REKLAMA

Białołęka

drogi »

 

MPWiK wyremontuje ulicę Zegarynki?

  7 października 2023

alt='MPWiK wyremontuje ulicę Zegarynki?'
DB

O ulicy Zegarynki na Białołęce Dworskiej pisaliśmy wielokrotnie - zawsze w kontekście potrzeby wykonania pilnie jej gruntownego remontu. Problemy mieszkańców i kierowców w tej okolicy są bowiem znane od lat. Ostatnio zrobiło się jeszcze gorzej.

REKLAMA

W 2010 roku opublikowaliśmy artykuł przedstawiający jedną z głównych ulic Białołęki Dworskiej. Po długotrwałym deszczu ulica Zegarynki wyglądała jak rozlana rzeka, a woda podeszła pod posesje. Taki obrazek to niestety wciąż codzienność po każdej większej ulewie - pomimo upływu wielu lat. Czeremchowa, czyli niebezpieczny objazd Modlińskiej. Ponury obraz indolencji władz Czeremchowa, czyli niebezpieczny objazd Modlińskiej. Ponury obraz indolencji władz
Samochody jadą jeden za drugim. Większość znacznie przekracza dozwoloną prędkość. Długa i prosta Czeremchowa od lat jest niebezpieczna, a odkąd trwa budowa skrzyżowania Światowida z Modlińską, stała się koszmarem dla mieszkańców. Ani władze dzielnicy, ani ZDM niespecjalnie przejęły się też wypadkami, jakie miały tu miejsce.
Także przystanek autobusowy niejednokrotnie cały stoi w wodzie. Ulica ta jest wszędzie połatana sposobem "łata na łatę", dziury, a wręcz wyrwy w wielu miejscach, potrafią być ogromne. Zwłaszcza po zimie. Dawno temu powinna przejść generalny remont wraz z wykonaniem prawidłowego odwodnienia, ale tak się nie stało.

ZDM: "Brakuje pieniędzy"

Zarząd Dróg Miejskich już od kilku lat przyznaje, że ulica Zegarynki nadaje się do generalnego remontu. Co zatem toi na przeszkodzie?

- Kompleksowy remont tej ulicy, połączony z wybudowaniem kanalizacji deszczowej wymaga przyznania pieniędzy przez radę miasta. Czekamy, aż taka decyzja zostanie podjęta. Póki się to nie stanie, nasze służby na bieżąco usuwają zalewiska - wyjaśniał pod koniec ubiegłego roku rzecznik ZDM Jakub Dybalski.

Kup bilet

Na Zegarynki jest jeszcze gorzej

W ostatnim czasie na Zegarynki zrobiło się jeszcze gorzej po przeprowadzonych przez MPWiK pracach. Mieszkańcy poprosili o interwencję jedną z radnych. Nie pierwsza to i zapewne nie ostatnia interpelacja w sprawie tej nieszczęsnej ulicy.

- Zwracam się z prośbą o prawidłowe odtworzenie nawierzchni na ul. Zegarynki po przeprowadzonej inwestycji przez MPWiK. Obecne odtworzenie nawierzchni jest nie do przyjęcia. Jest częściowe, nierówne, sprzyja tworzeniu się zastojów podczas deszczu i stwarza zagrożenie dla użytkowników - przekonuje Mariola Olszewska.

MPWiK poprawi ulicę?

Jak twierdzi burmistrz Białołęki, aktualne odtworzenie nawierzchni ulicy Zegarynki należy traktować jako tymczasowe (właściwie od kilkunastu lat ta ulica to jedna wielka "tymczasowość" i prowizorka - przyp. red).

- W celu zapewnienia przejezdności ulicy odtworzona została nawierzchnia bitumiczna wyłącznie na obszarze wykopu. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji planuje w bieżącym roku budowę kanalizacji tłocznej w ulicy Zegarynki, równolegle do już wykonanego odcinka - odpowiedział radnej Grzegorz Kuca.

Burmistrz dodał, że docelowe odtworzenie nawierzchni ulicy (w tym wykonanie warstwy ścieralnej na całej długości i szerokości jezdni) zostanie wykonane po zakończeniu budowy kanalizacji tłocznej. Czy wówczas zakończą się problemy na ulicy Zegarynki? Czas pokaże.

(db)

.
 

Komentarze (6)

# ABC

10.10.2023 21:13

Szanowni czytelnicy -
Co to za bzdury na temat rzekomego braku pieniędzy? Za co płącimy podatki? W jakim celu wybieramy radnych i prezydenta Warszawy? Jak można tłumczyć od 30 lat w ten sam sposób nieudolność urzędniczą!? Pieniążki na strefę relaksu, kolorowy tramwaj, zimowe plaże oraz marsze i parady są? A na naszą kanalizację i ulice? Gdzie są te pieniądze pytam się? Co rzeście z tymi środkami zrobili? Gdzie je sprzeniewierzyliście? Cała Białołęka Dworska wygląda jak zapóźniona dziura - dzięki wam nieudaczne urzędasy! A mogłaby być wizytówką całej Warszawy.
Shame on you!

# Nie dla burmistrza i rudej

10.10.2023 22:09

Pieniądze są tylko dla Białołęckiego Ośrodka Sportu tylko tu burmistrz i jego zastępcy pchaja kasę! Zrobili kolejna ścieżkę rowerowa wzdłuż tej istniejącej żeby można było hurtem dojechać na boś. Na wszelkie agape pieniądze są z podatków mieszkańców Białołęki! Otwórzcie oczy! Burmistrz tylko imprezują na imprezach bosu i tylko na to ma kasę, bo jego kumpel jest dyrektorem na Bosie. Burmistrz i ruda zastępczyni zawsze na każdej imprezie bosu! Na chodniki, na ulicę, na nic nie ma pieniędzy! Bo burmistrz wszystko pcha w sport!!!!!!!

# Popieram !

10.10.2023 22:13

Potwierdzam! Burmistrz i jego zastępcy pilnie do wymiany. Nie godzimy się jako mieszkańcy białołęki do przeznaczania podatków tylko i wyłącznie na sport. My chcemy nasze chodniki, nasze ulice, chcemy żeby lepiej mieszkało się na naszej dzielnicy, żeby lepiej i bardziej komfortowo można było dojechać do pracy(zarówno autem jak i komunikacją). Nie wszystkich interesuje przeznaczane wszystkich funduszy dzielnicy na sport. Nie każdego dzieciaki grają w klubikach sportowych znajomych burmistrza, którymi trenerami są osoby zasiadajace w radzie dzielnicy. BURMISTRZ I JEGO ZASTĘPCY DO WYMIANY! PILNEJ!!!

REKLAMA

# Madbutcher

11.10.2023 12:19

#ABC napisał(a) 10.10.2023 21:13
Pieniążki na strefę relaksu, kolorowy tramwaj, zimowe plaże oraz marsze i parady są? A na naszą kanalizację i ulice?
Najwyraźniej dla naszego kochanego Pana Prezydenta są sprawy ważne i ważniejsze - parady, strefy relaksu i kolorowe tramwaje są oczywiście ważniejsze, niż inwestycje w podstawową infrastrukturę miejską na jakiejś tam Białołęce Dworskiej. A już kładka pieszo-rowerowa przez Wisłę za 120 baniek, to łooo panie... priorytet najwyższy!
Ale myślę, że jest na to sposób: jeżeli wszyscy mieszkańcy Białołęki Dworskiej, jak jeden mąż, w nadchodzących parlamentarnych zagłosują na Koalicję Obywatelską, to Pan Prezydent się tym wzuszy, otworzy swoje biało-czerwone serduszko i stwierdzi "tak... trzeba w końcu przeznaczyć pieniądze na inwestycje w tym rejonie - tam przecież mieszkają tacy miłujący demokrację i wolne sądy ludzie - niech mają...".

# Królewna Fiona

12.10.2023 08:51

#Madbutcher napisał(a) 11.10.2023 12:19
Jeżeli wszyscy mieszkańcy Białołęki Dworskiej, jak jeden mąż, w nadchodzących parlamentarnych zagłosują na Koalicję Obywatelską, to Pan Prezydent się tym wzuszy, otworzy swoje biało-czerwone serduszko i stwierdzi "tak... trzeba w końcu przeznaczyć pieniądze na inwestycje w tym rejonie - tam przecież mieszkają tacy miłujący demokrację i wolne sądy ludzie - niech mają...".

Prezydet Rafał Pierwszy Leniwy powie inaczej: nic nie dostają, a wciąż głosują na PO. Więc nie ma żadnego sensu budować ulicy Zegarynki. Jak nie zbudujemy, to na nas zagłosują, bo im znów obiecamy. A jak już zbudujemy, to diabli wiedzą, co im do łba strzeli

# lokals

12.10.2023 15:57

Nie ma sensu inwestować na biedakwęce! Smród z czajki wszystko zabija!

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA