REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Mieszkaniec Warszawy Dzmitry Urbanovich to polski lider wszech czasów w pokerze

Mieszkaniec Warszawy Dzmitry Urbanovich to polski lider wszech czasów w pokerze

Dzmitry Urbanovich jest jednym z najlepszych pokerzystów w Polsce. 27-latek ma na swoim koncie wiele sukcesów w najpopularniejszych turniejach pokerowych świata i wciąż ma apetyt na więcej. Dotychczas, w wieku zaledwie 20 lat wygrał turniej High Roller na European Poker Tour w 2015 roku oraz Main Event w 2016 roku.

W sumie na swojej pasji zarobił już ponad 6 milionów dolarów, z czego 1,5 miliona podczas jednego turnieju European Poker Tour w Monte Carlo. Aktualnie zajmuje też 211. miejsce wśród wszystkich najlepiej zarabiających pokerzystów na świecie. Pomimo młodego wieku Dzmitry doskonale wie, że lata praktyki, odpowiednie zarządzanie bankrollem oraz pasja są tym, co pomaga odnieść sukces w tej niezwykle wymagającej grze.

Pasja od najmłodszych lat

Dima urodził się w Grodnie na Białorusi, ale jako dziecko wraz z rodziną przeniósł się do Białegostoku. Pierwszy raz grę w pokera zobaczył w telewizji, a już jako trzynastolatek skorzystał z promocji internetowej, w której po rejestracji otrzymywało się 50 dolarów na grę. Na początku zaczął grać za bonusowe wirtualne pieniądze, jednak przez przypadek dołączył do stołów z grą na prawdziwe pieniądze. Jeszcze tego samego dnia stracił w grze 45 dolarów, a kolejne 5 dolarów następnego dnia. Cały czas grał za minimalne stawki poniżej 1 dolara.

Przegrana, pomimo że za wirtualne pieniądze stała się bodźcem do nauki gry i zdobywania cennego doświadczenia. Dzmitry oglądał filmy, czytał artykuły i budował własne strategie gry spędzając na tym całe dnie. Nauka nie poszła na marne i już półtora roku później Dima rozpoczął grę w turniejach za żetony i freerolle, a jego bankroll powoli rósł. W wieku 16 lat posiadał już bankroll w wysokości 40 000 dolarów. Niestety, całą tę kwotę stracił w jeden dzień w grze online. Urbanovich konsekwentnie testował różne warianty pokera, od Razz, Draw, Badugi czy Hold'em (który jest jego najmniej ulubioną wersją gry). Jakie są jego ulubione warianty pokera? Z pewnością nie zalicza się do nich Texas Hold'em. Poza tym Dima nie jest wybredny i często wybiera gry mieszane - Omaha, Draw czy Stud.


Studia w Warszawie i pierwsze turnieje na żywo

Dima zdecydował się na studia programistyczne na jednej z warszawskiej uczelni. Jego pasja do pokera nadal trwa, ponieważ niedługo później pod pseudonimem Colsea dołącza do turnieju PokerStars zdobywając tytuł Spring Championship of Online Poker i World Championship of Online Poker. W wieku 18 lat wszedł już do elity pokera internetowego.

Kolejnym wyzwaniem stały się dla niego turnieje na żywo w ramach European Poker Tour.

Pierwszą duża wygraną Dimy było 25 000 euro w turnieju High Roller ma Malcie. Dzięki wsparciu finansowemu swojego przyjaciela Dima wziął udział w kolejnym turnieju zgarniając swoją pierwszą ogromną wygraną o wartości ponad pół miliona euro.

Cel - wygrana

Największym marzeniem Dimy jest wygrana w World Series of Poker (WOSP) i ma już 26 wygranych. Aby uzyskać ten cel młody pokerzysta dostosowuje do niego całe swoje życie - nierzadko rezygnuje z imprez i spotkań z przyjaciółmi, posiada też własną rutynę w czasie turniejów. Wszystko po to, aby zawsze być jak najlepiej przygotowanym. Niezależnie od wyników turniejów Dima jest jednym z najlepszych graczy na świecie. I z każdym dniem staje się silniejszy.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA