REKLAMA

Żoliborz

kultura »

 

Żoliborski Dom Kultury ma nowe logo

  2 stycznia 2024

alt='Żoliborski Dom Kultury ma nowe logo'
źródło: Facebook/Żoliborski Dom Kultury

Nowy logotyp Żoliborskiego Domu Kultury zbudowany jest z podstawowych figur geometrycznych - koła, prostokąta i trójkąta - składających się na literę "ż", która w oczywisty sposób nawiązuje do nazwy dzielnicy. Jej forma inspirowana była przedwojenną modernistyczną architekturą i układem urbanistycznym Żoliborza. Nowym logotypem zachwycają się władze Akademii Sztuk Pięknych i dyrekcja ŻDK. Czy przypadnie do gustu mieszkańcom?

REKLAMA

- Pod koniec czerwca otrzymaliśmy list od dziekana wydziału grafiki Akademii Sztuk Pięknych, profesora Jacka Staszewskiego. Opowiedział w nim o tegorocznej absolwentce wydziału Natalii Błędowskiej, której magisterską pracą dyplomową było zaprojektowanie identyfikacji wizualnej Żoliborskiego Domu Kultury. Profesor zwrócił uwagę na niezwykłą dojrzałość projektu - wyznaje w mediach społecznościowych dyrektorka ŻDK Iwona Dolecka. "Plastusiowy pamiętnik" powstał na Żoliborzu. Dzielnica upamiętni pisarkę "Plastusiowy pamiętnik" powstał na Żoliborzu. Dzielnica upamiętni pisarkę
2024 będzie rokiem Marii Kownackiej - pisarki i tłumaczki, autorki opowiadań, słuchowisk i książek. Taką decyzję podjęli radni Żoliborza podczas grudniowej sesji. Znany wszystkim dzieciom "Plastusiowy pamiętnik" stworzyła mieszkając w V Kolonii - osiedlu Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na Żoliborzu. W 2024 roku przypada 130 rocznica urodzin pisarki.

- Forma sygnetu Żoliborskiego Domu Kultury składająca się z podstawowych figur geometrycznych takich jak koło, kwadrat i trójkąt nawiązuje do przedwojennej, modernistycznej architektury i układu urbanistycznego Żoliborza - dodaje Iwona Dolecka.

Jak powstał logotyp Żoliborskiego Domu Kultury?

- Po zakończeniu bez mała dwuletniej pracy nad tym dyplomem stwierdzam, że powstał niebywale nowoczesny, oryginalny i funkcjonalny projekt. Jako warszawiak od pokoleń życzyłbym sobie spotykać w przestrzeni publicznej więcej tak doskonałych rozwiązań graficznych - napisał profesor Piotr Garlicki. Finał tej historii ma miejsce w placówkach Żoliborskiego Domu Kultury. Praca dyplomowa Natalii Błędowskiej została wcielona w życie.

- Bardzo się cieszę, że ta praca dyplomowa, ten projekt, nie funkcjonuje tylko i wyłącznie w obszarze uczelni, a został zrealizowany w kontekście szerokiego odbioru społecznego dla mieszkańców Warszawy, dla mieszkańców Żoliborza - dodaje dziekan Jacek Staszewski.

DB

.
 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze (2)

# Kocur

03.01.2024 09:08

Ludek próbuje autobus nocny zatrzymać. :)

# nnn

04.01.2024 11:32

Klęczy błagając kierowcę o litość.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe