REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

kronika policyjna

 

Szybka akcja policji. Odzyskali toyotę skradzioną z Białołęki

  21 marca 2023

Szybka akcja policji. Odzyskali toyotę skradzioną z Białołęki
źródło: KSP

Niecałą dobę potrzebowali policjanci z grupy Skorpion działającej w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VI, by odzyskać auto skradzione z terenu Białołęki. Już po kilkunastu godzinach od zdarzenia, dzięki współpracy z kryminalnymi z komisariatu na Tarchominie posiadali informację o prawdopodobnym miejscu przechowywania skradzionej toyoty. Następnie zatrzymali 29-letniego pasera.

REKLAMA

Jak wynikało z zawiadomienia złożonego przez właściciela, toyotę wartą 160 tysięcy złotych skradziono w środę 15 marca, kilka minut po 4.00 rano.

Kradzież auta na Białołęce

Toyota była zaparkowana na poboczu drogi, w miejscu monitorowanym. Porzucony wrak między drzewami. "To musiała być ogromna prędkość" Wrak między drzewami. "Z ogromną prędkością wypadł z drogi"
Nieopodal oczyszczalni Czajka na rozwidleniu ulicy Jeżowskiego auto najpewniej wypadło z trasy i zostało porzucone. Z jaką prędkością jechało, że kierowcy udało się przeskoczyć nad rowem?
Sprawcy przełamali fabryczne zabezpieczenia, w jakie wyposażone był pojazd. Analizą szczegółowych okoliczności tej kradzieży zajęli się kryminalni z Tarchomina oraz policjanci z praskiej grupy Skorpion, wyspecjalizowani w zwalczaniu przestępczości samochodowej. Dzięki tej współpracy już po kilkunastu godzinach kryminalni znali adres posesji, na której miała być przechowywana toyota.

Działania na terenie powiatu wołomińskiego prowadzili już operacyjni z grupy Skorpion. Gdy zjawili się na miejscu, zweryfikowali dotychczasowe ustalenia. Skontrolowali znajdujące się tam pomieszczenie gospodarcze i znaleźli w nim częściowo zdemontowaną toyotę.

Zapraszamy na zakupy

Policja odzyskała samochód

"Mimo, iż sprawcy celowo zatarli numery identyfikacyjne pojazdu, operacyjni potwierdzili, że jest to toyota skradziona z Białołęki" - relacjonuje warszawska policja.

Wewnątrz pojazdu policjanci zabezpieczyli urządzenie służące do kradzieży aut: tłumik fal lokalizatora GPS. Następnie operacyjni zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który ukrywał się na posesji, a odzyskany pojazd trafił na parking depozytowy. Policjanci przewieźli zatrzymanego do komisariatu w Tłuszczu, a po wykonaniu niezbędnych czynności osadzili go w policyjnej izbie zatrzymań w wołomińskiej komendzie. Miejscowi funkcjonariusze przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzut paserstwa w recydywie. Prokurator nadzorujący to postępowanie zastosował wobec mężczyzny dozór policji. Podejrzanemu grozi siedem i pół roku więzienia.

(jok)

.
 

Komentarze (1)

# obywatel

24.03.2023 14:58

hmmmmm, odzyskali wrak auta a nie auto...., gratulacje za złapanie opryszka, ale nie chciałbym odzyskać auta w takim stanie, nie wiem jak to Janusz poskłada :) niestety na Białołęce kradną chr, rav4 itp jakby swoje brali, za małe kary chyba i nie odstrasza to amatorów cudzej własności
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA