REKLAMA

sporteum polkolonie 1sporteum polkolonie 2sporteum polkolonie 0
Białołęka

różne »

 

Nic nie robią

  25 czerwca 2010

W lutym zapowiadaliśmy, że basen na Łabiszyńskiej będzie zamknięty przez rok. Wszystko wskazuje na to, że była to zbyt optymistyczna wersja...

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0
Przypomnijmy - pływalnia Polonez została oddana do użytku w 2003 roku i miała być dumą Targówka. Wybudowano ją za prawie 30 milionów złotych. Tymczasem zaledwie sześć lat użytkowania wykazało wiele niedoróbek, jakimi obarczona była konstrukcja basenu. Był radnym ponad ćwierć wieku. Zaczynał, kiedy nie było jeszcze Facebooka Był radnym ponad ćwierć wieku. Zaczynał, kiedy nie było jeszcze Facebooka Za nami uroczysta sesja Rady Dzielnicy Białołęka, którą zakończyliśmy najdłuższą kadencję samorządu w historii. Dla mnie ta sesja miała wymiar szczególny, bardzo osobisty.

Eksperci, którzy mieli określić zakres prac remontowych, wyliczali: zła wenty-lacja, niewłaściwa konstrukcja dachu, do tego nieprawidłowy układ warstw w ścia-nach, przez co nie chronią one przed wilgocią, ale ją utrzymują czy brak metalo-wych łączy słupów podtrzymujących konstrukcję. Efekt? Na remont trzeba będzie wydać tyle, co na jedną trzecią nowego basenu. Problem w tym, że wszelkie prace będzie można rozpocząć dopiero wtedy, gdy będą na to pieniądze.

- Ostatecznie sprawą zaniedbań podczas budowy będzie zajmował się sąd - po-wiedział nam rzecznik Targówka Rafał Lasota. - Natomiast co do remontu, możemy go rozpocząć dopiero wtedy, kiedy otrzymamy pieniądze od miasta.

A pieniądze są to niemałe: przebudowa ośrodka pochłonie około 7 mln złotych. - Targówka na taki wydatek po prostu nie stać - mówi Rałał Lasota. - Dlatego cze-kamy na decyzję miasta.

Kiedy to nastąpi? Rzecznik bezradnie rozkłada ręce. - Nie wiem. Znając możli-wości budżetowe Warszawy, nieprędko.

A to oznacza, że Polonez może popłynąć. W czasie, i to bliżej nieokreślonym. Co ciekawe, była gmina Targówek, podpisując umowę na budowę basenu, zagwa-rantowało sobie rękojmię na wykonanie. - Problem w tym, że rękojmia wynosiła 400 tysięcy złotych, a to nie wystarczy nawet na porządne położenie chodnika przed pływalnią - mówi rzecznik Targówka. - Nie możemy brać się za remont, nie mając zagwarantowanych pieniędzy na całość. Nawet wykorzystując rękojmię, nie mamy żadnej gwarancji, że w najbliższym czasie uda się rozpocząć prace.

Do zamknięcia tego numeru nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi z urzędu miasta, czy basen na Łabiszyńskiej ma jakąkolwiek szansę na remont. Na razie pewne jest to, że z Poloneza prędko się nie skorzysta. A jak długo stać będzie bez-użyteczny? Tego nie wie nikt.

Wiktor Tomoń

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

olowkowa rekrutacja trwa 2olowkowa rekrutacja trwa 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 3refleks chlodnictwo 2024-11-21 0
Kup bilet

REKLAMA

cmp moje zdrowie 1cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

norblin 02 2norblin 02 0

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida angielski 2olowkowa kraina swiatowida angielski 0

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 3smaki zycia 2024-09-03 0

REKLAMA

Tech Research Studies 1Tech Research Studies 2Tech Research Studies 0

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 3olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 0

REKLAMA

biedronka 050 1biedronka 050 2biedronka 050 0

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA