REKLAMA

bck królowa śniegu 2025 1bck królowa śniegu 2025 2bck królowa śniegu 2025 0
Bemowo

drogi »

 

Więcej progów na Wrocławskiej. Mieszkańcy mobilizują drogowców

  8 września 2021

alt='Więcej progów na Wrocławskiej. Mieszkańcy mobilizują drogowców'
Tam, gdzie kursują autobusy, ZDM zakłada tzw. progi wyspowe umożliwiające wygodny przejazd dużym pojazdem, źródło: ZDM

Przed jednym z najbardziej niebezpiecznych przejść dla pieszych na Bemowie zamontowane zostaną spowalniacze.

REKLAMA

moje bielany 003 2moje bielany 003 0

Podczas przeprowadzonego dwa lata temu audytu bezpieczeństwa przejść dla pieszych jedną z najniższych ocen otrzymała zebra na Wrocławskiej, po południowej stronie skrzyżowania z Kaden-Bandrowskiego. Okoliczni mieszkańcy postanowili zmobilizować Zarząd Dróg Miejskich do pilnego zajęcia się sprawą.

- Na przejściu brak jest sygnalizacji świetlnej - czytamy w opisie projektu zgłoszonego przez jedną z mieszkanek do budżetu obywatelskiego. - Bardzo często dochodzi do wyprzedzania i omijania przed, za i na samym przejściu dla pieszych.

Wrocławska: więcej progów

Propozycja montażu dodatkowych progów zwalniających zdobyła w głosowaniu poparcie 761 osób. Drogowcy mają czas na budowę spowalniaczy do końca przyszłego roku, ale praktyka pokazuje, że możemy spodziewać się ich nawet w styczniu. Gdy w 2015 roku mieszkańcy Bemowa zażyczyli sobie progów na Wrocławskiej przy Blatona, ZDM zajął się tematem w pierwszym możliwym terminie.

Wstąp do księgarni

Najgorsze przejścia na Bemowie

Podczas ostatniego audytu dwadzieścia przejść w trzynastu lokalizacjach w dzielnicy otrzymało fatalną ocenę 0/5 lub 1/5 oraz rekomendację pilnego podjęcia działań. Inaczej niż na Woli czy na Białołęce, na Bemowie specjaliści od bezpieczeństwa ruchu drogowego nie wytypowali żadnego ciągu ulic pełnego niebezpiecznych miejsc. Najniższe oceny otrzymały przejścia na skrzyżowaniach Kaliskiego z Archimedesa, Gierdziejewskiego z ulicą Mory, Powstańców Śląskich z Pirenejską i Sterniczą, Maczka z Niedzielskiego "Żywiciela", Wrocławskiej z Kaden-Bandrowskiego oraz obok sądu przy Kocjana i pętli autobusowej Nowe Bemowo.

Fatalnie wypadły także przejścia na Radiowej przy Andyjskiej i leśnej ścieżce obok ruin radiostacji, gdzie po audycie zamontowano progi zwalniające. Na skrzyżowaniach Człuchowskiej z Okoliczną i Połczyńskiej z Lustrzaną projektowane są światła. Ostatnie wskazane przez audytorów niebezpieczne miejsce w dzielnicy to przejście na rogu Połczyńskiej i Sochaczewskiej.

(dg)

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

bck balwanek 2bck balwanek 0

Komentarze (4)

# Leon

08.09.2021 18:32

Patologia progowa. Te progi zmuszaja do zwolnienia do 10km/h.
Produkcja smogu na maksa.

# olo1234

09.09.2021 08:46

To nie lepiej już postawić fotoradar? Szkoda zawieszenia na te spowalniacze.

# kierowca bombowca

10.09.2021 15:29

Tam jest dużo miejsca - więc można zrobić ronda.
Na małym rondzie każdy zwolni , służbowym SUVem też.
Szkoda że zabrakło informacji ile tam było wypadków przez ostatnie np. 5 lat ? Ilu zabitych , ilu rannych , ilu poszkodowanych trwałą niepełnosprawnością ?
Bo może inicjatywa mieszkańców ma na celu zniechęcenie kierowców do jeżdżenia tą ulicą.

REKLAMA

bck noc kultury 2bck noc kultury 0

# Kris

15.09.2021 14:45

to nie mieszkańcy tylko aktywiści, którzy tu nie mieszkają!
więcej na forum

REKLAMA

bck hip hop 1bck hip hop 2bck hip hop 0

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

REKLAMA

cmp 09-2025 2cmp 09-2025 0

REKLAMA

moje bielany 004 3moje bielany 004 0

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 1refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 3smaki zycia 2024-09-03 0

REKLAMA

san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 1san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 2san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 0

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni