REKLAMA

Puls Warszawy

bezpieczeństwo

 

Pies zaatakował rowerzystkę

  7 czerwca 2023

Pies zaatakował rowerzystkę
źródło: Straż Miejska

"Spokojnie, on nie gryzie!", "Proszę się nie bać! Mój pies nawet muchy by nie skrzywdził" - ile razy słyszymy te lub podobne zapewnienia od właścicieli czworonogów, które podbiegają do nas lub naszych dzieci? O tym, że nie zawsze tak jest, boleśnie przekonała się pewna rowerzystka.

REKLAMA

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło na bulwarach wiślanych. Nieupilnowany przez właścicielkę owczarek niemiecki boleśnie ugryzł przejeżdżającą rowerzystkę.

Pies niespodziewanie zaatakował

- Poszkodowana jechała rowerem po nadwiślańskiej promenadzie. Władze Warszawy nie przesiądą się na rowery Władze Warszawy nie przesiądą się na rowery
Czy można sobie wyobrazić warszawskich decydentów, którzy rezygnują z wygodnych limuzyn i przesiadają się na rowery, aby załatwić sprawy służbowe? Zapewne nie. Jednak ich argumentacja, że nie mogą tego zrobić, bo korzystanie z rowerów "podnosi ryzyko utraty zdrowia lub życia" może dziwić, gdyż do tej pory publicznie zachęcali warszawiaków do porzucenia czterech kółek i przesiadki na jednoślady.
Kiedy mijała spacerującą z psem kobietę, zwierzę spłoszyło się, zerwało ze smyczy i wbiło zęby w łydkę rowerzystki - relacjonują zdarzenie strażnicy miejscy, którzy natychmiast udzielili poszkodowanej pomocy przedmedycznej i zapewnili bezpieczeństwo przed psem.

- Ze względu na głębokość rany, na miejsce zostało wezwane pogotowie, a z uwagi na charakter zdarzenia również policja - informują strażnicy, którzy zadbali również o to, aby właścicielka zwierzęcia nie oddaliła się do czasu przybycia policjantów. Poddenerwowanemu psu podano dla uspokojenia miskę wody.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

"Spokojnie, on nie gryzie" - między bajki

Strażnicy przypominają właścicielom psów, że biegnąca wzdłuż części bulwarów promenada jest wspólnym ciągiem komunikacyjnym dla pieszych i rowerzystów. Osoba wyprowadzająca psa ma obowiązek sprawowania nad nim pełnej kontroli. Jeśli smycz nie jest środkiem wystarczającym do jej zapewnienia, rekomendowane jest też użycie kagańca. - Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że nawet najłagodniejsze zwierzę, kiedy poczuje się zagrożone, może skorzystać ze środków obrony, w jakie wyposażyła je natura. Odpowiedzialność cywilną i karną ponosi w takiej sytuacji opiekun zwierzęcia - informuje straż miejska. Tak więc zapewnienia właścicieli czworonogów "spokojnie, on nie gryzie" należy traktować z dużą rezerwą i zawsze trzeba mieć ograniczone zaufanie do obcych zwierząt oraz starać się zachować bezpieczny dystans, gdy pies - nawet na smyczy - mija nas na chodniku.

(jr)

.
 

Komentarze (6)

# pZz

08.06.2023 16:54

Milosnicy zwierzat z kundlem na 40 m2.

# Wredny Kocur

09.06.2023 11:03

Czyli piesi i rowerzyści mają być czujni i zachowywać ostrożność i omijać łukiem, bo ktoś z kundlem idzie. Czy tu jest coś krw nie tak?

# Ave

11.06.2023 13:00

#Wredny Kocur napisał(a) 09.06.2023 11:03
Czyli piesi i rowerzyści mają być czujni i zachowywać ostrożność i omijać łukiem, bo ktoś z kundlem idzie. Czy tu jest coś krw nie tak?
Niestety jest coś tu nie tak. Generalnie właściciele psów uważają się za święte krowy. Podobnie jak w przypadku wchodzenia z psem , który roznosi bakterie ,się apteki czy centrów handlowych,czego nie raz byłem świadkiem.

REKLAMA

# Chris

15.06.2023 10:52

To co ci psiarze wyprawiają to jest dramat. Dlaczego nie ma odpowiednich kar ?. Jakby ktoś musiał zapłacić odpowiedni mandat i odszkodowanie to może kilka razy by się zastanowił co robi.

# EvilD

19.06.2023 18:41

Problem poważny, ale niestety i miasto i straż problemu nie widzą. I tak od lat - jeżdżąc na rowerze musisz sam ocenić czy pies jest groźny, czy nie, czy będzie cię gonił czy nie no i czy przypadkiem nie wjedziesz w psie góvvno po zmroku.

 Erneścio

25.07.2023 16:23

Ale mi temat, ja rozumiem, gdyby rowerzystka zaatakowała i np. pogryzła psa to ... byłby hit, tymczasem wszystko w normie. Wściekły pies trzymany w niewoli całe życie na podłodze w przedpokoju wyszedł siusiu na kilka minut i mu odrypało. Dziwicie się zwierzęciu?

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA