REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Wola

różne

 

Na Woli powstało muzeum komputerów Apple. Perełki techniki

  26 maja 2022

Na Woli powstało muzeum komputerów Apple. Perełki techniki
źródło: materiały prasowe

W sobotę 28 maja w Fabryce Norblina otwarta zostanie największa na świecie kolekcja produktów jednej z największych firm technologicznych.

REKLAMA

Muzeum Apple Polska zajmuje 320 m2 na drugim piętrze budynku Plater, wchodzącego w skład kompleksu Fabryki Norblina, stojącego na rogu Żelaznej i Prostej. Z pewnością będzie to jedna z najbardziej oryginalnych kolekcji, które można oglądać w Warszawie.

REKLAMA

Muzeum Apple w Warszawie

Zwiedzających poprowadzi audioprzewodnik nagrany przez lektora Jarosława Łukomskiego. O historii amerykańskiego giganta zwiedzający dowiedzą się ze specjalnie opracowanej technologicznej ścieżki dźwiękowej, opartej na osi czasu rozwoju firmy.

W razie potrzeby będzie możliwość skorzystania z pomocy dwóch przewodników, którzy na stałe będą wspierać zwiedzających w muzeum.

- To jedyne miejsce w Polsce, w którym będzie można obejrzeć setki grafik, filmów reklamowych oraz ok. 100 godzin materiałów wideo związanych z firmą Apple wyświetlanych na nowoczesnych monitorach wielkoformatowych - zapowiada Fabryka Norblina. - Eksponaty, prezentowane rotacyjnie w różnych konfiguracjach, będą się łączyć z wydarzeniami kulturalnymi, warsztatami oraz wieczorami dla dorosłych.

REKLAMA

Kopia Apple-1 w kolekcji

Perłą wystawy jest działająca replika komputera Apple-1, w 1976 roku zaprojektowanego i zbudowanego ręcznie przez Steve'a Wozniaka. Replika została wykonana przez właściciela muzeum Jacka Łupinę z pomocą sponsorów i wolontariuszy. Posiada ona autentyczny podpis Wozniaka złożony na płycie komputera oraz instrukcji.

- Wśród eksponatów znajdą się także modele znane ze swojej ciekawej historii, jaką odcisnęły w technologicznym wyścigu i postępie - informuje Fabryka Norblina. - Goście muzeum poznają ponadto urządzenia owiane złą sławą porażki oraz prototypy, niewprowadzone do masowej produkcji. Zdecydowana większość z nich jest sprawna lub jest przywracana do działania, a odwiedzający będą mogli ich dotykać, testować i doświadczać pod okiem kustosza.

Za bilet normalny w dzień powszedni zapłacimy 45 zł, za ulgowy 30 zł. W weekendy ceny będą o 10 zł wyższe. W ofercie jest także bilet rodzinny 2+2/2+3 w cenie 120 zł (od poniedziałku do piątku) lub 140 zł (w sobotę i niedzielę).

(dg)

.
 

Komentarze (8)

# Errrrr

27.05.2022 10:16

To pokazuje jak oderwani od rzeczywistości są ludzie, którzy inwestują. 45/55 złotych za WYSTAWĘ, nie za muzeum. Muzeum Narodowe - bilet 20 zł.
55 złotych to jest połowa biletu miesięcznego na ZTM. Śmiech bierze. Cena jest absolutnie nieprzyzwoita bez względu na to, ile się zarabia.

# Normalna

27.05.2022 21:25

Do tego co napisał(a) ''Errrrr'' pragnę dodać, że prawie wszystkie muzea warszawskie w tym również wspomniane Muzeum Narodowe oferują jeden dzień w tygodniu wstęp za DARMO.

# Gitara

28.05.2022 20:30

#Errrrr napisał(a) 27.05.2022 10:16
To pokazuje jak oderwani od rzeczywistości są ludzie, którzy inwestują. 45/55 złotych za WYSTAWĘ, nie za muzeum. Muzeum Narodowe - bilet 20 zł.

Muzeum Narodowe jest dotowane z podatków,a to jest prywatne i zapewne z tych biletów płaci podatki. Taka drobna różnica

REKLAMA

# errr

30.05.2022 10:28

Czy Muzeum Narodowe nie płaci podatków?

# Marek1986

05.06.2022 13:51

Wystwa Apple ma przyciąnąć do zakapu lemingi, którym Iphone w kieszeni zastępuje podstawowe wartości jak honor, patriotyzm, ojczyna ... Smutne ale prawdziwe.
Kiedyś tyrani tacy jak stalin, hitler korzystali z ludzkiej cirmnoty teraz ich kontynuatorzy putin, macron, scholz ... uzlezniają konsumcjonizmem

# Marek1986

05.06.2022 13:53

Wystwa Apple ma przyciąnąć na zakapy do mega drogich sklepów w Norblinie lemingi, którym Iphone w kieszeni zastępuje podstawowe wartości jak honor, patriotyzm, ojczyna ... Smutne ale prawdziwe.
Kiedyś tyrani tacy jak stalin, hitler korzystali z ludzkiej cirmnoty teraz ich kontynuatorzy putin, macron, scholz ... uzlezniają od siebie leminig gigantycznym konsumcjonizmem

REKLAMA

# leming

10.06.2022 22:14

Do pana Marek1986. A co wsopólnego ma honor, patriotyzm i ojczyzna z posiadaniem iphona? Otóz jestem zwykłym Kowalskim i posiadaczemt telefonu tego producenta. Stałem sie nim bardzo przypadkowo - nawet nie kupiłem - ktos z rodziny "przesiadał "się na inny aparat i był do wziecia. Nie interesuje mnie prestiż, chwilowa moda, czy obecny lans. System aparatu tego producenta na tyle mnie zaskoczył pozytywnie, że teraz każdy nastepny będzie jednak tej samej firmy. Proszę więc nie obrazać uzytkowników tych produktów. Ja bardzo przywiazuję wagę do takich wartosci jak patriotyzm, honor i ojczyzna, ale zapewniam Pana, że w tych wartościach nie jest Pan w stanie ze mną konkurować - co najwyżej czyścić moje buty. Jestem otwarty na propozycje producentów, którzy zaspokoją nasze patriotyczne oczekiwania. Jest pan takich wskazać? :)

# wola123

13.06.2022 23:55

Zachęcam do poparcia projektu.
https://bo.um.warszawa.pl/
projekt/27023
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA