REKLAMA

refleks chlodnictwo praca 1 1refleks chlodnictwo praca 1 2refleks chlodnictwo praca 1 0
Targówek

kronika policyjna »

 

Brutalny atak na Ukraińców w warszawskim sklepie

  14 listopada 2025

alt='Brutalny atak na Ukraińców w warszawskim sklepie'
źródło: KRP VI

Dwóch mężczyzn zaatakowało pracowników i klienta sklepu przy ul. Wyszogrodzkiej na Bródnie, grożąc im i znieważając ze względu na narodowość. Policja zatrzymała napastników niedługo po zdarzeniu. Grozi im do 15 lat więzienia.

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

W sklepie przy ul. Wyszogrodzkiej doszło do brutalnego ataku na obywateli Ukrainy. Dwaj agresywni mężczyźni, wyposażeni w przedmiot przypominający broń oraz kastet, grozili pracownikom i klientowi, znieważali ich ze względu na narodowość i nawoływali do nienawiści.

Groźby i agresja wobec pracowników

Zgłoszenie trafiło do policjantów z Bródna około godziny 19:30. Na miejscu zastali trzech poszkodowanych - dwóch pracowników sklepu i ich znajomego. Z relacji wynikało, że napastnicy po zakupie alkoholu zaczęli ich wyzywać. Jeden z agresorów pokazał obsłudze przedmiot przypominający broń, a następnie zaatakował klienta. Drugi został wypchnięty ze sklepu, lecz wrócił z kastetem i groził pracownikom śmiercią. Zabrał z półki kilka produktów i uciekł.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Policyjna akcja i szybkie zatrzymanie

Na miejsce skierowano kryminalnych, funkcjonariuszy prewencji oraz policjantów z innych jednostek Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Mundurowi wykorzystali nagrania monitoringu i dokładny opis sprawców. W działaniach uczestniczył także przewodnik z psem tropiącym i technik kryminalistyki.

Niedługo później policjanci zatrzymali obu mężczyzn w jednym z mieszkań przy tej samej ulicy. Przy 34-latku zabezpieczono przedmiot przypominający broń, a przy jego 42-letnim koledze - kastet. Obaj byli pijani. W mieszkaniu zatrzymano także 28-latka z narkotykami.

W toku postępowania ustalono, że zatrzymani byli wcześniej karani. Prokurator z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Północ przedstawił im zarzuty m.in. znieważenia i kierowania gróźb na tle narodowościowym, nawoływania do nienawiści oraz dokonania rozboju. Grozi im nawet 15 lat więzienia.

red

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

refleks chlodnictwo praca 2 2refleks chlodnictwo praca 2 0

Komentarze (1)

# dm13

16.11.2025 07:38

takie chojraki, to niech do Czeczenów zaczną się rzucać, ale na to są za miętcy
więcej na forum

REKLAMA

bck koncert retro 31 maja 1bck koncert retro 31 maja 2bck koncert retro 31 maja 0

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

REKLAMA

san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 2san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 0

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni