REKLAMA

Białołęka

drogi »

 

Most na Zdziarskiej się wali. Wkrótce nie pojadą nim autobusy

  25 stycznia 2015

alt='Most na Zdziarskiej się wali. Wkrótce nie pojadą nim autobusy'

Bardzo złe wiadomości dla mieszkańców wschodniej Białołęki. Mostek nad rzeką Długą jest w fatalnym stanie. Ekspertyza wykazała, że miejskie autobusy będą mogły nim kursować jedynie do 1 czerwca. Mostkiem i tak nie mogą jeździć ciężarówki, choć niektórzy kierowcy nic sobie z tego nie robią. Białołęcki ratusz już wystąpił o fundusze na remont przeprawy.

REKLAMA

Ulicą Zdziarską do pętli Olesin jeździ autobus 134. Zbiera on mieszkańców do wielkiego węzła przesiadkowego Żerań FSO. Żeby wydostać się z tej okolicy, pojazd musi przejechać przez mostek nad rzeczką Długą i włączyć się do ruchu w ulicy Kąty Grodziskie. Nie chciałbym być skarbnikiem miasta i decydować komu zabrać, by dać innemu, jednak tutaj jest ewidentna potrzeba rozwiązania problemu tysięcy mieszkańców Białołęki - podkreśla wiceburmistrz Piotr Smoczyński.

Niestety, stan mostu jest fatalny. Pojazdy ważące powyżej 10 ton mają tam zakaz wjazdu - wyjątek stanowią autobusy linii 134. Tymczasem najświeższa ekspertyza budowlana wykazała, że grozi on zawaleniem. Dlatego autobusy mają prawo korzystać z przeprawy jedynie do 1 czerwca. - Mostek jest w fatalnym stanie i korzystanie z niego przez autobusy jest niebezpieczne - mówi Piotr Smoczyński, wiceburmistrz Białołęki. - Wystąpiliśmy do władz miasta z wnioskiem o pieniądze na odbudowę mostku. To kwota około 4,5 mln zł. Chodzi bowiem nie tylko o odbudowę konstrukcji, ale także zbudowanie chodników. W tej chwili piesi muszą chodzić jezdnią - wyjaśnia wiceburmistrz Smoczyński. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy pieniądze zostaną wygospodarowane. - Nie chciałbym być skarbnikiem miasta i decydować komu zabrać, by dać innemu, jednak tutaj jest ewidentna potrzeba rozwiązania problemu tysięcy mieszkańców Białołęki - podkreśla Piotr Smoczyński.

Burmistrz Piotr Jaworski dodaje, że w zaistniałej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłaby przebudowa całego układu drogowego w sąsiedztwie zjazdu z mostu. - Problem w tym, że Zdziarska jest dzielnicowa, a ulica Kąty Grodziskie w zarządzie ZDM - mówi burmistrz. - Niemniej jednak będę starał się o to, by ZDM również otrzymał fundusze na przebudowę skrzyżowania, aby autobusy mogły bez problemów skręcać ze Zdziarskiej w lewo.

Rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Adam Sobieraj mówi, że czeka na kolejne decyzje miejskiego ratusza. - Dopiero wtedy będziemy mogli podjąć decyzję o tym, czy przy okazji odbudowy mostu przebudujemy skrzyżowanie Zdziarskiej i Kątów Grodziskich - mówi.

PB

 

Czytaj na ten temat

Komentarze (25)

# xyz

25.01.2015 15:25

Mostek był remontowany w 2011 r. Ciekawe dlaczego już wtedy nie postanowiono o jego przebudowie?

# Z Zielonej Doliny

25.01.2015 16:45

Może wreszcie ratusz sypnie trochę kasy i nadrobi wieloletnie zaniedbania tej części Białołęki. Most nadaje się do wycofania autobusow w trybie natychmiastowym. Ciężarówki nic sobie nie robią z zakazów, ta szambiara jest mała w porównaniu z samochodami ciężarowymi, które jeżdżą po tej drodze. Mieszkańcy szczególnie Zielonej Doliny nie czują się bezpieczni. Przystanki na Kątach, usytuowane na zakręcie toną w ciemnościach, a od listopada pobocze jest bez przerwy zaorywane, więc ludzie chodzą w ciemności po ulicy na przystanek. Wskażcie drugą tak zaniedbaną ulicę o takim natężeniu ruchu. Przecież tu chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców, którzy wbrew obiegowej opinii płacą tu podatki, a z tego co wiem od starych mieszkańców tej części w sprawie remontu mostka i remontu skrzyżowania Katy/ Zdziarska były wielokrotne prośby, nagrywano audycje, pisano artykuły i od 15 lat nikt nie chce pomóc mieszkańcom. Zawsze jest jedno wytłumaczenie, że nic nie można zrobić, bo grunty są prywatne. A gdzie nie są?

# smolesin

26.01.2015 11:57

pamiętacie przedwyborcze obietnice, nowe chodniki, autobus na kroczewska itp.... minely zaledwie dwa miesiace i cisza

REKLAMA

# dajan55

26.01.2015 12:04

Widać na zdjęciu że jest jak nowy !. To co - zamiast remontu zrobiono malowanie aby nie szpecił - ciekawe podejście do sprawy !?. Brawo urzędasy !.

# lutek

26.01.2015 12:54

bo nie ma kompleksowego planu dla dzielnicy gasi sie tylko pożary,ale tak samo jest w całym kraju pod rządami PO i PSL najpierw górnicy potem rolnicy itd,teraz mostek potem droga ,wodociągi obiecane itp a mieszkańcom sie tylko ściemnia ze nie można bo to i tamto,a kto rządzi w Warszawie wszedzie PO i co nie można sie dogadać w jednej partii,gdzie GRONKIEWICZ jest zastepczynią przewodniczącej PARTII czego jeszcze potrzeba chyba tylko GOSPODARZA

# Warszawa23

26.01.2015 14:32

No i bardzo dobrze, że się WALI MOSTEK. Niech Planiści Dzielnicy Białołęki Wschodniej wygenerują projekt nowego MOSTU, większego dla autobusów przegubowych i niech ul. Zdziarska i ul. Kąty Grodziskie przecinają się wreszcie pod kątem prostym, czyli przecinałaby się gdzieś już poza mostkiem i rzeczką Długa. Może ulica Kąty Grodziskie musiałaby iść również nowym mostkiem. Wszystko jest do zrobienia.
Wtedy i wały rzeczki można poprawić, zmodernizować i wybudować piękny chodnik wzdłuż z latarniami i ławeczkami.
Przykład: Kanał Bródnowski na Osiedlu Bródno biegnie po przekątnej a ulice Kondratowicza i Ulica Św. Wincentego prawie w pod kątem prostym, tzn. ze został tutaj wykonany wiadukt z przepustem pod katem 45 stopni.

REKLAMA

# gosc

26.01.2015 16:13

#Warszawa23 świetna propozycja.

# jekolog

26.01.2015 16:22

i będzie to trwało około 3 lata -pewnie muszą wypowiedzieć się ekolodzy

# xyz

26.01.2015 16:42

dokładnie 3,5 roku.Żeby dopiero przed następnymi wyborami ogłosić wielki sukces i otworzyć nowy (stary) mostek.

# Bartsz

26.01.2015 21:53

Jak się człowiek wynosi "za miasto" to muszą być trudności w komunikacji nic za darmo takie życie.

# imb4interpelacje4lata

26.01.2015 23:49

Imb w poprzedniej kadencji w 4 lata 4 interpelacje! Brawa za pracowitość! 4 pisma w 4 LATA! Do roboty się weźcie a nie na forach siedzicie darmozjady!!!

# Gość

27.01.2015 14:26

Zielona Dolina byłem na osiedlu jak szukałem mieszkania, strasznie wygląda to jedna z najgorszych lokalizacji na zielonej białołęce, nie ma drogi, brak chodników, oświetlenia zastanawiam się kto tam kupuje mieszkania. Ja sam w poszukiwaniu większego metrażu i zieleni wymieniłem mieszkanie na mokotowie na domek na ZB :) Dopiero teraz czuję, że żyję :)

# Zibi

28.01.2015 19:07

Tak zgadzam sie z przedmowcami leczjest jeden problem ciekawe jak miasto poradzi sobie z bledna decyzją ograniczenia wjazdu na mostek samochodom ciezarowym i jednoczesnym brakiem dojazdu tychze samochodów do istniejącego składu budowlanego jarbud na zdziarskiej który ponoc znalazł nabywcę i istnieje od 20 lat legalnie.

# inż

31.01.2015 13:02

4,5 mln na 20 metrowy mostek... Tyle kosztuje sonda na Marsa! Może będą złote barierki?

# Rozczarowana

02.02.2015 20:08

Może czas też się zabrać za ul. Białołęcką?! Jazda tą ulicą jest tragiczna :(

# erzz

03.02.2015 11:39

#imb4interpelacje4lata napisał(a) 26.01.2015 23:49
Imb w poprzedniej kadencji w 4 lata 4 interpelacje! Brawa za pracowitość! 4 pisma w 4 LATA! Do roboty się weźcie a nie na forach siedzicie darmozjady!!!
a twoi panowie z PO to co zrobili przez 8 lat rządzenia kasą?
interpelacji napisali mnóstwo i co? i nic.

# erzz

03.02.2015 11:41

#Zibi napisał(a) 28.01.2015 19:07
Tak zgadzam sie z przedmowcami leczjest jeden problem ciekawe jak miasto poradzi sobie z bledna decyzją ograniczenia wjazdu na mostek samochodom ciezarowym i jednoczesnym brakiem dojazdu tychze samochodów do istniejącego składu budowlanego jarbud na zdziarskiej który ponoc znalazł nabywcę i istnieje od 20 lat legalnie.
puszczą mostkiem w ciągu ul. Chudoby lub drugim w ciągu ul. Wyszkowskiej. I jak te 2 mostki też rozwalą, to będą płakali, że nie ma mostków i zamiast budować nowe chodniki i ulice, muszą remontować te zniszczone. Tak się główkuje w urzędzie na Modlińskiej.

# xyz1

05.02.2015 11:23

Nie puszczą bo na każdym mostku jest ograniczenie.Skład o którym była mowa jest zamknięty już jakiś czas a na budowy jakoś przecież muszą dojechać. Nikt turystycznie nie jeździ ciężarówką.

# obserwator11

03.03.2015 20:20

#inż napisał(a) 31.01.2015 13:02
4,5 mln na 20 metrowy mostek... Tyle kosztuje sonda na Marsa! Może będą złote barierki?
W peni zgadzam się z przedmówcą. Bez złotych barierek to się nie da za tę cenę.

# Stąd

04.05.2015 19:07

Takie piękne były zapowiedzi z remontem mostka na Zdziarskiej o przebudową Zdziarskiej i Katów. No to kiedy? Czekamy, państwo radni i burmistrzowie. Będziemy patrzeć jak spełaniacie obietnice
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA