REKLAMA

Targówek

drogi »

 

Łodygowa będzie szybciej! Dzięki akcji mieszkańców

  7 marca 2014

alt='Łodygowa będzie szybciej! Dzięki akcji mieszkańców'

Rada miasta przyjęła uchwałę dotyczącą zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej. A w niej założono przyspieszenie modernizacji ul. Łodygowej.

REKLAMA

W 2014 roku na Łodygową przeznaczono milion złotych, w kolejnym - 30 mln, w 2016 r. niemal 16 mln zł. W poprzednich latach wydano na tę inwestycję 1,6 mln zł, co łącznie daje okrągłą sumę ponad 48,5 mln. Znów obiecują Łodygową. To znak, że wybory blisko Znów obiecują Łodygową. To znak, że wybory blisko
A jednak będzie remont Łodygowej! Prace nad mierzącym 1650 metrów odcinkiem od Radzymińskiej do Ząbek rozpoczną się w przyszłym roku. - Mamy już gotowy projekt. Czekamy tylko na pieniądze - mówi Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Projekt kosztował ok. 1,6 mln zł.
Wprowadzona przez radnych zmiana pozwoli na aktualizację dokumentacji i uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej już w tym roku.

Kilometr w pół godziny

Wszystko zaczęło się od tego, że jesienią ubiegłego roku jako codzienny użytkownik ulicy Łodygowej zwróciłam się do radnej Warszawy Iwony Wujastyk o wsparcie naszych działań. Wiemy, że modernizacja tej ulicy i zwiększenie bezpieczeństwa jej użytkowników jest konieczna. Jest to przecież arteria łącząca Targówek z innymi dzielnicami, ale też Warszawę z sąsiadującymi gminami. Codziennie więc w korkach stoją samochody i autobusy przewożące nie tylko warszawiaków, ale także pracujących i uczących się w stolicy mieszkańców Ząbek czy Zielonki. W efekcie przejechanie kilometrowego odcinka zajmuje pół godziny. Co ważne, alternatywą nie może być piesze dotarcie do autobusów na ul. Radzymińskiej, gdyż brak chodnika przy Łodygowej zmusza przechodniów do spaceru w błocie albo po jezdni.

Zapraszamy na zakupy

Akcja pomogła

W listopadzie radna Wujastyk złożyła w tej sprawie interpelację, prosząc o wybudowanie w tym roku choćby chodnika umożliwiającego dojście z Radzymińskiej do osiedli położonych przy ul. Wyspowej. Są to nowe osiedla, zamieszkałe przez młode rodziny z dziećmi. Pisały o tym lokalne media i stołeczny dodatek "Gazety Wyborczej".

Z odpowiedzi jaką otrzymała oraz kolejnych ustaleń, jakie przeprowadziła z przedstawicielami Biura Rozwoju Warszawy, wynika, że wybudowanie chodnika wymagałoby podobnej procedury projektowo-przygotowawczej jak dla modernizacji całej ulicy. A skoro ta planowana jest w niedługim czasie to budowa samego chodnika jest teraz bezzasadna. Ekonomicznie - wszyscy się zgadzamy, jednak mając przed oczami piesze ofiary tej ulicy (kilka wypadków, w tym ze skutkiem śmiertelnym), społecznie - nie możemy być bierni.

Dlatego też na zebraniu zarządu i rady osiedla Zacisze, na które zaprosiliśmy także radną Wujastyk, długo dyskutowaliśmy o tym problemie i podjęliśmy decyzję, by wszelkimi sposobami dążyć do przyspieszenia tej inwestycji. Iwona Wujastyk złożyła kolejną interpelację z poparciem dla naszego wniosku. A my zaczęliśmy zbierać podpisy pod pismem do prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz w sprawie przyspieszenia modernizacji ulicy Łodygowej.

W sprawę zaangażowali się członkowie zarządu i rady osiedla Zacisze, zbierając podpisy wśród sąsiadów i rozpowszechniając informacje o akcji. Dołączyły się także inne podmioty i organizacje m.in.: Stowarzyszenie "Aktywne Zacisze", Restauracja "Zapętlona Pysznodajnia", wspólnoty osiedli położonych wzdłuż Łodygowej, liczne osiedlowe sklepy itp. W niedzielę podpisy zbierano także przy parafii świętego Barnaby. W sumie zebraliśmy 1108 podpisów. Jak widać, miały one wpływ na podjęcie pozytywnej decyzji przez radę miasta. Teraz będziemy bacznie obserwować sytuację i sprawdzać, czy inwestycja jest realizowana zgodnie z harmonogramem.

Katarzyna Górska-Manczenko
radna dzielnicy Targówek

.
 

Czytaj na ten temat

Komentarze (4)

# luga

07.03.2014 18:21

Mniam, akurat informacja przed wyborami. A po listopadowych wyborach znowu ją wyciachają. Aż miło posłuchać...

# miejscowy

07.03.2014 22:09

CI co biegają po okolicy z petycją przebudowy ul. Łodygowej, narzekając na hałas i spaliny z samochodów stojących w 30 min. korku ciekawe co wymyślą jak samochodów przybędzie 2 x tyle. bo po dwa pasy ruchu w każdą stronę.
Korek był i będzie, tyle że szerszy ( z jednej strony tory kolejowe i Ząbki z drugiej światła na radzymińskiej ) część kierowców jeżdzących przez działki pojedzie nową łodygową.
Spragnieni chodników i ścieżek rowerowych, doczekają się blaszanych korytarzy z ekranów dźwiękochłonnych. Taki to już urok jak się kupi mieszkania przy drodze wojewódzkiej.

# xyx

24.03.2014 16:21

Jakieś nowe informacje w sprawie rozpoczęcia inwestycji?

REKLAMA

# Zaciszsz

23.10.2014 11:03

Jacy gospodarze miasta i dzielnicy, takie ulice. To trzeba już biegać z podpisami, żeby włodarze zobaczyli jak wygląda ulica albo że potrzebny remont? DNO!!!!
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024