REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

kronika policyjna

 

Mazał pod mostem. Nagle rzucił się do ryzykownej ucieczki na rowerze

  27 maja 2022

Mazał pod mostem. Nagle rzucił się do ryzykownej ucieczki na rowerze
źródło: Straż Miejska

Nie pomogła ucieczka na rowerze i pieszo. Strażnicy miejscy ujęli mężczyznę, który po południu 25 maja farbą w sprayu zdewastował elewację mostu Grota.

REKLAMA

Podczas patrolowania Wybrzeża Puckiego około godziny 18:40 strażnicy miejscy zauważyli mężczyznę, który różową farbą w sprayu malował graffiti na elewacji mostu Grota-Roweckiego .

REKLAMA

Ucieczka na rowerze

Na widok zbliżających się funkcjonariuszy graficiarz wskoczył na rower i próbował uciec w kierunku ulicy Modlińskiej. - Nie przerwał ucieczki, mimo że dwukrotnie zajechaliśmy mu drogę radiowozem.

W pewnym momencie porzucił rower i zaczął uciekać pieszo pod prąd ruchliwą jezdnią. Jadący z naprzeciwka kierowcy zmuszeni byli do gwałtownego hamowania, by nie potrącić uciekiniera. Ostatecznie mężczyzna został ujęty i obezwładniony nieopodal tunelu pod Trasą Toruńską - relacjonują strażnicy miejscy. 24-latek miał przy sobie kilka pojemników z farbą, został przekazany policji.

REKLAMA

Co za to grozi?

Wykonywanie graffiti bez zgody właściciela jest wandalizmem, ale może też być przestępstwem. Wszystko zależeć będzie od wartości szkody. Jeżeli nie przekracza ona 500 zł, mamy do czynienia jedynie z wykroczeniem. Według art. 124 KW grozi za to kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. I zawsze jest to ścigane na wniosek pokrzywdzonego. W razie popełnienia wykroczenia można orzec obowiązek zapłaty równowartości wyrządzonej szkody lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

Przy dzisiejszych cenach nowej farby i kosztach robocizny jest mało prawdopodobne, by szkoda nie przekroczyła 500 zł. Najprawdopodobniej więc 24-latek odpowie z art. 288 Kodeksu karnego, który mówi o karze pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat. W wypadku mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Ściganie przestępstwa również i w tym przypadku następuje na wniosek pokrzywdzonego.

(jr).

 

Komentarze (3)

# grzesiek

31.05.2022 11:03

I bardzo dobrze. Powinni mu jeszcze nałożyć obowiązek wylizania mostu do czysta. Całego.

# Badypejtynk

01.06.2022 11:13

Dla takich gnojków powinie być na placu Zamkowym ustawiony pręgierz. Rozebrać delikwenta, przywiązać na dwa dni do pręgierza, obok postawić odebrane mu farby i każdemu przechodniowi umożliwić malowanie (ang.: body painting). Używanie przyniesionych farb również byłoby dozwolone. Po dwóch dniach odwiązać i puścić wolno bez ubrania.
Jeżeli krewni lub znajomi takiego "malarza" byliby przeciwni tej formie kary, ich również rozebrać i przywiązać, wystawiając do pomalowania.

# c34g

01.06.2022 13:04

Patołęka. W tej dzielnicy kumulują się wszystkie możliwe patologie.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA