwotę nie opłca trzymać swojego autka pod dachem zwłaszcza że idzie zima a przy okazji jest chroniony.
pozdrawiam serdecznie

REKLAMA

# kotkaa

02.10.2003 15:41

NIe mogę się powstrzymać po prostu, skoro powraca wątek kultury jazdy (i parkowania). Od miesiąca cztery razy w tygodniu jeżdżę na rowerze ul. Klasyków. Przy ładnej pogodzie mięta, chociaż troche boję się tirów i ciągle mam obawy, że ktoś jednak nie ustąpi mi pierwszeństwa, kiedy zjeżdżam z przejazdu kolejowego. Ale ostatnio deszcz lał jak z cebra, a ja do pracy na ósmą dojechac musiałam. Autobusem sie nie bardzo da. Wsiadam na rower... na Klasyków kałuże takie, że musiałabym jechać przeciwległym pasem. Jadę więc chodniczkiem, bo o tej porze pieszych brak. A na chodniczku mnóstwo autek zaparkowanych, z Aromy i innych firm też. A autka jadące mają w nosie korzystających z pobocza i chlapią na całego. Do chrzanu z taką jazdą!
Więc następnego dnia do innej pracy pojechałam grzecznie autobusem. Wysiadam z busu przy Ekspresowej, razem ze mna młodzież szkolna i gimnazjalna, chcemy na zielonym świetle przejść po pasach przez jezdnię - a tu chała! Korek stoi, samochody się nie rusza, a jak się ruszą, to prosto na pieszych! Do kitu! Nie zbawi was te parę metrów, kierowcy!

# wawa

02.10.2003 15:47

he, he mama chyba nie zna przepisow, skrzyzowanie odwoluje ale gdzie ono jest a gdzie jest znak.
Pozdrawiam DALEKOBIEZNYCH

# NICK

02.10.2003 18:35

wawa, Ty nie znasz przepisów. Znak stoi obok bloku 9G i informuje o wyjeździe z osiedla Akacje( Odkryta 44 )
Rozejrzyj się dobrze a zobaczysz.

# qwerty

03.10.2003 21:33

Widzisz i nie grzmisz, bijecie pianę - na kilkadziesiąt postów tylko kilka osób wypowiada się jak normalni myślący ludzie. A jak sprowadzałem się w te okolice myślałem, że tu mieszkają inteligentni i rozsądni ludzie. Co zajrzę na jakieś listy dyskusyjne to, mam wrażenie, że to średniowiecze i inkwizycja. O demokracji Kalego nie wspomnę.
Pozdrawiam
Starający się nie zwariować.

# winnetou

03.10.2003 21:55

Trzeba ich na pal

# teraz polska

04.10.2003 23:13

więcej kultury proszę państwa

# ALF-

09.10.2003 10:18

Zauwazyliście, że wzdłuż Topolowej panowie taksówkarze zrobili sobie nielegalny postój taksówek?

# Vladymir

10.10.2003 23:00

Nielegalny ? A dlaczego gmina nie daje zgody na legalny postój taksówek na Topolowej ? W tej okolicy mieszka kilka tysięcy osób, a najbliższy legalny postój jest przy dużym bazarze. Dlaczego wreszcie nasze osiedle, liczebnością mieszkańców przewyższające inne dzielnice Warszawy, nie jest objęte pierwszą strefą ?

# Alf-

11.10.2003 22:52

Legalny to dla mnie oznakowany.
Jeśli już, to niech taki powstałby wzdłuż Światowida, jest b. szeroka i tak samo jak Topolowa ma ustawiony zakaz zatrzymywania się.
Ale tak szczerze, jak już mam jechać taxi, to zawsze dzwonię po taxi na ich linię. Jest taniej, niż taki kurs z ulicy, co jest fenomenem jak z archiwum X...

# Kotkaa

12.10.2003 12:49

Zależy z jakiej ulicy... Ja dzwonię po taxi, które stoi stosunkowo niedaleko mnie (czasami te 10 minut na dojście do postoju jest bardzo cenne, a taksówkarz jest u mnie po dwóch minutach od zamówienia). Jeżeli jadę na drugą stronę Modlinskiej, to nie ma tańszych taksówek, bo tylko "nasze" nie włączają tam II strefy. Co innego dworcowa "mafia", która na Dworcu Wschodnim pyta mnie, przez który most chce jechać na Tarchomin :)

 banan

20.10.2003 12:19

A propo parkowania przy Topolowej: rano tylko tam staje na chwile bo szkoda mi czasu na pieszy spacer z Akacji I i z powrotem bo musze na 8 do roboty się wyrabiać. I nie patrze na zakaz bo jakiś idiota go postawił. Przy sklepach-"KAN-WA" itd. -muszą być miejsca parkingowe, a jak ich władza nie utala to trzeba ją olać może następna coś zmieni. Chodniki przy Topolowej są w sumie trzy:przy samym bloku, przy krawędzi jedni i po przeciwnej stronie jezdni więc zagrożenie nie stwarzam podobnie jak inni klienci. Nie powinni tam parkować na noc mieszkańcy, którzy mają prawo wjazdu na strzeżone osiedle i tam mieli by pilnowane samochody, a klienci nie swarzali by zagrożenia wyszukując wolnego miejsca. Osobiście mieszkam na Akacjach I i też patrzę ze zgrozą jak współlokatorzy parkują na ukos lub nie centralnie na miejscu parkingowym zajmując 1 samochodem 2 miejsca, a później inni muszą parkować wzdłóż ciągów pieszych. Patrząc po tablicach rej. są to i "miejcowi" i napływowi. Ja osobiście parkuję zawsze pod ekierkę i do tego zamego namawiam. Dla ułatwienia powiem dla standardowego osobowego powinno się zostawić widoczne w lusretku skierowanym do dołu widoaczne 1,5 do dwóch kostek BAUMA. W tedy samochód stoi po środku miejsca parkingowego i o ile sąsiad zaparkuje tak samo to i on i ty nie powinieneś mieć problemów z wysiadką i wypakunkiem. Pozdrawiam
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break