REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

interwencja

 

Średniowieczne warunki na Zbyszka z Bogdańca. Mieszkańcy czekają na renesans

  12 stycznia 2022

Średniowieczne warunki na Zbyszka z Bogdańca. Mieszkańcy czekają na renesans
Fot. AK

Ulica nosząca imię bohatera "Krzyżaków" Henryka Sienkiewicza to w praktyce błotnista droga, która została ostatnio jeszcze przeorana przez pojazdy budowlane. Do podstawówki przy Juranda po Spychowa dzieci docierają ubłocone do kolan.

REKLAMA

Równoległa do Białołęckiej ulica Zbyszka z Bogdańca to jedno z niezliczonych miejsc na Białołęce, gdzie samorząd nie nadąża z rozwojem infrastruktury za prywatnymi inwestycjami. W okolicy trwa właśnie kolejna budowa a droga prowadząca do najbliższej szkoły podstawowej została zniszczona przez ciężkie pojazdy.

Prowizorka na Zbyszka z Bogdańca

Gdy temperatura spada mocno poniżej zera, błoto na Zbyszka z Bogdańca zamarza i droga staje się tymczasowo znośna. Jednak kiedy zima odpuszcza, ulica znów zaczyna przypominać średniowieczne dukty z czasów opisywanych przez Sienkiewicza.

- Deweloper, który prowadził prace budowlane w tym rejonie, jeszcze przed świętami poprawił stan nawierzchni w takim zakresie, na jaki pozwalały warunki pogodowe: usunął koleiny i "doziarnił" nawierzchnię drogi - mówi Marzena Gawkowska, rzeczniczka białołęckiego ratusza. - Jednocześnie poinformował nas, że prace na budowie wznowi najprawdopodobniej w lutym, ale uzależnia to od pogody. Zobowiązaliśmy inwestora do utrzymywania nawierzchni drogi w takim stanie, by bezpiecznie mogły się nią poruszać samochody oraz piesi.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Deweloperzy zbudują chodniki

Jak przypomina urząd dzielnicy, w rejonie Zbyszka z Bogdańca inwestycje prowadzą dwie firmy deweloperskie. Na mocy umów z białołęckim ratuszem zbudują na swój koszt 150-metrowy odcinek chodnika i utwardzą drogę na fragmencie równoległym do Białołęckiej. Podobne prace będą prowadzone na 165-metrowym fragmencie prostopadłym do Juranda ze Spychowa. Z kolei na 180-metrowym odcinku drogi łączącej Zbyszka z Bogdańca z Echami Leśnymi prywatny inwestor zbuduje asfaltową jezdnię oraz chodnik.

(db)

 

Komentarze (4)

# nnn

12.01.2022 15:42

Nazwa ulicy zobowiązuje. Zbyszko też po asfalcie nie chodził. I cieszcie się, że konserwator nie uznał błota za zabytkowe.

# w06

13.01.2022 11:13

Łaskę zrobią że naprawią to dokładnie zniszczli SAMI i to z nawiązką !!! A cżęść asfaltowa ulic Wielkiego Dębu, od Wielkiego dębu aż do Juranda ze Spychowa i Echa leśne, to co.???/ My mieszkańcy osobówkami ??? Zrobili to samochody CIĘŻAROWE nawet 40 tonowe a nie mieszkańcy rozjechali !!!!! KTO zrobi rozjechane ulice w całym prostokącie : Juranda, Echa Leśne, Wielkiego dębu, Zbyszka z Bogdańca???? Mieszkańcy pisali, informowali Gminę od co najmniej 2 lat. i co??? Grali i grają w trzy małpki: Nie widać, nie słychać i NIC NIE ROBIĆ !!! Gdzie jest i jak nadzoruje to Kierownictwo Gminy ? Też.......??????????????????????

# abc

19.01.2022 01:31

A czy jak Pani albo sąsiedzi budowali domy to materiały budowlane taczką wozili?? a może z nieba spadły?

REKLAMA

# Danusia

29.01.2022 13:53

#abc budowa ma się odbywać w taki sposób by droga była zawsze w takim stanie, by każdy mógł przejechać/przejść nią, bez Jakichkolwiek problemów. Z moich informacji pracujący ludzie na budowie tylko obserwowali i śmiali się z osób, które ugrzęzły w błocie, nawet z dzieci. Osobiście wstrzymałabym budowę, dopóki droga nie będzie w stanie możliwym do przejechania. Droga na plac budowy powinna być na samym początku utwardzona, właśnie dlatego, żeby nie dochodziło do takich sytuacji. Poczytaj trochę na ten temat. Nie wylatuj z taczkami, można budować kulturalnie.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA