REKLAMA

Bielany

drogi »

 

Ulica Schroegera ma wszystko, oprócz szczęścia

  24 listopada 2014

alt='Ulica Schroegera ma wszystko, oprócz szczęścia'
Krzywy asfalt, paskudne latarnie i pobazgrane budy. Tak wygląda ulica, która mogła być wizytówką Bielan.

Zabytkową uliczkę Schroegera w osiedlu Zdobycz Robotnicza omijają kolejne inwestycje. A tak niewiele potrzeba, by była wizytówką dzielnicy.

REKLAMA

W otwartej niedawno przebudowanej al. Reymonta są równiutkie chodniki i drogi rowerowe, na pobliskiej Płatniczej - bruk i latarnie gazowe, przenoszące nas w urokliwe lata przedwojenne. A pośrodku straszy kilometrowa uliczka, nosząca imię niemieckiego architekta tworzącego w Warszawie: krzywe chodniki pozastawiane samochodami, pobazgrane budy kiosków, paskudne betonowe latarnie, krzywy asfalt.

A przecież to ulica zabytkowa, wytyczona podczas budowy osiedla Zdobycz Robotnicza w latach 20. ubiegłego wieku. Aż 16 stojących przy niej budynków to obiekty wpisane do rejestru zabytków. Większość to modernistyczne domy, projektowane w latach 30. przez znanych w Warszawie architektów Borysa Zinserlinga i Stanisława Marzyńskiego. Aż 16 stojących przy Schroegera budynków to obiekty wpisane do rejestru zabytków. Większość to modernistyczne domy, projektowane w latach 30. przez znanych w Warszawie architektów Borysa Zinserlinga i Stanisława Marzyńskiego. Oprócz tego jeden okaz socrealizmu i jeden dom w stylu neoklasycystycznym oraz biblioteka medyczna. Okolica świetnie położona - z dobrą komunikacją, z dojazdem autobusem i w zasięgu spaceru od stacji metra. Cisza i spokój. Ulica Schroegera ma wszystko, czego potrzebuje kandydatka na reprezentacyjną ulicę dzielnicy, poza szczęściem do inwestycji.

W ramach rozbudowy al. Reymonta fragment ulicy dostał nowiutki asfalt, ale na tym obecne działania się skończyły. Szczęścia zabrakło także w budżecie partycypacyjnym, w którym głosowano nad konkursem na projekt rewaloryzacji ulicy. Przy fatalnej frekwencji za rozpoczęciem prac na Schroegera zagłosowało 369 osób i... zabrakło aż 508 głosów. W budżecie partycypacyjnym na rok 2016 do podziału w całej Warszawie będzie 50 mln zł, Bielany dostaną prawdopodobnie ok. 3 mln zł. Czy wśród projektów będzie rewitalizacja ul. Schroegera?

DG

 

REKLAMA

Komentarze (6)

# rurek

24.11.2014 09:10

Może lepiej niech nic nie robią bo znikną kolejne miejsca do parkingowania. Za co się Dzielnica nie weźmie tam pojawiają się zakazy parkowania. Dajmy żyć ludziom

# burek

24.11.2014 21:03

No wlasnie, kiedy wreszcie na Schroegera pojawi sie wiecej miejsc parkingowych? Na co te pseudo-trawniki ? Dla psow? Wyznaczyc tam miejsca. I na co takie szerokie chodniki, kiedy widac ze zaparkowany na nich samochod nie przeszkadza nikomu i piesi jakos pod sciana sa w stanie przejsc. Kiedy pod placem Konf. powstanie wreszcie parking podziemny ? Kiedy ulica Schregera zostanie poszerzona do 4 pasow ruchu? To bogata dzielnica, kazdy ma tu co najmniej 2 samochody i chce dojechac i wygodnie zaparkowac. Dajmy zyc tez samochodom. Jak Niemiec bedzie jechal to zobaczy jak u nas bogato.

# kolarz

25.11.2014 11:09

Nie, po co. Lepiej ścieżki rowerowe z każdej strony. A ulicę zmienić w deptak. Burżuje wstrętne tylko by samochodami jeździły. Po co samochód jak jest metro? Wywalić ich.

REKLAMA

# Cisza

27.11.2014 08:16

Niektórzy najchętniej do mieszkania by samochodem wjechali, a każdą możliwą przestrzeń zamienili w parkingi. Tych ulic nie projektowano z myślą o tak wielkiej liczbie samochodów, więc może rozwiązaniem jest zrobienie w okolicy jednego większego parkingu zamiast zastawianie samochodami każdego skrawka powierzchni.
Jeśli chodzi o budżet partycypacyjny, to trochę wstyd, że za jego pomocą trzeba się starać o nadrobienie zaległości powstałych przez zaniedbania władz. Ul. Schroegera i jej stanem powinien zająć się samorząd, a rewitalizacja dokonana z budżetu, ale dzielnicy.

# Przysłona

27.11.2014 15:10

No nie namęczył się autor, a raczej fotograf trzech fotek. Stanął na rogu Schroegera i Skalbmierskiej i pstryknął byle jakie ujęcia. A trzeba było się przejść do Podczaszyńskiego i udokumentować metr p metrze całość. Rzetelności i profesjonalizmu życzę.

# vibverma

20.02.2015 14:08

zastanawiam się do kogo trzeba się zwrócić by ktoś coś w końcu zrobił z kierowcami świadomie łamiącymi zakaz ruchu z Oczapowskiego w Schroegera ??!!
odkąd Oczapowskiego jest ulicą "ślepą" i stoi tu chyba 5 znaków które o tym informują to i tak kierowcy nagminnie z Oczapowskiego jadą pod prąd w lewo w Schroegera albo wręcz na bezczela skręcają w nowy odcinek Reymonta po wysepkach, po chodniku przez przejście dla pieszych i przez ścieżkę rowerową ? nie wspomnę nawet o tych co zjeżdżają z Reymonta w prawo w Schroegera skracają sobie drogę przez wysepkę w Oczapowskiego bo im się nie chce objechać bloku jadąc np. na stację Orlen - taksówkarze jak zwykle wiodą prym w takich zagrywkach..
... i nawet policja która raz na jakiś czas tu stoi i wlepia mandaty (średnio w weekendową sobotę 20 kierowcom) nie jest w stanie powstrzymać tego procederu..
może ktoś postawi tam jakieś słupki by nie wjeżdżali na chodnik i dalej przejście dla pieszych i nie skręcali pod prąd w Schroegera? obserwuje do od listopada i średnio na 20 kierowców którzy wjeżdżają w ten fragment Oczapowskiego tylko 4-5 się wycofuje i zawraca a reszta "udając wariata" łamie nagminnie przepisy..
może ktoś, kto zaplanował że Oczapowskiego ma być ślepa jadąc od Kasprowicza podjedzie tutaj, popatrzy przez 4-5 godzin i zobaczy jak to wygląda ?
miałem nadzieję że po otwarciu noweg odcinka Reymonta ruch troche się odsunie spod naszego bloku... ale jednak zdecydowana większość kierowców ma to w głębokim poważaniu i skoro tak był przez 30 lat to żaden zakaz wjazdu czy znak D-4 im tego nie zabroni..

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA