REKLAMA

Białołęka

drogi »

 

Trwa przebudowa ul. Aluzyjnej. Do kiedy utrudnienia?

  7 października 2023

alt='Trwa przebudowa ul. Aluzyjnej. Do kiedy utrudnienia?'
Fot. JK

Już od kilku dni trwają prace, które zwęziły ulicę Aluzyjną na Białołęce. Kierowcy, którzy muszą pokonać ruch wahadłowy, z niedowierzaniem kręcą nosem i pytają: co się tam dzieje?

REKLAMA

- Co rusz jakaś ulica rozgrzebana. Na tej naszej Białołęce nie da się nigdzie pojechać. Jak nie Marywilska, to Płochocińska, jak nie Modlińska, to znów Aluzyjna. Czeremchowa, czyli niebezpieczny objazd Modlińskiej. Ponury obraz indolencji władz Czeremchowa, czyli niebezpieczny objazd Modlińskiej. Ponury obraz indolencji władz
Samochody jadą jeden za drugim. Większość znacznie przekracza dozwoloną prędkość. Długa i prosta Czeremchowa od lat jest niebezpieczna, a odkąd trwa budowa skrzyżowania Światowida z Modlińską, stała się koszmarem dla mieszkańców. Ani władze dzielnicy, ani ZDM niespecjalnie przejęły się też wypadkami, jakie miały tu miejsce.
Tu zwężenie, tam ruch wahadłowy i kolejne zwężenie lub objazdy. Co tym razem na Aluzyjnej wymaga zwężenia jezdni? - dopytuje jeden z kierowców.

Przebudowa ul. Aluzyjnej: z jakiego powodu?

Jak poinformował nas białołęcki ratusz ruszyła przebudowa około 120-merowego odcinka ul. Aluzyjnej, od skrzyżowania z ul. Osiedle (wraz ze skrzyżowaniem) w kierunku ul. Sprawnej. W ramach prac wykonawca wymienia nawierzchnię z kostki brukowej betonowej na nawierzchnię asfaltową.

- Na czas przebudowy będzie obowiązywał ruch wahadłowy, a prace będą wykonywane połówkami jezdni. Natomiast na koniec robót wykonawca zamknie na weekend przebudowywany fragment drogi, by rozłożyć na całości warstwę ścieralną. Przebudowa Aluzyjnej powinna być wykonana do końca października - informuje rzeczniczka białołęckiego magistratu Marzena Gawkowska.

Zapraszamy na zakupy

Deweloper remontuje fragment Aluzyjnej

Jak się dowiedzieliśmy prace realizuje prywatny inwestor na podstawie umowy zawartej z samorządem. Inwestorem jest Yuniversal Development, który na wysokości przebudowywanej Aluzyjnej buduje bloki.

DB

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023