REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

budżet obywatelski

 

Mieszkańcy boją się tędy chodzić. Chcą ucywilizować skrót na Chomiczówce

  6 lutego 2023

Mieszkańcy boją się tędy chodzić. Chcą ucywilizować skrót na Chomiczówce
źródło: bo.um.warszawa.pl

Pomiędzy Bogusławskiego a Wólczyńską istnieje popularny skrót, z którego mieszkańcy korzystają często, ale... niechętnie. Obecnie ten teren to porośnięte dziko chaszcze, które po zmroku nie zachęcają do spacerów. Jest pomysł, aby zrobić tam mały "park".

REKLAMA

- Miejsce jest zaniedbane i niebezpieczne, a projekt poprawi bezpieczeństwo i estetykę przestrzeni - zapewnia Mateusz Sawicki, autor projektu, który pojawił się w przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego dla Bielan

Jest nieprzyjemnie i niebezpiecznie

Pomysłodawca proponuje uporządkowanie zieleni pomiędzy Bogusławskiego a Wólczyńską. Często używany przez mieszkańców Chomiczówki skrót nie należy do najbezpieczniejszych miejsc, szczególnie wieczorami. Gęsta, nieokiełznana roślinność przyciąga fanów wysokoprocentowych trunków. Śmierdzący problem Bielan. "Sprzątajcie po swoich psach" Śmierdzący problem Bielan. "Sprzątajcie po swoich psach"
W teorii grozi mandatem, w praktyce uchodzi płazem - mowa o niesprzątaniu po swoim psie. Jedna z mieszkanek warszawskich Starych Bielan zapytała sąsiadów, czy można jakoś rozwiązać problem psich odchodów pozostawianych na trawnikach i zaapelowała o sprzątanie po pupilach.

CBA i prokuratura przyjrzą się... zniszczonej jezdni? CBA i prokuratura przyjrzą się... zniszczonej jezdni?
Rozpoczął się długo wyczekiwany remont będącego w tragicznym stanie odcinka ul. Żółwiej na Chomiczówce. To jednak nie kończy tematu. Sprawą ewentualnych urzędniczych zaniedbań mogą zainteresować się teraz nawet służby specjalne.

- W połączeniu z kiepskim oświetleniem i oddaleniem od okolicznej zabudowy dostajemy miejsce dość niebezpieczne wieczorami. W dzień natomiast doskonale widać śmieci, które regularnie zalegają w krzakach - wyjaśnia Mateusz Sawicki.

Kup bilet

Budżet obywatelski w Warszawie

Projekt za 200 tys. zł zakłada uporządkowanie krzaków i "ucywilizowanie" roślinności (trawa, łąki kwietne, ozdobne krzewy), pielęgnację rosnących tam drzew, regularne sprzątanie terenu i poprawę oświetlenia. Co ważne, projekt nie zakłada wycinki żadnych większych drzew, zaś jego istotą jest wykorzystanie potencjału już istniejącej roślinności. Jak uprzedza pomysłodawca, może nastąpić przerzedzenie gęstej dziś roślinności, aby teren był bardziej odsłonięty i dzięki temu bezpieczniejszy oraz łatwiejszy w utrzymaniu porządku.

Projekt pod kątem formalno-prawnym muszą teraz ocenić urzędnicy. W przypadku pozytywnej oceny trafi on pod czerwcowe głosowanie mieszkańców. Jeśli i oni dadzą zielone światło dla inwestycji, realizacja powinna nastąpić w przyszłym roku.

(jr)

.
 

Komentarze (3)

# nnn

06.02.2023 15:48

Wszyscy się boją ale wszyscy chodzą. Chomiczówka osiedle miłośników horrorów?

# Chris

07.02.2023 09:27

W planie jest to teren pod zabudowę i powinien być w ten sposób wykorzystany. Wywalanie 200 tys tylko po to żeby i tak rosły tam chwasty to marnowanie publicznych pieniędzy. Tym bardziej że prędzej lub później będzie to zabudowane. A co do meneli to od czegoś chyba sa służby porządkowe. Chyba że są tylko po to żeby być. Poza tym menele tam i tak będą a postawienie ławek tylko zwiększy ilość meneli i cpunow

# AngrySlav

07.02.2023 10:18

Fajowy jest ten labirynt, który trzeba przejść, by dostać się od Nocznickiego do Bogusławskiego i dalej do Conrada, jeśli chce się iść na skos przez osiedla w kierunku górki, a nie wąchając smród wzdłuż ulicy. Wszystko pogrodzone, pozamykane, człowiek jak złodziej się czai, kiedy ktoś będzie wchodził albo wychodził, a to ogromny teren. Może stawy brustmana ogrodzić, a przynajmniej plac zabaw ze słoniem? Skoro jedna wspólnota odmawia reszcie mieszkańców dostępu i korzystania z ich infrastruktury rekreacyjnej, czy choćby chodnika by dostać się z punktu A do B nie nadkładając x-krotności długości trasy, to nie widzę powodu, by druga zachowywała się jak leszcze i pozwalała na korzystanie ze swojej. Wszyscy się pogródźmy murami z drutem żyletkowym najlepiej - będzie nam się sąsiedzi żyło bezpiecznej bez tych brudasów z osiedla obok łażących po __NASZYM__.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA