REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Drogi

Zbudują Zdziarską dzięki temu, że mostek się wali
REKLAMA

REKLAMA

Zbudują Zdziarską dzięki temu, że mostek się wali

Zdziarska skorzysta na walącym się mostku, o którym pisaliśmy miesiąc temu. Powstanie nowa przeprawa przez rzekę Długą, zjazdy i chodnik na odcinku ul. Kąty Grodziskie - ul. Olesin.

REKLAMA
Zdziarska to bez wątpienia jedna z najważniejszych dróg Zielonej Białołęki, i tak jak pozostałe - wciąż w stanie oczekiwania na lepsze czasy. Jak dotąd w tej okolicy władze dzielnicy nie dokonały zbyt wiele: wybudowano chodnik na odcinku od ul. Ruskowy Bród do ul. Verdiego, a teraz trwają prace na budowie chodnika od ul. Ruskowy Bród do ul. Olesin. Most na Zdziarskiej się wali. Wkrótce nie pojadą nim autobusy
Most na Zdziarskiej się wali. Wkrótce nie pojadą nim autobusy Bardzo złe wiadomości dla mieszkańców wschodniej Białołęki. Mostek nad rzeką Długą jest w fatalnym stanie. Ekspertyza wykazała, że miejskie autobusy będą mogły nim kursować jedynie do 1 czerwca. Mostkiem...
czytaj

Na modernizację Zdziarskiej przyznano 10 mln zł.

- Te pieniądze zostały już przyznane przez Radę Warszawy - mówi burmistrz Piotr Jaworski.

Inwestycję pilotuje miejska radna Aleksandra Gajewska, która zapowiada dalsze starania o poprawę dróg na Zielonej Białołęce.

- Na mój wniosek komisja infrastruktury i inwestycji rady Warszawy zajęła się już sytuacją mieszkańców ul. Zdziarskiej - mówi.

Plany są już skonkretyzowane: nad rzeką Długą powstanie nowy most, z chodnikami i - jeśli wystarczy pieniędzy - ścieżką rowerową. Przebudowany zostanie też zjazd z mostu w ul. Kąty Grodziskie i skrzyżowanie Zdziarskiej z Kątami, tak aby mogły tam skręcać autobusy.

- To jest kamień milowy w poprawie komunikacji miejskiej tego rejonu. Do tej pory było tak, że autobus 134 (jedyna linia obsługująca ulice Zdziarską i Ruskowy Bród) mógł jechać z mostu tylko prosto do ul. Ostródzkiej. Dlaczego? Bo po prostu nie mógł skręcić w ul. Kąty Grodziskie - ulica nie była dostosowana - mówi radna Agnieszka Borowska.

Jak to teraz wygląda?

Niestety nie najlepiej. Tuż za mostem są dwa przystanki. Oprócz autobusów linii 134 zatrzymują się tu pojazdy linii 120 (kursuje ul. Kąty Grodziskie do Ostródzkiej). Jest to miejsce przesiadkowe, z którego korzysta wielu mieszkańców osiedla Zielona Dolina, ale także z okolic ul. Zdziarskiej, Wyszkowskiej, Kroczewskiej czy Chudoby. Stąd dzieci jeżdżą do szkoły przy ul. Zaułek. Niestety ich droga do szkoły nie jest ani łatwa, ani bezpieczna. Przechodząc z jednego przystanku na drugi muszą wykazywać się dużą odwagą i roztropnością: brakuje zebr, nie ma też chodnika. Teraz w końcu ma się to zmienić.

Prace dopiero za rok

- Planuje się kompleksową przebudowę całej ulicy - mówi zadowolony radny Waldemar Roszak. - Najdroższym elementem będzie nowy most nad rzeką Długą. Przebudowane zostanie też skrzyżowanie z ul. Kąty Grodziskie. Chcemy, aby nawet największe autobusy mogły bez problemu skręcać z tej ulicy w Zdziarską, w kierunku Ruskowego Brodu i odwrotnie - dodaje.

Wzdłuż całego ciągu ulicy, poza nową jezdnią, powstanie oczywiście chodnik i jeżeli wystarczy pieniędzy, także ścieżka rowerowa. W tym roku nastąpi przygotowanie całej inwestycji, czyli opracowanie koncepcji, projektu, kosztorysu i dokumentacji podziałowej dla pozyskiwanych działek na poszerzenie pasa drogi.

- Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowa Zdziarska zostanie oddana do użytku już w przyszłym roku - mówi Roszak.

Ważnym elementem inwestycji będzie budowa zawrotki autobusowej w okolicach ul. Zdziarskiej. Po analizach wykonanych przez urząd dzielnicy najbardziej optymalne wydaje się umiejscowienie jej w okolicach ul. Słonecznego Poranka, oczywiście po przebudowaniu fragmentu ul. Chudoby. Na to jednak musimy trochę poczekać.

Na czas remontu Zdziarskiej, fragmenty tej ulicy będą musiały być okresowo zamykane. Którędy pojadą mieszkańcy?

- W zeszłym roku zakończyliśmy budowę ul.Mańkowskiej, równoległej do Zdziarskiej. Właśnie tam wyznaczone zostaną objazdy. ZTM przygotowuje się już do wytyczenia tymczasowych tras autobusów - twierdzi Waldemar Roszak.

Obok Mańkowskiej i Kobiałki, Zdziarska pozostaje kluczowa dla Zielonej Białołęki. Zawsze była planowana jako jedna z głównych poprzecznych arterii tego rejonu. Ma połączenie z istniejącą na razie tylko na mapie Trasą Olszynki Grochowskiej, a kiedyś docelowo dotrze do ul. Płochocińskiej. Styka się też z ul. Białołęcką (obecnie na tym odcinku nieutwardzoną).

- Jest to bardzo ważna ulica, która w przyszłości w połączeniu z ul. Białołęcką może w znaczny sposób odciążyć ruch na Ostródzkiej i ul. Kąty Grodziskie. Oznaczałoby to oszczędności w kieszeni każdego z nas. Mniej objazdów, krętych dróg, mniej wydatków na paliwo - ocenia Agnieszka Borowska.

AS

W najbliższych latach zmieni się sporo na drogach Zielonej Białołęki. Biorąc pod uwagę zamkniętą na długo Głębocką, każdy metr nowej ulicy jest na wagę złota. Jakie są plany?

Burmistrz Piotr Jaworski:

- Po ustaleniach z wiceprezydentem Warszawy Jackiem Wojciechowiczem zgłosiliśmy wnioski dotyczące trzech inwestycji do akceptacji przez radę miasta. Co chcemy zrobić? Jeszcze w 2015 r. przedłużyć ulicę Skarbka z Gór, tak aby połączyć tę drogę z ul. Jesiennych Liści. Mamy już grunty pod tę inwestycję, potrzebujemy ok. 1,1 mln zł. Kolejna ważna ulica na Zielonej Białołęce to Kartograficzna.

Droga została wybudowana do ul. Jasieniec (wiosną wylejemy końcówkę asfaltu). To jednak nie rozwiązuje problemów mieszkańców niektórych osiedli, którzy i tak muszą korzystać z objazdów, ponieważ odchodzące od Kartograficznej uliczki np. Jasieniec czy Internetowa są drogami prywatnymi i ich właściciele stawiają szlabany. Za 1,5 mln zł chcemy w 2015 r. wybudować Kartograficzną niemal do granicy Marek.

Trzecia inwestycja z terminem realizacji do 2016 r. to przedłużenie Daniszewskiej. Połowa tej drogi została wybudowana. Docelowo chcemy, aby połączyła się z Białołęcką. Do zrobienia jest ok. 450 m. Będzie budowana tak, aby mogły po niej jeździć autobusy. To ważne dla mieszkańców, ponieważ planujemy, aby autobusy z ul. Białołęckiej skręciły w Daniszewską i dowiozły mieszkańców do tramwaju na Annopolu. Na to potrzeba 2,35 mln zł, ponieważ niezbędny jest wykup gruntów.


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka

Zbudują Zdziarską dzięki temu, że mostek się wali

Zbudują Zdziarską dzięki temu, że mostek się wali

Zbudują Zdziarską dzięki temu, że mostek się wali02.03.2015 11:53 #Ze Zdziarskiej
Ulica Zdziarska ma wręcz luksusową nawierzchnię w porównaniu z Kątami Grodziskimi i Bialołęcką.Ma nawet taki cud techniki jak latarnie. Pilnie potrzeby jest chodnik. Mostek dopiero był remontowany, więc o co chodzi? Potrzebna jest kładka dla pieszych, ewnentualnie ze ścieżką rowerową, ale rowerów to tam za dużo nie ma, chyba, że w weekendy. O wiele wiekszy ruch jest na Kątach i na odcinku Zdziarska od Kątów do Ostródzkiej i remont Zdziarskiej od Ostródzkej do Białołęckiej. To, pani radna, kiedy to zrobią? Pani tu nie mieszka, więc nie prędko prawda?
02.03.2015 15:13 #Lewandów
był remontowany ale się wali - http://tustolica.pl/ most-na-zdziarskiej -sie-wali-wkrotce -nie-pojada-nim-autobusy_69270(usuń spacje).

Swoja drogą czemu wykonawca remontu nie odpowie za fuszerkę?
02.03.2015 15:42 #Jan
To perspektywiczna, mądra i dobra decyzja! Szczególnie, ze za parę lat dzieci będą musiały same chodzić i wracać ze szkoły. Muszę przyznać , że takie decyzje budzą mój szacunek!
02.03.2015 15:47 #Ze Zdziarskiej
Niektóre dzieci już od paru lat tak chodzą
02.03.2015 16:52 #Anja
no i super, ja jako mieszkanka zielonej doliny jestem b.zadowolona, pozdrawiam

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

GIEŁDA SĄSIADÓW - TANIO KUPIĘ
 Oferta kredytowa i finansowanie twoich projektów Jestem gotów sfinansować wszystkie rzetelne projekty inwestycyjne i udzielić pożyczek od 4 000 do 50 000 000 EUR bez protokołu w maksymalnym okresie 48 godzin. Mówię poważnie i oczekuję, że przeczytam cię, abyśmy mogli dość szybko robić interesy. Proszę o kontakt, jeśli twoja prośba jest poważna Kontakt: claranoter@gmail.com

Różne
 Poszukuję mężczyzny - zdecydowanego oraz kulturalnego do dyskretnych spotkań. Nie oczekuję żadnego wynagrodzenia, po prostu lubię seks. Oczekuję jedynie pełnej dyskrecji (jeżeli mnie znasz to zatrzymaj to dla siebie). Facetom, którzy chcą tylko popisać, od razu dziękuję. Więcej moich fotek oraz numer telefonu znajdziecie na moim profilu tutaj www.zboczek.pl/karola Czekam tylko na konkretnych i zdecydowanych facetów.

Lokal użytkowy sprzedam
 Do you need a financial help? Are you in any financial crisis or do you need funds to start up your own business? Do you need funds to settle your debt or pay off your bills or start a good business? Do you have a low credit score and you are finding it hard to obtain capital services from local banks and other financial institutes? Here is your chance to obtain a financial services from our company. We offer the following finance to individuals- *Commercial finance *Personal finance *Business finance *Construction finance *Business finance And many More: and many more at 3% interest rate; Contact Us Via Email:financialserviceoffer876@gmail.com Or Whatsapp me on +918929509036

Usługi transportowe
 Wywóz gruzu na terenie Warszawy. W ofercie kontenery od 1 do 36m3. Kontenery KP5 i KP7 na gruz. Odbiór worków Big-Bag. Usługa ekspresowa, możliwość odbioru odpadów od 270 zł już na drugi dzień od zamówienia. Obsługiwane rejony: - Warszawa, Pęcice, Nowa Wieś, Michałowice, Lesznowola, Komorów, Babice Stare, Piastów, Reguły, Raszyn, Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Magdalenka, Łomianki, Józefosław, Zaborów, Strzeniówka, Podkowa Leśna, Marki, Borzęcin, Brwinów, Nadarzyn, Mysiadło, Milanówek, Izabelin, Konstancin Jeziorna, Grodzisk Mazowiecki, Błonie, Ząbki, Leszno koło Błonia, Żabiniec, Mszczonów, Legionowo, Janki, Jaktorów Zamawianie kontenerów online: https://www.ecoexpress24.pl/


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA

Najnowsze wydanie

© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA