REKLAMA

Targówek

drogi »

 

Znów obiecują Łodygową. To znak, że wybory blisko

  7 lutego 2014

alt='Znów obiecują Łodygową. To znak, że wybory blisko'

A jednak będzie remont Łodygowej! Prace nad mierzącym 1650 metrów odcinkiem od Radzymińskiej do Ząbek rozpoczną się w przyszłym roku. - Mamy już gotowy projekt. Czekamy tylko na pieniądze - mówi Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Projekt kosztował ok. 1,6 mln zł.

REKLAMA

Ulicę łączącą Targówek z Rembertowem, Ząbkami, Zielonką i Wołominem miano remontować już w 2009 roku. Rozmaite okoliczności spowodowały jednak, że prace nie zostały rozpoczęte do dzisiaj.

- W mieście jakoś zapomniano o Targówku. Obiecywano nam remont tak Łodygowej, jak i Wincentego. I nic się nie wydarzyło. Mieliśmy spotkania informacyjne kilka lat temu, a potem cisza. Remonty tych ulic to konieczność - mówi Zbigniew Poczesny, przewodniczący rady dzielnicy Targówek. Pisaliśmy, że w połowie tego roku zostanie dokończony projekt przebudowy Wincentego. Łodygowa projekt już ma.

Impas trwał tak długo, że trzeba było odnawiać wygasającą w 2013 roku decyzję środowiskową. W międzyczasie wykonany został projekt przebudowy, zakładający poszerzenie wiecznie zakorkowanej ulicy do dwóch pasów w każdą stronę - wraz z budową odwodnienia (znikną rowy melioracyjne - ostatnio niemal utopił się w jednym z nich samochód). A co z odcinkiem Łodygowej na terenie Ząbek i wąskim gardłem, czyli przejazdem kolejowym na granicy miasta? Urząd marszałkowski płaci janosikowe. Nie ma pieniędzy na potrzeby Mazowsza. Pojawią się w końcu chodniki po obu stronach ulicy (patrząc od strony Radzymińskiej po prawej stronie drogi. Zwłaszcza przy kiepskiej pogodzie, zdarza się tonąć po kostki w błocie). Będzie ścieżka rowerowa i ekrany akustyczne.

- O ile inaczej nie zdecyduje rada miasta, prace rozpoczną się w 2016 r. a skończyć się powinny w 2017. Na razie mamy na to 46 mln zł. Ta kwota nie wystarczy, bo prawie 20 mln pochłoną odszkodowania dla właścicieli działek zajętych pod inwestycję. W chwili rozpoczęcia prac powinniśmy mieć zapewnioną całą sumę. Inaczej rozpoczęcie robót będzie niemożliwe - mówi Małgorzata Gajewska.

A co z odcinkiem Łodygowej na terenie Ząbek i wąskim gardłem, czyli przejazdem kolejowym na granicy miasta?

- Już dawno temu przedstawiliśmy nasze koncepcje z wiaduktem, który rozprowadzałby ruch w dwóch kierunkach. Łodygowa to droga wojewódzka. Poza Warszawą gospodarzem jest urząd marszałkowski. My możemy tylko pomagać. Pieniędzy na to nie damy, bo mamy sporo własnych problemów - mówi burmistrz Ząbek Robert Perkowski.

A urząd marszałkowski płaci janosikowe i nie ma pieniędzy na potrzeby Mazowsza.

mac

 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe