REKLAMA

REKLAMA

Wola

inwestycje

 

Nowy wieżowiec na Woli. 140 metrów przy Grzybowskiej

  23 stycznia 2023

Nowy wieżowiec na Woli. 140 metrów przy Grzybowskiej
źródło: materiały inwestora

O zabudowie działki na rogu Grzybowskiej i Żelaznej mówiło się od lat. AT Capital Group właśnie ogłosiła, że zakup cennej działki jest już faktem i ogłosiła nową koncepcję wieżowca Liberty Tower. W budynku znajdą się mieszkania i biura.

REKLAMA

Wysoki budynek planował w tym miejscu najpierw Atlas Estates, a następnie Golub GetHouse, który zapowiadał rozpoczęcie budowy na przełom lat 2020/2021. Ostatecznie teren odkupiła AT Capital Group z siedzibą w Singapurze.

Nowy wieżowiec w Warszawie

Nowy właściciel poinformował, że budynek będzie mieć mieszaną funkcję: mieszkaniową i komercyjną. Historia jednego skrzyżowania Historia jednego skrzyżowania
Od ogrodów przez fabryki do apartamentowców i biurowców - niewiele miejsc w Warszawie zmieniło się w takim stopniu, jak okolice Żelaznej i Grzybowskiej.
Liberty Tower będzie liczyć 140 metrów wysokości i 41 pięter. Budynek powstanie na terenie zajmowanym w XIX wieku przez browar Władysława Kijoka oraz browar Haberbusch i Schiele, a w wieku XX - przez Stołeczne Zakłady Winiarsko-Spożywcze Warsowin.

- Działka przy skrzyżowaniu Grzybowskiej i Żelaznej to obecnie jedna z najbardziej prestiżowych i wciąż niezagospodarowanych lokalizacji w Warszawie. Ta część Woli wzbogaciła się w ostatnim czasie o nowe projekty wielofunkcyjne, w tym sąsiadujące inwestycje Browarów Warszawskich i kompleksu Fabryki Norblina. Transakcja obrazuje rosnące znaczenie projektów typu mixed-use na rynku inwestycyjnym w Polsce - mówi Kamil Kowa, członek zarządu oraz dyrektor działu w firmie Savills, która doradzała inwestorowi przy transakcji.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Liberty Tower przy Grzybowskiej

- Dziedzictwo i podejście AT Capital Grup pozwala przypuszczać, że Liberty Tower zamieni się w fantastyczny projekt, na który ta lokalizacja zasługuje i czekała od dawna - dodaje Tomasz Buras, dyrektor generalny Savills w Polsce.

Wcześniejsza koncepcja zakładała, że w budynku powstanie prawie pół tysiąca mieszkań na wynajem o powierzchni 36-125 m2 oraz czterogwiazdkowy hotel "jednej z wiodących światowych sieci", umieszczony w niższej części budynku. Piętra IX-X Liberty Tower miały zajmować klub fitness, spa, centrum konferencyjne, sala gier, strefa relaksu, a także... otwarta kuchnia, pomyślana m.in. z myślą o organizacji imprez. Na dachu niższej części znalazłyby się basen z jacuzzi oraz zielone tarasy ze "strefami BBQ", czyli miejscami do grillowania. Ostatecznie inwestor zrezygnował z części hotelowej, w zamian stawiając na biura.

AT Capital Group to firma rodzinna z siedzibą w Singapurze o wartości 2,5 mld dolarów. Działania w Europe koordynuje za pośrednictwem siedziby w Holandii, która odpowiada za realizację takich projektów, jak Bajeskwartier, czyli nową dzielnicę w centrum Amsterdamu o powierzchni około 135 tys. m2.).

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA