REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

drogi

 

Pięć faktów na temat ul. Łodygowej

  16 stycznia 2015

Pięć faktów na temat ul. Łodygowej

Po artykułach na temat przebudowy ul. Łodygowej dostajemy od czytelników kolejne pytania. Kiedy nastąpi wykup gruntów? Jak będzie wyglądała ulica? Czy staną przy niej ekrany akustyczne?

REKLAMA

Łodygowa jest bardzo ważnym elementem komunikacyjnej mapy Warszawy. Zapewnia dojazd z nowych osiedli na Zaciszu do ul. Radzymińskiej (a co za tym idzie: na Pragę lub w kierunku Marek), z powodu braku obwodnicy Pragi pełni funkcję łącznika wielu rejonów i jest główną ulicą łączącą dzielnicę Targówek z Ząbkami. O jej rozbudowie mówi się od ponad dekady, ale ostatnio temat nabrał bardzo realnych kształtów: Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ma już 46 mln zł na budowę.

Oto, co wiadomo na pewno:
1. Ulica zostanie rozbudowana tylko na odcinku znajdującym się w granicach administracyjnych Targówka. Władza warszawskich drogowców dalej nie sięga. Może to oznaczać, że po wydaniu 46 mln zł sznury samochodów z Łodygowej nie znikną, ale będą krótsze i szersze. Ostatecznie ulica przestanie się korkować prawdopodobnie dopiero po otwarciu obwodnicy Pragi.
2. Obecnie trwają prace nad aktualizacją pierwotnego projektu ulicy, który zakładał 2x2 pasy ruchu o szerokości 3,5 m, drogi rowerowe, nowe chodniki i ekrany akustyczne. Zgodnie z poprawionym projektem układ 2x2 pozostanie bez zmian, jednak szerokość pasów może zostać zmniejszona do 3 m. Docelowy układ jezdni, dróg rowerowych i chodników nie jest jeszcze znany.
3. ZMID spodziewa się dostać w tym roku tzw. zgodę na realizację inwestycji drogowej, na mocy której działki znajdujące się w pasie drogowym zostaną wywłaszczone, zaś ich właściciele otrzymają odszkodowania. Nie będzie wykupu gruntów w tradycyjnym tego zwrotu rozumieniu. Ponieważ ulica nie jest jeszcze zaprojektowana, to nie wiadomo, które dokładnie działki czeka wywłaszczenie.
4. Nie jest pewne, czy Łodygową oszpecą ekrany akustyczne. ZMID chce ograniczyć ich obecność do minimum.

- Projektant postara się wykorzystać inne metody wyciszenia hałasu drogowego, takie jak ciche nawierzchnie i zieleń - mówi Agata Choińska, rzeczniczka ZMID. - Ekrany zostaną zastosowane w ostateczności, jeśli nie będzie innej metody zabezpieczenia okolicznych mieszkańców przed hałasem.
5. Otwarcie przebudowanej ulicy w roku 2017, o którym pisaliśmy kilka miesięcy temu, jest jak najbardziej realne.

DG

 

Czytaj na ten temat

Komentarze (9)

# 123

16.01.2015 13:43

Przebudowa obejmuje budowę wiaduktu nad koleją?

# jarek

16.01.2015 13:44

#123 napisał(a) 16.01.2015 13:43
Przebudowa obejmuje budowę wiaduktu nad koleją?

Nie. Tory są poza granicami Wwy. To jest właśnie największy absurd tej inwetsycji

# nik

16.01.2015 14:27

Skoro ulicę przebudują to i skrzyżowanie z Radzymińską przerobią. Mogli by poprawić lewoskręt z Radzymińskiej w Młodzieńczą bo to co tam się teraz dzieje to masakra.

REKLAMA

# Jaco

25.01.2015 20:23

Jakie ekrany? Ulica znajduje się na terenie miasta, może ustawimy ekrany na Marszałkowskiej, Targowej, Grotowskiego i innych. Będzie miodzio.
Jacek

# as.x.

07.06.2015 20:48

PLK chciała ustawiać ekrany na Powiślu na linii Średnicowej więc pewnie i na Marszałkowskiej ktoś kiedyś też je w końcu zaproponuje.

# miodzio

07.06.2015 20:54

Niech zaekranują cała Polskę w imię nowoczesnej architektury drogowej ulicznej.

REKLAMA

# clara_Targówek

09.06.2015 13:19

Przeciez remont został wstrzymany, nie bedzie go w tym roku. Pieniądze poszły na odbudowę Mostu Łazienkowskiego.

# adelajda

09.06.2015 15:54

Panie Gadomski.
Oprócz pisania stan Pan dzielnie przeciwko budowie szpetnych tzw. ekranów akustycznych.
Walcz Pan piórkiem i wiórkiem.

# Łodygowa

13.01.2016 14:36

W ostatniej chwili radni zabrali 50 mln zł przeznaczone na remont ważnej ulicy łączącej Targówek z podwarszawskimi Ząbkami :-)

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA