REKLAMA

REKLAMA

Wawer

komunikacja

 

Wawer nie stara się o Veturilo, ale będą ścieżki

  26 września 2012

Wawer nie stara się o Veturilo, ale będą ścieżki
Od początku sierpnia działa 55 punktów wypożyczalni, w których dostępnych jest ponad tysiąc pojazdów

W sierpniu ruszyła w Warszawie sieć wypożyczalni Veturilo - Warszawski Rower Publiczny. W Śródmieściu, na Bielanach i Ursynowie. Od kwietnia działa Bemowo Bike. A Wawer? - Nasza dzielnica to bardzo atrakcyjny teren dla wycieczek. Tak pieszych, jak i rowerowych - zwraca uwagę radny Paweł Kaszuba.

REKLAMA

W marcu przyszłego roku planowane jest otwarcie sieci wypożyczalni w kolejnych dzielnicach. Na pewno na obu Pragach i Ochocie. - Będziemy sukcesywnie montować rowery w kolejnych miejscach - obiecuje Łukasz Puchalski z Zarządu Transportu Miejskiego, nadzorujący sieć Veturilo. Nic w tej chwili nie wiadomo jednak, by sieć miała trafić do Wawra. Jeżeli trafi to zapewne w okolice stacji kolejowych.

- Wystąpiłem do zarządu dzielnicy, aby zwrócił się do pani prezydent o włączenie Wawra do systemu Veturilo. Najlepsze lokalizacje to moim zdaniem Anin, Międzylesie, Radość i Falenica.

- Na razie nie występujemy z wnioskiem o objęcie Wawra systemem Veturilo. Trzeba przyjrzeć się, jak to wszystko działa, jak wielkie są straty spowodowane kradzieżami rowerów - mówi Ireneusz Hermański z urzędu dzielnicy.
Dzielnica Wawer jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla wycieczek pieszych i rowerowych. W tym roku na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego postawione zostaną nowe znaki dla rowerzystów oraz pojawi się informacja o szlakach turystycznych dla mieszkańców i turystów chcących skorzystać z walorów przyrodniczych naszych terenów - mówi radny Kaszuba.

- Na razie z takim wnioskiem nie występujemy. Trzeba przyjrzeć się, jak to wszystko działa. Jak wielkie są straty spowodowane kradzieżami rowerów. System jest obecnie w fazie testów. Natomiast na pewno przymierzymy się do modernizacji ścieżek rowerowych - deklaruje Ireneusz Hermański z biura prasowego urzędu dzielnicy. - Planujemy modernizację sześciu starych i budowę czterech ścieżek rowerowych. Mają to być ścieżki unowocześnione, wyposażone w wiaty, tablice i znaki informacyjne. Sprawa powinna nabrać realnych kształtów w ciągu najbliższego miesiąca - dodaje.

Cztery nowe szlaki

- Jeszcze w tym roku powstaną ścieżki: żółta, czerwona, zielona i niebieska. Żółta ma charakter rodzinny i długość tylko 4,5 km. Ma ciągnąć się od Marysina Wawerskiego, przez Las Sobieskiego, ulicę Czecha do Falenicy. Kończyć się będzie na parkingu leśnym przy Kościuszkowców. Szlak czerwony wystartuje z tego właśnie miejsca, pobiegnie m.in. przez Jana Pawła II po granicy jezdni, a następnie wróci do Wawra ul. Tramwajową, Mchów i skończy się w alei Dzieci Polskich - będzie liczyć 8 km. Podobnej długości ma być szlak zielony, który poprowadzi Traktem Napoleońskim do Wilgi, Cygańską do Przełęczy. Dotrze do Bartoszyckiej. I wreszcie najtrudniejszy, prowadzący częściowo po terenie podmokłym i liczący 22 km, szlak niebieski. Rozpocznie się na Krawieckiej, potem będzie prowadził Wierzchowskiego przez Wydmy do Zorzy, w prawo na Mchów, przetnie aleję Dzieci Polskich i pobiegnie pod jezioro Torfy. Okrąży Aleksandrów i zakończy się przy stacji Falenica - informuje kierownik biura sportu i rekreacji urzędu dzielnicy Radosław Ziółkowski.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Jak działa Veturilo?

Od początku sierpnia działa 55 punktów wypożyczalni, w których dostępnych jest ponad tysiąc rowerów. Aby zarejestrować się w systemie, należy wejść na stronę www.veturilo.waw.pl i uiścić opłatę rejestracyjną w wysokości 10 zł. Następnie na nasz telefon przyjdzie kod PIN, którym się logujemy. Dostaniemy wtedy kolejny kod i można już udać się do miejsca, gdzie stoją jednoślady. Sieć Veturilo (oznacza transport i trenowanie) powiązana jest z systemem wypożyczalni na Bemowie. Wypożyczenie roweru na 20 minut jest bezpłatne. Pierwsza godzina kosztuje 1 zł, druga już 3, trzecia 5, a następne 7 zł. Rower można wypożyczyć maksymalnie na 12 godzin. W przypadku przekroczenia czasu trzeba się liczyć z karą 200 zł.

mac

 

Komentarze (3)

# nieststy mieszkam w Wawrze

03.04.2013 21:38

No bo i po co - tutaj cieszmy się średniowieczem... szambo, brak chodników. Cywilizacja niech nas dalej omija szerokim łukiem. Z resztą natężenie szambowozów stwarza istotne zagrożenie dla rowerzystów więc urzędasy dla dobra nas wszystkich uchronią nas od tego systemu, który cieszy się ogroną popularnością w innych dzielnicach... ale tam pewnie sami głupi ludzie mieszkają.

# Nowy Wawrzanin

12.03.2014 11:36

Kolejny rok i znów samorządowcy nic w tym kierunku nie zrobili. Plus jest taki, że wiemy już na kogo nie głosować ;)

# warf

16.03.2014 00:53

Przepraszam, ale co jest złego w szambie? Poza zapachem raz na miesiąc ma tę zaletę, że płaci się tyle, ile się zużywa.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA