REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

absurdy

 

Ostatnie tygodnie napisu "Choszczówka"? Radny wywalczył umycie ekranów

  25 lutego 2023

Ostatnie tygodnie napisu "Choszczówka"? Radny wywalczył umycie ekranów
TuStolica.pl

PKP Polskie Linie Kolejowe i warszawski samorząd spierają się o to, kto odpowiada za sprzątanie na wiaduktach w ciągu ulic Klasyków - Bohaterów oraz Jeżowskiego - Mehoffera. Choć sprawa odpowiedzialności za utrzymanie wiaduktów wciąż jest nierozwiązana, to jednak kolejarze tym razem postanowili zmyć bazgroły z ekranów akustycznych.

REKLAMA

Białołęcki radny Filip Pelc zainteresował się sprawą graffiti pokrywającego ekrany akustyczne na wiaduktach nad torami kolejowymi w Płudach i Choszczówce.

Burmistrz prosi o usunięcie graffiti

- Oba wiadukty znajdują się w ciągach dróg powiatowych, dla których pełnienie funkcji zarządcy drogi powierzono Zarządowi Dróg Miejskich. Proszę o zajęcie się sprawą zgodnie z posiadanymi kompetencjami - odpowiedział burmistrz Grzegorz Kuca, który przekazał interpelację radnego do miejskiej jednostki. Wycięli drzewa pod market. Kolejny Lidl powstaje na Białołęce? Wycięli drzewa pod market. Kolejny Lidl powstaje na Białołęce?
Z terenu przy skrzyżowaniu ulic Lemiesz i Zyndrama z Maszkowic wycięto drzewa. Według nieoficjalnych informacji stanie tam market popularnej sieci Lidl.

Okazuje się, że sprawa wcale nie jest prosta. ZDM nie poczuwa się bowiem do odpowiedzialności. Interpelację radnego Pelca drogowcy przesłali do PKP PLK. Dlaczego? Jak przekonują, to PKP PLK nadal jest zarządcą wiaduktów.

Zapraszamy na zakupy

ZDM kontra kolej

- Projekt porozumienia pomiędzy PKP PLK a m.st. Warszawa dotyczący przejęcia tych obiektów przez nas jest obecnie przygotowywany. Do czasu przejęcia obiektów nie zajmujemy się ich utrzymaniem - poinformował kolejarzy dyrektor ZDM Łukasz Puchalski.

To nie koniec. W piśmie do burmistrza kolejarze poinformowali, że ich statut nie przewiduje bycia zarządcą drogi publicznej, a co za tym idzie: ponoszenia kosztów związanych z ich utrzymaniem. Kolejarze nadmienili, że choć zbudowali wiadukty a PKP PLK jest ich właścicielem, to wszystkie próby przekazania ich miastu do chwili obecnej nie przyniosły rezultatu. W związku z tym kolejarze poinformowali burmistrza, że nie będą usuwali graffiti z elementów konstrukcyjnych wiaduktów, ani też z zamontowanych na nich ekranów akustycznych.

PKP PLK zmyje bazgroły?

- Prosta sprawa, jaką jest usunięcie graffiti, w Polsce urasta do wielkiego problemu. Miasto nie jest w stanie porozumieć się z PKP PLK i mamy sytuację patową. Nie wiem, kto ma w tym sporze rację, ale bałagan jest nieprawdopodobny - komentuje sprawę radny Pelc, który zapytał kolejarzy, czy może wraz z mieszkańcami posadzić wiosną bluszcz wzdłuż ekranów dźwiękoszczelnych. Jak się okazuje może, ale... po wcześniejszym uregulowaniu sprawy własności wiaduktów i przekazaniu ich miastu.

- PKP PLK pragnie uniknąć ewentualnych roszczeń w związku z późniejszym utrzymaniem nasadzonej zieleni - czytamy w odpowiedzi kolejarzy. Po kilku tygodniach kolejarze pod naciskiem dziennikarzy z "SuperExpressu" przyznali, że bazgroły z ekranów akustycznych i wiaduktów zostaną usunięte. To jednak nie załatwia problemu, który zapewne za jakiś czas ponownie powróci. Radny Pelc wolałby posadzić bluszcze wzdłuż ekranów zapobiegając pomazaniu ekranów akustycznych w przyszłości. Póki co, jest to niemożliwe.

(db)

.
 

Komentarze (5)

# Choszcz

25.02.2023 12:26

Szkoda. Jest ladny

# Pompka

25.02.2023 16:37

Czy pan Pelc ma jakiś abonament na tym portalu że jest ciągle POmpowany?
Zajmuje się pierdołami a ważnych spraw nie jest w stanie załatwić np parking na Płudach

# Bieda-Malarstwo

25.02.2023 22:07

#Choszcz napisał(a) 25.02.2023 12:26
Szkoda. Jest ladny
Proponuję sobie wytatuować na czole. Zawsze i wszędzie będzie z Tobą.

REKLAMA

# Vesuvio

27.02.2023 12:11

#Choszcz napisał(a) 25.02.2023 12:26
Szkoda. Jest ladny

Jeśli tak uważasz, to znaczy że jesteś martwym w środku wrakiem, tylko pozornie przypominającym człowieka i nadajesz się już wyłącznie na brykiet.

# Orto Graff

27.02.2023 14:41

"Mieszkańcy chcą bluszcz". Tak, tak, polska język być trudna język. Mieszkańcy chcą bluszcz. Głodni chcą chleb. Dzieci chcą opieka. Niedopici chcą wódka...
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA