Wymodlona ulewa w niedzielny wieczór
19 lipca 2015
Po upalnym weekendzie wszyscy mieli nadzieję na solidny deszcz w niedzielne popołudnie. I wreszcie lunęło!
Rewolucja w centrum. Nową zebrą na Centralny
Węższa jezdnia, nowe przejścia dla pieszych, więcej zieleni - tak zmieniła się al. Jana Pawła II między rondem ONZ a Nowogrodzką.
To głównie ludzie starsi. Cierpią też zwierzęta, które nie mają gdzie znaleźć paru kropel wody. Dlatego gdy w niedzielne popołudnie bemowskie niebo zasnuło się chmurami, wszyscy żyli nadzieją, że spadnie deszcz. A najlepiej ulewa, która nawodni roślinność, schłodzi ziemię i oczyści powietrze. Punktualnie o godz. 19.30 lunęło jak z cebra! Grzmoty powodowały drżenie budynków w posadach a błyskawice rozświetlały ulice niczym latarnie. Ten deszcz był niezbędny!
(PB)
.











































