REKLAMA

Żoliborz

kultura »

 

Żoliborski Dom Kultury ma nowe logo

  2 stycznia 2024

alt='Żoliborski Dom Kultury ma nowe logo'
źródło: Facebook/Żoliborski Dom Kultury

Nowy logotyp Żoliborskiego Domu Kultury zbudowany jest z podstawowych figur geometrycznych - koła, prostokąta i trójkąta - składających się na literę "ż", która w oczywisty sposób nawiązuje do nazwy dzielnicy. Jej forma inspirowana była przedwojenną modernistyczną architekturą i układem urbanistycznym Żoliborza. Nowym logotypem zachwycają się władze Akademii Sztuk Pięknych i dyrekcja ŻDK. Czy przypadnie do gustu mieszkańcom?

REKLAMA

- Pod koniec czerwca otrzymaliśmy list od dziekana wydziału grafiki Akademii Sztuk Pięknych, profesora Jacka Staszewskiego. Opowiedział w nim o tegorocznej absolwentce wydziału Natalii Błędowskiej, której magisterską pracą dyplomową było zaprojektowanie identyfikacji wizualnej Żoliborskiego Domu Kultury. Profesor zwrócił uwagę na niezwykłą dojrzałość projektu - wyznaje w mediach społecznościowych dyrektorka ŻDK Iwona Dolecka. "Plastusiowy pamiętnik" powstał na Żoliborzu. Dzielnica upamiętni pisarkę "Plastusiowy pamiętnik" powstał na Żoliborzu. Dzielnica upamiętni pisarkę
2024 będzie rokiem Marii Kownackiej - pisarki i tłumaczki, autorki opowiadań, słuchowisk i książek. Taką decyzję podjęli radni Żoliborza podczas grudniowej sesji. Znany wszystkim dzieciom "Plastusiowy pamiętnik" stworzyła mieszkając w V Kolonii - osiedlu Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na Żoliborzu. W 2024 roku przypada 130 rocznica urodzin pisarki.

- Forma sygnetu Żoliborskiego Domu Kultury składająca się z podstawowych figur geometrycznych takich jak koło, kwadrat i trójkąt nawiązuje do przedwojennej, modernistycznej architektury i układu urbanistycznego Żoliborza - dodaje Iwona Dolecka.

Jak powstał logotyp Żoliborskiego Domu Kultury?

- Po zakończeniu bez mała dwuletniej pracy nad tym dyplomem stwierdzam, że powstał niebywale nowoczesny, oryginalny i funkcjonalny projekt. Jako warszawiak od pokoleń życzyłbym sobie spotykać w przestrzeni publicznej więcej tak doskonałych rozwiązań graficznych - napisał profesor Piotr Garlicki. Finał tej historii ma miejsce w placówkach Żoliborskiego Domu Kultury. Praca dyplomowa Natalii Błędowskiej została wcielona w życie.

- Bardzo się cieszę, że ta praca dyplomowa, ten projekt, nie funkcjonuje tylko i wyłącznie w obszarze uczelni, a został zrealizowany w kontekście szerokiego odbioru społecznego dla mieszkańców Warszawy, dla mieszkańców Żoliborza - dodaje dziekan Jacek Staszewski.

DB

.
 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze (2)

# Kocur

03.01.2024 09:08

Ludek próbuje autobus nocny zatrzymać. :)

# nnn

04.01.2024 11:32

Klęczy błagając kierowcę o litość.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe