REKLAMA

Targówek

komunikacja »

 

Nie wyremontują Łodygowej!

  25 marca 2011

Nie będzie remontu ul. Łodygowej. Taką decyzję podjęli stołeczni radni w ubiegły czwartek, a długo wyczekiwany remont arterii wylotowej ze stolicy przesunęli na 2016 rok.

REKLAMA

Budowa trasy mostu Północnego to obecnie największe z zadań realizowanych przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Niedawno okazało się, że na do-kończenie mostu zabrakło prawie 100 mln zł. - Między innymi ostatnie mroźne zimy oraz cztery fale powodziowe na Wiśle w minionym sezonie budowlanym spowodo-wały liczne zmiany w harmonogramie prac oraz konieczność naprawy powstałych zniszczeń - tłumaczy Agata Choińska, rzeczniczka ZMID. - Żeby oddać most pod koniec tego roku, trzeba przesunąć w czasie inne planowane inwestycje - dodaje Agnieszka Kłąb z biura prasowego ratusza.

Zabrali innym, żeby dokończyć most

Stołeczni urzędnicy nie zastanawiali się długo, skąd wziąć pieniądze na dokończenie mostu. Postanowili zrezygnować z kilku kluczowych dla prawobrzeżnej Warszawy inwestycji. I tak, nie poszerzą ulicy Łodygowej, której remont wraz z wykupem gruntów miał pochłonąć 54 mln zł oraz zrezygnują z budowy trasy Świętokrzyskiej od Dworca Wschodniego do Zabranieckiej. Remont tej ostatniej kosztowałby około 137 mln zł. Oprócz Targówka ucierpiała także Białołęka. Ratusz odebrał dzielnicy 50 mln zł na poszerzenie ul. Marywilskiej. Takiego obrotu sprawy nikt się nie spodziewał, bo jeszcze w ubiegłym roku urzędnicy chwalili się, że inwestycje ruszą w 2011 roku. Z decyzją stołecznych urzędników nie mogą pogodzić się mieszkańcy Łodygowej i okolic.

Kup bilet

Łodygowa protestuje

- Wzdłuż Łodygowej zlokalizowanych jest kilka bardzo dużych osiedli mieszkanio-wych i wciąż powstają nowe. Brak chodników i bezpiecznych przejść dla pieszych uniemożliwia dzieciom bezpieczne dotarcie do szkoły, która jest przy Radzymiń-skiej. Korki są tak duże, że przejazd odcinka 500 metrów i wjazd w ulicę Radzy-mińską zajmuje nawet 20 minut. Stojące w korkach samochody powodują emisję dużej ilości spalin, co wpływa bardzo niekorzystnie na zdrowie mieszkańców - na-pisali w proteście przeciwko zmianom w budżecie członkowie kilku wspólnot miesz-kaniowych położonych wzdłuż ul. Łodygowej. Protest opublikował portal Zacisze.info i przekazał go radnym. Niestety - jak podaje portal - nikt na niego nie zareagował. Cóż, inwestycja została przesunięta na 2016 rok, więc i tak niewiele da się zrobić...

Marzena Zemlich

 

Czytaj na ten temat

Komentarze (1)

# Ja....

28.10.2011 11:40

Prawobrzeżna Warszawa to Warszawa B.... Inwestycje odwołane a jedynie rozbudowa oczyszczalni ścieków nam się trafiła;) Dalej tak głosuj Prago!!!!
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy