REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

Mieszkańcy pytają, "Echo" szuka odpowiedzi

 

Koszmarne ekrany przy Marymonckiej

  16 lutego 2012

Koszmarne ekrany przy Marymonckiej

- Po zakończeniu prac związanych z budową zjazdu z trasy mostu Północnego, przy węźle z Wisłostradą i Marymoncką zamontowano fatalne ekrany akustyczne. To wysokie na kilka metrów ściany, architektonicznie odrażające. Po co oszpecili okolicę, skoro w pobliżu nie ma żadnych zabudowań? - pyta pan Paweł.

REKLAMA

Obecnie ekrany mają różne odcienie zieleni, mieszkańcy nie mają jednak złudzeń, że z czasem zieleń zastąpi rdza, tak samo jak wzdłuż Trasy AK. Po co stawiano ściany, skoro w pobliżu nie ma zabudowy mieszkalnej?

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych tłumaczy, że konieczność budowy ekranów akustycznych w tym miejscu wynikała z decyzji środowiskowej. - Przyjęta przez projektanta lokalizacja, wysokość i rodzaj ekranów akustycznych gwarantuje skuteczną ochronę przed hałasem generowanym przez nową drogę - mówi Agata Choińska, rzeczniczka ZMID. Twierdzi, że zadaniem ZMID jest dopilnowanie, aby wszystkie przewidziane w projekcie elementy nowej drogi zostały wykonane. - Odstąpienie od budowy ekranów oznaczałoby działanie sprzeczne z wydanymi dla tej inwestycji decyzjami administracyjnymi - konkluduje rzeczniczka.

Anna Przerwa

 

Komentarze (9)

# mieszko

16.02.2012 12:21

czego wy się czepiacie? gdyby ekranów nie było to dopiero by było larum, niektórym to ciężko dogodzić

# Waw

16.02.2012 16:58

ja też uważam te ekrany za koszmarne i nieestetyczne. O wiele bardziej przyjemne dla oka są ekrany, na których można sadzić rośliny pnące. Takie są na przykład wzdłuż części Trasy Armii Krajowej.

# Wujek Heniek

16.02.2012 17:09

@mieszko, jakie larum? Kto miałby podnosić? Użytkownicy pobliskiej strzelnicy?
Nie chodzi o to, że one są, tylko o to, JAKIE.
A są brzydkie. Po prostu.

REKLAMA

# mieszko

16.02.2012 17:59

to jakie by miały być? szklane? to zaraz by się oburzyli Zieloni, że się ptaki rozbijają i że odbijające się w nich słońce oślepia kierowców, takich "na których można sadzić rośliny pnące" nie można było tam zainstalować bo niby kto miałby i jak później dbać o tą zieleń? więc jakie "ładniejsze" miały by tam stanąć?

# Wujek Heniek

16.02.2012 18:22

Szkło można barwić i pokrywać wszelakimi warstwami niwelującymi refleksy. To raz. Ekrany wcale nie muszą być smętnie zielone. To dwa. Przykład? Wystarczy w googlach wstukać "ekrany ochronne" i pooglądać zdjęcia.
Ale nie ma co marzyć o tym, że będzie ładnie, skoro na pierwszym miejscu ma być tanio...

# eRDe

16.02.2012 21:22

Oj tam brzydko, za to cicho w Makro będzie:))
Chociaż z drugiej strony wszystko i tak będzie stało w korku to i hałasu mniej, a to stawia pod znakiem zapytania zasadność istnienia ekranów, chyba że i przed spalinami mają chronić;)

REKLAMA

# Bielańczyk

17.02.2012 08:33

No zawsze to okazja aby podnieść koszty budowy tego mostku .Ciekawe po co zamontowano panele między pasami ruchu ????? Sprawę mógłby zbadać jakiś młody prokurator , zrobił by coś dla ludzi a i nazwisko by sobie wyrobił w mediach . Na pewno nie po to je zamontowali aby chronić przed hałasem zwierzęta ,które przecież nie przemieszczają się jezdnią

# NMQ

18.02.2012 20:54

#Waw 16.02.2012 16:58
ja też uważam te ekrany za koszmarne i nieestetyczne. O wiele bardziej przyjemne dla oka są ekrany, na których można sadzić rośliny pnące. Takie są na przykład wzdłuż części Trasy Armii Krajowej
Zgadzam się z przedmówcą. Tylko pytanie, czy takie ekrany da się usadowić na estakadach? Ale, w końcu mamy XXI wiek, więc dla inżynierów nie powinno być problemem zaprojektowanie i skonstruowanie lekkich i wytrzymałych ekranów obsadzanych roślinnością.

# bana

26.02.2012 06:35

Przeciez na Mlocinach mieszkaja ludzie, do calodobowego halasu z Pulkowej dolozy sie halas z mostu POLNOCNEGO. Ekrany sa jak najbardziej potrzebne!!!!! Tylko o wyjezdzie z Mlocin w strone Marymonckiej projektanci i wykonawcy zapomnieli... Szkoda....

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA