REKLAMA

Białołęka

drogi »

 

Ruch na Modlińskiej wraca na obie jezdnie. To jeszcze nie koniec bałaganu

  28 września 2023

alt='Ruch na Modlińskiej wraca na obie jezdnie. To jeszcze nie koniec bałaganu'
Fot. NK

Od piątku 29 września kierowcy znów pojadą dwiema jezdniami ulicy Modlińskiej przy nowym skrzyżowaniu ze Światowida. Jest to bardzo ważny odcinek drogi, zarówno dla mieszkańców północnej Białołęki, jak i Jabłonny, Legionowa i całego powiatu legionowskiego.

REKLAMA

Drogowcy kończą budowę nowego skrzyżowania u zbiegu Modlińskiej i Światowida. Od piątku 29 września zacznie tu obowiązywać organizacja ruchu zbliżona do docelowej. Kierowcy pojadą już obiema jezdniami ulicy Modlińskiej, ale wlot ulicy Światowida w dalszym ciągu będzie stanowił plac budowy. Czeremchowa, czyli niebezpieczny objazd Modlińskiej. Ponury obraz indolencji władz Czeremchowa, czyli niebezpieczny objazd Modlińskiej. Ponury obraz indolencji władz
Samochody jadą jeden za drugim. Większość znacznie przekracza dozwoloną prędkość. Długa i prosta Czeremchowa od lat jest niebezpieczna, a odkąd trwa budowa skrzyżowania Światowida z Modlińską, stała się koszmarem dla mieszkańców. Ani władze dzielnicy, ani ZDM niespecjalnie przejęły się też wypadkami, jakie miały tu miejsce.
Co się dokładnie zmienia?

Od Aluzyjnej na Modlińskiej z buspasem

Na skrzyżowaniu ulic Aluzyjnej i Modlińskiej przywrócona zostanie organizacja ruchu sprzed przebudowy. Wyjazd z Aluzyjnej będzie możliwy z jednego pasa w prawo, a z drugiego w lewo. Jadąc od strony centrum stolicy, kierowcy skorzystają z wyznaczonego lewoskrętu w Aluzyjną. Od Aluzyjnej do ulicy Winorośli prawy pas jezdni Modlińskiej w stronę centrum zostanie przeznaczony na buspas. Będzie na nim dopuszczony także dojazd do posesji oraz ruch pojazdów miejskiego transportu osób niepełnosprawnych, karetek, motocykli i taksówek.

Zapraszamy na zakupy

Skrzyżowanie przy Hotelu Fort - co się zmienia

Na skrzyżowaniu Modlińskiej z ulicami Sprawną, Prząśniczek i Poetów jadący w stronę Jabłonny nie zawrócą już w kierunku centrum - ze skrajnego lewego pasa skręcą tylko w lewo. Wyjeżdżający z ulicy Prząśniczek pojadą dwoma pasami - jednym do skrętu w prawo, a drugim w lewo i prosto. Podróżujący z Jabłonny będą mogli skręcić w prawo w ulicę Sprawną.

Przejście dla pieszych i przejazd rowerowy przez ulicę Modlińską przy skrzyżowaniu ze Światowida w dalszym ciągu pozostaną zamknięte. Za to bez przeszkód piesi i rowerzyści skorzystają z nowej zebry przez Światowida. Zakończenie wszystkich prac zaplanowano na koniec listopada.

Nowe skrzyżowanie na Białołęce

Nowa jezdnia ulicy Światowida będzie miała dwa pasy ruchu z poszerzeniem przed nowym skrzyżowaniem do trzech. Wyznaczone zostaną nowe przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe - przez ulicę Światowida i przez Modlińską, po północnej stronie skrzyżowania. Będzie także sygnalizacja świetlna. W ramach inwestycji zostaną wybudowane chodniki i nowe przystanki autobusowe - jeden na ulicy Modlińskiej w kierunku Żerania, za skrętem ze Światowida, a drugi na ulicy Światowida za zjazdem z Modlińskiej. Będzie także droga rowerowa, która połączy się z infrastrukturą rowerową na ulicy Modlińskiej.

Wzdłuż nowego fragmentu ulicy Światowida nie zabraknie zieleni - drzewa i krzewy będą odporne na miejskie warunki i jednocześnie nie będą wymagały skomplikowanej pielęgnacji. Nowy odcinek ulicy Światowida powstaje w sąsiedztwie pętli tramwajowej, która łączy Winnicę, Nowodwory i Tarchomin z pierwszą linią metra.

JR

.
 

Komentarze (9)

# z Choszczówki

01.10.2023 13:59

Kiedy te białołęckie nieudaczme politruki wybudują połączenie Jeżowskiego ze Światowida? Ile lat mamy czekać? 30, 50?

# lokals

02.10.2023 08:19

#z Choszczówki napisał(a) 01.10.2023 13:59
Kiedy te białołęckie nieudaczme politruki wybudują połączenie Jeżowskiego ze Światowida? Ile lat mamy czekać? 30, 50?

Po co? Żebyście jeszcze więcej smrodu z czajki przywozili?

# Balagan

08.10.2023 14:59

Białołęka to jeden wielki bałagan. Kiedy zabierzecie tych ciemnoskorych wydzierających się w niedzielę z Tarchomina?

REKLAMA

# Rhdjco

08.10.2023 15:01

Tak, ci murz... ciemnoskorzy to pewnie z tej afery wizowej przyjechali....i tak się wydzierają

# Phvhijb

08.10.2023 15:02

Blagan to na całej bialomece istnieje. Taka dzielnica nie powinna istnieć. Tu wszystko co najgorsze w całej Warszawie

# lokals

09.10.2023 18:21

Bałagan i smród.

REKLAMA

# Bialomeka

10.10.2023 22:18

Bałagan, smród, hałas, bombelki. Znajomości, układy, podatki... , dziwne inwestycje, sprzedawanie terenów, czajka, trenerzy agape w radzie dzielnicy, burmistrz kumpel dyrektora ośrodka sporu, przeładowane szkoły, dwie zmiany, brak autobusów. Zle inwestycje, brak chodników, brak wody, brak komunikacji, gorsza czesc dzielnicy i ta lepsza. Hałasy!!!!!

# Betelgeza

18.11.2023 17:11

A ja mieszkam na Nowodworach i jest GIT.

# lokals

19.11.2023 12:42

#Betelgeza napisał(a) 18.11.2023 17:11
A ja mieszkam na Nowodworach i jest GIT.

Jest GIT zwłaszcza jak zawieje od przepompowni albo czajki.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe