REKLAMA

Białołęka

komunikacja »

 

Parking P+R w Płudach? ZTM: niczego nie obiecywaliśmy

  3 października 2013

alt='Parking P+R w Płudach? ZTM: niczego nie obiecywaliśmy'

Może w 2015 r. a może rok później? Parking przy stacji kolejowej w Płudach nie jest dla miasta inwestycją pierwszej potrzeby. Poczekamy, aż dołoży się do niego Unia.

REKLAMA

O potrzebie budowy parkingu pisaliśmy już wiele razy. Do dziś nie potrafimy zrozumieć, dlaczego nie wykonano go razem z modernizacją całej linii kolejowej. Był nawet moment, kiedy wydawało się, iż miasto wysłucha głosów mieszkańców i znajdzie pieniądze na miejsca postojowe w ramach parkingów Parkuj i Jedź. P+R w Płudach - niespełnione marzenia kierowców P+R w Płudach - niespełnione marzenia kierowców
Jeszcze wiosną wszyscy mieli nadzieję, że przy stacji Płudy powstanie parking park&ride. Nic z tego. Ani w przyszłym, ani w kolejnym roku szans na jego budowę nie ma.
Jakiś czas później dowiedzieliśmy się, że III etap budowy sieci P+R został odłożony - z powodu braku pieniędzy.

O inwestycję zabiega i systematycznie dopytuje radny dzielnicy Wojciech Tumasz. Póki co jednak nie udało mu się niczego w tej sprawie osiągnąć. Wymówki są rozmaite. Najbardziej aktualne poniżej.

- W budżecie miasta na 2014 rok nie przewidziano pieniędzy na budowę III etapu budowy parkingów strategicznych działających w systemie Parkuj i Jedź, w tym również parkingu przy przystanku PKP Warszawa Płudy. Pozyskanie funduszy na realizację III etapu zadania wiąże się z uzyskaniem dofinansowania ze środków unijnych w perspektywie finansowej na lata 2014-2020 - odpowiedział na pytania radnego Andrzej Franków z Zarządu Transportu Miejskiego. Co to oznacza? Zdaniem Wojciecha Tumasza parking w Płudach, o ile w ogóle powstanie, nie pojawi się wcześniej niż na przełomie 2015 i 2016 roku.

- To niebywałe, że tego tak potrzebnego parkingu (widać to po liczbie pojazdów parkujących wokół PKP Warszawa Płudy) miasto nie chce szybko zbudować. Najwyraźniej Białołęka nie jest dzielnicą należącą do pierwszej kategorii ważności - mówi Tumasz.

ZTM nie widzi problemu w tej sytuacji i broni się, że konkretny termin inwestycji nie był przecież dotychczas podawany. - Nie można tu mówić o opóźnieniu, nigdy nie był deklarowany żaden termin oddania do użytku tego parkingu - kwituje Igor Krajnow z ZTM.

AS

.
 

REKLAMA

Komentarze (12)

# kurs

03.10.2013 09:55

Komu potrzebny parking - zróbmy utwardzenie!
Poprzedni burmistrz od Veturillo obiecywał chociaż utwardzenie. Utwardzenie by wystarczyło. Robienie parkingu wiąże się z bardzo drogimi odwodnieniami wyposażonymi w separatory smarów i inne restrykcje dotyczące parkingów. Wtedy inwestycja to bardzo duży koszt. Gdyby nie robić parkingu a inwestycje w postaci utwardzenia nawierzchni pod wiaduktem wówczas i koszt mniejszy i mieszkańcy byliby zadowoleni. A tak to będziemy czekać na parking do.....ach szkoda gadać.

# gimbus

03.10.2013 10:03

Lepsze utwardzenie pod kołami niż parking na dachu. Przy ul.Klasyków jest wykarczowany duży obszar leśny czy to tam miałby powstać parking?

# Info

03.10.2013 11:53

Znów Sadowska pisze bzdury. Droga powiatowa, grunt PKP, pretensje do dzielnicy i jak zwykle promocja Tumasza, który zabiega o całe dobro dla mieszkańców z tramwajem na Winnicy na czele. Jakaś propagandówka WWS się robi.

REKLAMA

# z Dąbrówki

03.10.2013 14:54

Gdzie ty te pretensje do dzielnicy widzisz?

# Słoik

03.10.2013 16:31

#Info: a sąd tyle jadu i to zupełnie nie w pięć ni w dziesięć akurat w tym przypadku? Ani o drodze, ani gruntach tu nic nie widzę, o dzielnicy nie ma ani słowa i słusznie bo akurat P&R to działka miasta. Z PiS- u jesteś czy z konkurencyjnej gazety, że opluwasz tylko po to żeby zabłysnąć?

# telesfor

03.10.2013 17:10

#Słoik napisał(a) 03.10.2013 16:31
#Info: a sąd tyle jadu i to zupełnie nie w pięć ni w dziesięć akurat w tym przypadku? Ani o drodze, ani gruntach tu nic nie widzę, o dzielnicy nie ma ani słowa i słusznie bo akurat P&R to działka miasta. Z PiS- u jesteś czy z konkurencyjnej gazety, że opluwasz tylko po to żeby zabłysnąć?

Raczej to ktoś z PO. Atmosfera referendum się udzieliła i Info jest przewrażliwiona/y

REKLAMA

# pasażer

05.10.2013 22:51

Zaproście Pana Guziała i niech zrobi przed referendum konferencje jak władza pomaga mieszkańcom w zostawianiu samochodów i przesiadaniu się do SKM.Najlepiej w dzień deszczowy.Tak niewiele trzeba aby pomóc ludziom ( kilanaście wywrotek z tłuczniem i obniżenie kilku krawężników)Ale ZTM woli budować za grube miliony tak jak resztę parkingów. Poczekamy i dalej będziemy tonąć w błocie.
Obecna Prezydent powinna po kolei dymisjonować odpowiedzialnych za zaistaniałą sytuację.
Prezes PKP powinien zrobić to samo , gdyż osoby pozostawiające w błocie samochody to też klienci PKP.

# Henryków

07.10.2013 11:48

Ludzie chcą korzystać z kolei ale wcale się im tego nie ułatwia

# api

26.11.2013 09:27

Parking lub utwadzenie terenu na Płudach trzeba zrobic. Ja zdecydowałam sie na jazde komunikacją ze wzg. na bardzo długi powót po południu. Jak czytam, ze plan na zrobienie parkingu to rok 2016 to jestem załamana, to własnie najbardziej teraz jest on potrzebny....

REKLAMA

# wkuirzony

07.01.2014 14:35

jak chcecie ciekawostke to przed świetami dostałem mandat od straży miejskiej za parkowanie nieprzepisowe pod stacja PKP Płudy, to juz zakrawa o zart

# mpu

19.08.2015 11:08

na kilka wywrotek tłucznia to nie ma ale na kilkupoziomowy P&R przy Metrze Stokłosy to była kasa, eh

# Kierowca

21.10.2015 15:03

Od wczoraj straż miejska daje "wezwania" do wstawienia sie w ich siedzibie. Moim zdaniem kierowcy nie powinni byc karani, ponieważ to jest raczej wina miasta. Poza tym, komu przeszkadza parkowanie pod kolejka?

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024