REKLAMA

Wola

inwestycje »

 

Nowy wieżowiec na Woli. 140 metrów przy Grzybowskiej

  23 stycznia 2023

alt='Nowy wieżowiec na Woli. 140 metrów przy Grzybowskiej'
źródło: materiały inwestora

O zabudowie działki na rogu Grzybowskiej i Żelaznej mówiło się od lat. AT Capital Group właśnie ogłosiła, że zakup cennej działki jest już faktem i ogłosiła nową koncepcję wieżowca Liberty Tower. W budynku znajdą się mieszkania i biura.

REKLAMA

Wysoki budynek planował w tym miejscu najpierw Atlas Estates, a następnie Golub GetHouse, który zapowiadał rozpoczęcie budowy na przełom lat 2020/2021. Ostatecznie teren odkupiła AT Capital Group z siedzibą w Singapurze.

Nowy wieżowiec w Warszawie

Nowy właściciel poinformował, że budynek będzie mieć mieszaną funkcję: mieszkaniową i komercyjną. Historia jednego skrzyżowania Historia jednego skrzyżowania
Od ogrodów przez fabryki do apartamentowców i biurowców - niewiele miejsc w Warszawie zmieniło się w takim stopniu, jak okolice Żelaznej i Grzybowskiej.
Liberty Tower będzie liczyć 140 metrów wysokości i 41 pięter. Budynek powstanie na terenie zajmowanym w XIX wieku przez browar Władysława Kijoka oraz browar Haberbusch i Schiele, a w wieku XX - przez Stołeczne Zakłady Winiarsko-Spożywcze Warsowin.

- Działka przy skrzyżowaniu Grzybowskiej i Żelaznej to obecnie jedna z najbardziej prestiżowych i wciąż niezagospodarowanych lokalizacji w Warszawie. Ta część Woli wzbogaciła się w ostatnim czasie o nowe projekty wielofunkcyjne, w tym sąsiadujące inwestycje Browarów Warszawskich i kompleksu Fabryki Norblina. Transakcja obrazuje rosnące znaczenie projektów typu mixed-use na rynku inwestycyjnym w Polsce - mówi Kamil Kowa, członek zarządu oraz dyrektor działu w firmie Savills, która doradzała inwestorowi przy transakcji.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Liberty Tower przy Grzybowskiej

- Dziedzictwo i podejście AT Capital Grup pozwala przypuszczać, że Liberty Tower zamieni się w fantastyczny projekt, na który ta lokalizacja zasługuje i czekała od dawna - dodaje Tomasz Buras, dyrektor generalny Savills w Polsce.

Wcześniejsza koncepcja zakładała, że w budynku powstanie prawie pół tysiąca mieszkań na wynajem o powierzchni 36-125 m2 oraz czterogwiazdkowy hotel "jednej z wiodących światowych sieci", umieszczony w niższej części budynku. Piętra IX-X Liberty Tower miały zajmować klub fitness, spa, centrum konferencyjne, sala gier, strefa relaksu, a także... otwarta kuchnia, pomyślana m.in. z myślą o organizacji imprez. Na dachu niższej części znalazłyby się basen z jacuzzi oraz zielone tarasy ze "strefami BBQ", czyli miejscami do grillowania. Ostatecznie inwestor zrezygnował z części hotelowej, w zamian stawiając na biura.

AT Capital Group to firma rodzinna z siedzibą w Singapurze o wartości 2,5 mld dolarów. Działania w Europe koordynuje za pośrednictwem siedziby w Holandii, która odpowiada za realizację takich projektów, jak Bajeskwartier, czyli nową dzielnicę w centrum Amsterdamu o powierzchni około 135 tys. m2.).

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe