REKLAMA

Wola

zdrowie »

 

Duże zmiany w Instytucie Matki i Dziecka. Kolejne inwestycje w nowoczesność

  24 stycznia 2023

alt='Duże zmiany w Instytucie Matki i Dziecka. Kolejne inwestycje w nowoczesność'
źródło: materiały prasowe

W warszawskim Instytucie Matki i Dziecka otwarto przebudowany, wyremontowany i wyposażony budynek C, w którym będą prowadzone badania z zakresu diagnostyki molekularnej, obrazowej i metabolizmu. Pracownicy zaprezentowali również nowy ambulans.

REKLAMA

W przebudowanym, wyremontowanym i wyposażonym budynku C przy Kasprzaka mieści się Europejskie Centrum Diagnostyki Molekularnej, Obrazowej i Metabolizmu Matki i Dziecka.

Instytut Matki i Dziecka dofinansowany

- Ta inwestycja to kolejny milowy krok w realizacji strategii naukowo-klinicznej Instytutu Matki i Dziecka. Centrum jest nowym, bardzo ważnym punktem na krajowej mapie zdrowia i pomoże nam poszerzać wiedzę edukacyjno-diagnostyczną o genetyce człowieka. Szpital Wolski po modernizacji. Skala zmian jest ogromna Szpital Wolski po modernizacji. Skala zmian jest ogromna
Dobiegła końca modernizacja jednego z największych budynków na terenie Szpitala Wolskiego. W przebudowanym pawilonie nr 10 ulokowano oddziały rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej. Warszawski samorząd przeznaczył na remont obiektu i zakup wyposażenia ponad 33 mln zł.

Klinika Budzik zbudowana. Pomoże dorosłym w śpiączce Klinika Budzik zbudowana. Pomoże dorosłym w śpiączce
Fundacja "Akogo?" zbudowała Klinikę Budzik dla dorosłych pacjentów. Obiekt powstał tuż obok Szpitala Bródnowskiego, na terenie należącym do samorządu województwa. W czwartek 8 grudnia w uroczystym otwarciu kliniki wzięli udział prezes fundacji Ewa Błaszczyk, prezes Szpitala Bródnowskiego Teresa Bogiel i... minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Po zakończeniu inwestycji powierzchnia użytkowa budynku C znacznie się zwiększyła, dzięki czemu mogliśmy scentralizować pracownie Zakładu Genetyki Medycznej, które do tej pory znajdowały się w dwóch oddzielnych budynkach. A to utrudniało organizację pracy zakładu. Za nami nie tylko pełna termomodernizacja z wykorzystaniem najnowszych technologii, ale co najważniejsze, stworzenie pod jednym dachem bazy lokalowej pozwalającej na pełne wykorzystanie potencjału kadrowego całego zespołu i pracę z pokaźną ilością sprzętu laboratoryjnego zakupionego w ostatnich latach - mówi dr Tomasz Maciejewski, dyrektor Instytutu Matki i Dziecka.

Laboratoria zostały wyposażone w wysokiej klasy aparaturę i urządzenia diagnostyczne. Pozwolą one Zakładowi Genetyki Medycznej wykorzystywać najbardziej aktualne metody wysokoprzepustowego sekwencjonowania DNA w diagnostyce różnych chorób genetycznych. Inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Zdrowia oraz z pieniędzy pochodzących z funduszy europejskich. Łączna kwota dofinansowania przekroczyła 10 mln zł.

- Sumaryczna pula 300 mln zł dla Instytutu Matki i Dziecka to świadectwo, jak ważnym aspektem polityki ochrony zdrowia są dzieci. Inwestycje w pediatrię to jednak nie tylko inwestycje, ale także wzrosty wycen. Brak limitów w pediatrii to kolejna rzecz, która pozwala nam odbudowywać zdrowie naszych dzieci po pandemii. Ważne jest, by ośrodki pediatryczne na wzór Instytutu Matki i Dziecka stawiały na jakość obsługi swoich małych pacjentów - mówi minister zdrowia dr Adam Niedzielski.

- Zakład Genetyki Medycznej ze swoją ponad pięćdziesięcioletnią tradycją jest jednym z najstarszych tego typu zakładów w Polsce. Jesteśmy świetnie wyposażoną placówką, której fundamentem jest bardzo dobra, młoda i bardzo ambitna kadra naukowa. W ramach formuły badawczo-rozwojowej obowiązującej w Instytucie prowadzimy diagnostykę, badania i poradnictwo w chorobach genetycznych uwarunkowanych. Wierzę, że najnowsze technologie, pomysły i inwestycje, takie jak ta, przy jednoczesnym naszym zaangażowaniu, pozwolą nam kontynuować ścieżkę rozwoju - dodaje prof. Jerzy Bal, kierownik Zakładu Genetyki Medycznej.

Zapraszamy na zakupy

Jedna z najnowocześniejszych karetek w Polsce

Dodatkowo w 2022 roku, dzięki dotacji z Ministerstwa Zdrowia, Instytut Matki i Dziecka kupił nowoczesny ambulans neonatologiczny typu N. Na wyposażeniu wozu są m.in. inkubator, mikrotom i ultrasonograf. Wsparcie ministerstwa przy zakupie ambulansu z wyposażeniem wyniosło 2,6 mln zł.

Bogate wyposażenie karetki umożliwi bezpieczny transport wcześniaków i noworodków z ciężkimi schorzeniami, co jest ogromnie ważne dla ich życia, zdrowia i dalszego leczenia. Auto zostało wyposażone w nosze elektryczne z systemem hydraulicznym oraz elektryczny system mocowania, które dzięki pełnemu podparciu noszy w trakcie ich załadunku i rozładunku odpowiadają za bezpieczeństwo nie tylko pacjentów, ale również operatorów.

- Nowa karetka Instytutu Matki i Dziecka to jeden z najnowocześniejszych takich ambulansów w kraju. To dla nas bardzo potrzebne wsparcie, bo jako Instytut odpowiadamy za znaczną część transportów noworodkowych na całym Mazowszu, często przewożąc najmłodszych pacjentów w najcięższym stanie. A co więcej, nasz zespół ratunkowy cały czas jest w pełnej gotowości pełniąc dyżur 24 godziny na dobę. W pełni wyposażony, nowoczesny ambulans pomoże zatroszczyć się o zdrowie i życie najmłodszych pacjentów najlepiej, jak się da - mówi Milena Kraszewska-Sulich, wicedyrektorka Instytutu.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy