REKLAMA

Bielany

budżet obywatelski »

 

Jak uatrakcyjnić Las Młociński? Jest pomysł na punkt widokowy

  24 lutego 2023

alt='Jak uatrakcyjnić Las Młociński? Jest pomysł na punkt widokowy'
źródło: Dzielnica Bielany

Wymiana starego punktu widokowego na polanie, kładka dla spacerowiczów z punktem widokowym na terenach bagiennych czy może rewitalizacja placu zabaw? Wszystkie te pomysły mogą się spełnić już w przyszłym roku.

REKLAMA

Michał Michałowski w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego dla Bielan zaproponował budowę nowego punktu widokowego na polanie Lasu Młocińskiego.

Wieża widokowa w Warszawie?

- Las ten jest uznawany za jeden z najistotniejszych elementów systemu przyrodniczego Warszawy. Mimo swojej niedużej powierzchni, jest on wysoce bioróżnorodnym ekosystemem, który ma wiele do zaoferowania lokalnej społeczności. Garść pomysłów dla parku Olszyna Garść pomysłów dla parku Olszyna
Montaż dodatkowego oświetlenia, budowa samoobsługowej toalety, rozbudowa miejsc dla rowerów oraz budowa nad nimi wiaty, podwyższenie piłkochwytów na boisku do piłki nożnej oraz siatkówki - to może nastąpić w parku Olszyna już w przyszłym roku.

Nowe wybiegi dla psów już w przyszłym roku? Nowe wybiegi dla psów już w przyszłym roku?
Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego na Bielanach przynosi kilka propozycji dla posiadaczy czworonogów.
Aby jednak mieszkańcy mogli w pełni korzystać z jego uroku, konieczne jest przeprowadzenie remontu i rozbudowy infrastruktury edukacyjnej - przekonuje projektodawca.

Jak dodaje, obecnie istniejąca platforma widokowa przy polanie zostałaby usunięta ze względu na słaby stan techniczny konstrukcji. W jej miejsce ustawiona zostałaby nowa, najlepiej trzykondygnacyjna. Dodatkowo na skraju polany ustawione zostałyby kosze na śmieci i ogrodzenie, które utrudniłoby dewastację tego terenu. Koszt: 200 tys. zł.

Zapraszamy na zakupy

Kładka dla spacerowiczów

Michał Michałowski idzie krok dalej i w ramach kolejnego złożonego projektu za 290 tys. zł chce na terenach bagiennych wybudować kładkę do spacerowania z punktem widokowym.

- W ramach projektu przeprowadzony zostanie demontaż istniejącego pomostu, który łączy północną część obwodnicy z podmokłym i otwartym fragmentem lasu. W jego miejsce wybudowana zostanie nowa kładka poprowadzona wzdłuż brzegu kanału. Sugerowany kształt kładki to pętla lub prosta "antena". Prace ziemne i ewentualne wycinki drzew zostaną ograniczone do niezbędnego minimum - zapewnia

Jak dodaje, na końcu kładki utworzona zostałaby niewielka platforma widokowa, z której mieszkańcy mogliby obserwować bogactwo flory i fauny tej podmokłej części lasu. Wieża widokowa wykonana zostałaby z drewna.

REKLAMA

Rewitalizacja placu zabaw

Z kolei radna Agnieszka Gola proponuje naturalny plac zabaw. Za 800 tys. zł obecny i wysłużony już plac zabaw przeszedłby gruntowną rewitalizację. W zamyśle wymienione zostałyby wszystkie urządzenia zabawowe, zyskałby też całkowicie nowe, np. z wikliny, kamieni i pni drzew.

- W założeniu plac ten powinien mieć charakter bardziej wypoczynkowy i kontemplacyjny, stąd propozycja usytuowania na nim tuneli, budowli umożliwiających odizolowanie się i wyciszenie. Dla małych dzieci konieczna jest piaskownica z jakimś ciekawym elementem wyróżniającym ją od innych. Dla większych mogłaby się pojawić lina do ćwiczeń równowagi i wysoka huśtawka. Wszystkie elementy placu powinny wpisywać się w jego ukształtowanie i podkreślać leśny charakter miejsca. Uczyć zabawy i wypoczynku z wykorzystaniem natury - wyjaśnia ideę projektu radna Gola.

Powyższe pomysły zaopiniują najpierw Lasy Miejskie, które będą musiały wyrazić zgodę, aby mieszkańcy mogli się nad nimi pochylić w czerwcowym głosowaniu nad budżetem obywatelskim. Jeśli uzyskają wystarczająco dużo głosów, to ich realizacja nastąpi już w przyszłym roku.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (4)

# R3D4

25.02.2023 11:27

To już przechodzi ludzkie pojęcie. Zabrać im ten budżet partycypacyjny, to jest jak zapałki w ręku dziecka. Wszystko r0zpi3rd0lą.

# nmNnrn

25.02.2023 16:47

"Uatrakcyjnieniem" zielonych rejonów jak Las Mlocinski, Las Bemowski, Wólka Węglowa, całe pasy drzew wzdłuż zachodniej aż do północnej części Warszawy to już się zdążył zająć Gas System... Wszystko prawie wyrżnęli pod gazociąg. Tam gdzie ptaki przelatyway i śpiewały, tam gdzie drzewa stanowiły zasłonę np. przed smrodem z firmy Byś, ktora też wycięła kilka hektarów sporych drzew, m.in przy ul. Loteryjki. A firmie Gas System pozwolił na dziesiątki hektarów wycinki były wojewoda z PiS Sipiera, skrajny szkodnik. Odebrał też kompetencje decyzyjne Warszawskiemu Konserwatorów. Nie dość, że Warszawa straciła "zielone kliny" miasta, wentylujące miasto, np. przez deweloperów (pas wzdłuż Powązkowskiej) to jeszcze PiSowcy szkodliwymi i bezkarnymi decyzjami je dobija ustawami. A dzielnice tylko rozkładają ręce. Stracimy całą naturalną, dziką zieleń. Będzie paskudna grobowa czarno-szarymi betonoza!

# nnn

25.02.2023 20:09

Ale gaz w domu chcesz mieć?

REKLAMA

# nmn

19.04.2023 13:03

Do nnn. Drzewa powinny być chronione i szanowane a gaz można ograniczyć mając np. energię odnawialną, słoneczną, tylko przez zeszłoroczną podwyżkę i pis-inflację jest teraz droższa...
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024