REKLAMA

Białołęka

inwestycje »

 

Pechowy wiadukt wraca na Marywilską. Kluczowy etap zakończony

  17 marca 2023

alt='Pechowy wiadukt wraca na Marywilską. Kluczowy etap zakończony'
źródło: ZDM

Drogowcy zakończyli betonowanie głównej płyty wiaduktu na Marywilskiej, który rośnie nad zagłębieniem terenu zajmowanym dawniej przez bocznicę kolejową. To kluczowy etap odbudowy obiektu.

REKLAMA

"Obecnie, zgodnie z technologią, czekamy na związanie się betonu. Termin, w którym to następuje, bywa zróżnicowany i zależny od pogody, ale potrwa to przynajmniej kilkanaście dni. Nie będziemy jednak tracić czasu. Porzucony wrak między drzewami. "To musiała być ogromna prędkość" Wrak między drzewami. "Z ogromną prędkością wypadł z drogi"
Nieopodal oczyszczalni Czajka na rozwidleniu ulicy Jeżowskiego auto najpewniej wypadło z trasy i zostało porzucone. Z jaką prędkością jechało, że kierowcy udało się przeskoczyć nad rowem?
W trakcie zastygania wykonywane będą prace ziemne, w celu jak najszybszego puszczenia ruchu po obiekcie" - donosi Zarząd Dróg Miejskich.

Odbudowują wiadukt Marywilskiej

Remont wiaduktu na ruchliwej Marywilskiej rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku. Konstrukcja znajdująca się nad pustym miejscem po rozebranej bocznicy kolejowej była przewidziana w całości do rozbiórki i odbudowy. W październiku doszło do katastrofy budowlanej, którą drogowcy eufemistycznie nazywają "niekontrolowanym przemieszczeniem się podpory". Zdaniem wykonawcy uruchomienie ruchu wahadłowego będzie możliwe wiosną, a całkowitej przejezdności w obu kierunkach możemy spodziewać się w czerwcu.

"Konstrukcja jest już niemal przygotowana w celu udostępnienia jej dla pojazdów, jednak ze względu na proces technologiczny, czekamy na związanie się betonu, który osiągnie swoje właściwości w zależności od warunków atmosferycznych" - podaje ZDM.

Zapraszamy na zakupy

Wiadukt nad... niczym

Wcześniej należało wyburzyć stary obiekt, usunąć kolizje z kablami i rurami przebiegającymi w jego śladzie, wykonać pale fundamentowe oraz wymienić grunt pod posadowienie fundamentów ścian oporowych. Równie ważne było wykonanie izolacji przeciwwodnych, zbrojeń oraz betonowania murów oporowych na dojazdach do obiektu. Ujemne temperatury panujące w lutym nie pomagały inwestycji, jednak pomimo warunków pogodowych udało się zakończyć betonowanie podpór wiaduktu w terminie.

"Kolejnym, niemal końcowym etapem, będzie montaż wyposażenia obiektu: krawężniki, rury osłonowe na urządzenia obce, deski gzymsowe, kapy chodnikowe, bariery i balustrady, elementy odwodnienia i inne niezbędne elementy. Na sam koniec wykonana zostanie nawierzchnia jezdni na wiadukcie oraz drogach dojazdowych. Dokładny termin wykonania tych prac możliwy będzie po wykonaniu prób jakości betonu. Przyrosty parametrów jakościowych betonu są związane bezpośrednio z panującymi warunkami atmosferycznymi, niestety niskie temperatury nie przyspieszają tego procesu. Na zakończenie przebudowy zostanie wykonane próbne obciążenie wiaduktu" - zapowiada ZDM.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Mazi

03.04.2023 08:06

Pan Trzaskowski gdy przybył w grudniu na budowę wiaduktu zapewniał, że wykonawca odda jedną nitkę (dla utworzenia ruchu wahadłowego) do końca marca. To było już kolejne z wielu kłamstw osób urzędujących w ratuszu. Mimo, że nie było zimy (luty najcieplejszy w historii pomiarów, łagodny marzec) wiadukt nie jest gotowy. Co więcej, nikt nie liczy się z mieszkańcami bo po co- foty, obietnice już zrobione w grudniu. Jest już kwiecień, a o dacie otwarcia nie słychać. Tymczasem mieszkańcy z dziećmi, seniorami nie mogą skutecznie przedostać się do szkół, przychodni, reszta mieszkańców grzęźnie w porannych korkach, a Pan Trzaskowski ma nas (nie wypada napisać).
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024