REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

komunikacja

 

Łodygowa z estakadą?

  21 marca 2008

Władze Ząbek i Targówka chcą rozwiązać problem korków na przejeździe przez tory kolejowe na Łodygowej. Proponują utworzenie tu estakady. Zarząd Dróg Miejskich nie mówi "nie".

REKLAMA

Na przejeździe kolejowym na Łodygowej od lat tworzą się korki. To nie tylko kwestia opuszczającego się co jakiś czas szlabanu, lecz także szerokości ulicy - głównego wylotu z powiatu wołomińskiego. Ulica od lat przedstawia obraz nędzy i rozpaczy. Wokół zbudowano wiele osiedli, a przy głównej arterii nie ma nawet chodników. ZDM już wiele lat temu obiecywał zmiany, ale jak dotąd nic z tego nie wyszło. Niestety w sprawie Łodygowej zbyt bierne były władze Targówka poprzed-niej kadencji.

Plany ZDM przewidują poszerzenie ulicy do dwóch pasów ruchu w każdym kie-runku. Samorządy Ząbek i Targówka chcą przy okazji przeforsować zbudowanie wiaduktu nad torami kolejowymi wraz z alternatywnym wjazdem na Targówek Fabryczny i do Ząbek.

- Aby inwestycja ta zaspokajała potrzeby mieszkańców przez długi czas, potrzebny jest wiadukt na Łodygowej - mówi burmistrz Ząbek Robert Perkowski. - W Ząbkach jest trudny układ drogowy, nie da się zbudować wszędzie dwujezdnio-wych ulic. Dlatego mój pomysł opiera się na zbudowaniu na Łodygowej węzła drogowego na estakadzie. Jadąc od strony Targówka byłaby możliwość pojechania w stronę ulic Janowieckiej w Warszawie i Warszawskiej w Ząbkach. W ten sposób dzielnica Targówek zapewni sobie komunikację z Targówkiem Fabrycznym, a my bezkolizyjny wjazd w południową część Ząbek. Stworzyłby się na terenie Ząbek ciąg komunikacyjny. Byłoby także połączenie z planowaną ulicą Nowo-Ziemowita. Pod wiaduktem mogłaby przebiegać kolejna ulica, od Janowieckiej do 3 Maja.

Inicjatywę popierają także władze Targówka. - Sam remont Łodygowej nie rozwiąże problemu komunikacyjnego w tym rejonie. Dlatego zarówno Targówek, jak i Ząbki wystąpiły do ZDM we wspólnym interesie - mówi rzecznik prasowy Targówka Rafał Lasota. Samorządy liczą, że pieniądze do przebudowy dołoży także Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który ma pod swoją opieką ul. ks. Skorupki na terenie Ząbek.

A co na to inwestor przebudowy Łodygowej, czyli Zarząd Dróg Miejskich? - Obecnie powstaje dokumentacja projektowa modernizacji ul. Łodygowej. Powinna być gotowa przed końcem marca 2009 r. Sama przebudowa ulicy jest zatem możli-wa najwcześniej w trzecim kwartale przyszłego roku - chodzi oczywiście o początek prac. W najbliższym czasie na polecenie biura drogownictwa m.st. Warszawy zle-cimy wykonanie analizy uwarunkowań dla ewentualnej estakady. Analiza ma doty-czyć celowości realizacji wiaduktu oraz możliwości współfinansowania inwestycji przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich oraz miasto Ząbki. Na razie wszystko jest możliwe - tłumaczy Urszula Nelken, rzecznik ZDM. Za cztery miesiące powin-niśmy poznać wyniki analizy. Do tematu wrócimy.

mz, apc

 

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA