REKLAMA

Puls Warszawy

Artykuł sponsorowany

 

Samochód bez tajemnic, czyli gdzie najlepiej sprawdzić VIN

  7 czerwca 2023

Samochód bez tajemnic, czyli gdzie najlepiej sprawdzić VIN
źródło: Facebook/carVertical

Przed zakupem używanego samochodu najpierw powinno się zweryfikować numer VIN upatrzonych czterech kółek. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych rozczarowań związanych z wizytami w warsztatach, zwiększy bezpieczeństwo na drodze, a także pozwoli ci wynegocjować lepszą cenę.

REKLAMA

VIN to litery i cyfry służące do identyfikacji pojazdu (to taki samochodowy pesel). Zazwyczaj jest wytłoczony przez producenta na nadwoziu lub montowany w postaci tabliczki znamionowej. Znajduje się również w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, ale wówczas należy też sprawdzić jego zgodność z wytłoczeniem na nadwoziu, żeby nie paść ofiarą oszustwa.

Co powie VIN o aucie?

Sprawdzenie numeru VIN powinno być istotne dla każdego, kto decyduje się na zakup samochodu z tzw. drugiej ręki. Niezależnie od tego, czy kupujemy auto sprowadzane "przez zaufanego" sprzedawcę z zagranicy czy kupujemy go na krajowym rynku. Niezależnie też od tego, czy kupujemy je od sąsiada czy też we wzbudzającym nasze zaufanie komisie. Należy pamiętać, że nawet świetnie wyglądające auto, może kryć pod maską i nadwoziem wiele przykrych "niespodzianek", których z pewnością chcielibyśmy uniknąć. Dlatego należy sprawdzić VIN na carVertical

Kup bilet

Samochód bez tajemnic

Wpisując w wyszukiwarkę 17-znakowy, unikalny numer VIN pojazdu szybko otrzymasz szczegółowy raport a dzięki niemu uzyskasz informacje o poprzednich właścicielach, drobnych kolizjach a nawet poważnych wypadkach, kradzieżach i rejestrach przebiegu. Dodatkowo dowiesz się, jak pojazd wyglądał w przeszłości, zdobywając jego zdjęcia. Poznasz też jego dokumentację dotyczącą konserwacji i historii serwisowej. Samo w sobie, to już jest bardzo cenna baza informacji, które mogą okazać się istotne przed zakupem pożądanego samochodu.

Jakie korzyści ze sprawdzenia VIN?

Sprawdź VIN na https://www.carvertical.com/pl i wybierz pojazd o znanej historii i zachowaj bezpieczeństwo na drodze. Ukryte przez sprzedawcę informacje o wypadkach samochodowych, nadmuchane poduszki powietrzne i problemy z zawieszeniem mogą spowodować groźne dla życia konsekwencje. Sprawdzając historię pojazdu unikniesz też nerwowych sytuacji związanych z pozostawianiem auta na długie dni w warsztacie i co się z tym wiąże unikniesz też ogromnych wydatków z tym związanych. Dzięki znajomości historii auta, będąc w pełni świadomym ukrytych jego wad, zyskasz też większe możliwości negocjacji ceny tuż przed jego zakupem.
(jr)

 

Komentarze (1)

# Erneścio

24.07.2023 16:43

Ale Wy jesteście naiwni! Sposób na kręcenie liczników został opatentowany przez stoliczniaków dwa dni po fakcie wprowadzenia obowiązkowego rejestru przez SKP owego faktu.
Robi się to tak, że licznik cofa się przed wjazdem na przegląd. Cały roku hulamy, robimy 50.000km, jedziemy na przegląd ale z cofniętym już zegarem do 9000km. Kolejny rok robimy to samo, jeździmy 50.000km, przed wjazdem na przegląd cofamy do 18000km i autko jak nowe, ma nahulane 100.000 ale zalegalizowane 18.000.
Można?
Pewnie, że można, to Polska przecie. Wszystkie fora motoryzacyjne po cichaczu o tym kwiczą a handlowcom to nawet na rękę, mają UDOKUMENTOWANE przebiegi wprost z SKP więc teraz sprzedać taryfowego Mesiedesssia z przebiegiem 1.250.000 a na liczniku 69500 to niet problem :)
I co Wy na to urzędasy?
Po co komu VIN...
Co WY chcecie sprawdzać... co?
Błazenadę, którą handlowe cwaniakowo nadal rzeźbi?
Teraz każdy OBCYKANY o przebieg dba tuż przed przeglądem ...
i nie mówcie, że tak nie jest...
więcej na forum

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA